yurtdışı sipariş

Tepki
6
''chainreactioncycles''bu siteden sipariş vermek istiyorum ama gümrük konusundaen ufak bilgim yok açıklayıcı bilgi verebilecek arkadaslar yardımcı olursa sevinirim

Scudo

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
forumda bir sürü mesaj ve başlık var yurt dışı siparişlerle ilgili...

eğer bu sipariş senin için gerçekten önemli bi konuysa, onları okuyarak başlayabilirsin mesela...

bençizdim

Üye
Tepki
64
evet forumda bununla ilgili çok yazıldı çizildi ancak özetle söylemek gerekirse 150 euro sınırını geçmediğin sürece istediğin paketi sipariş edebilirsin. crc iyidir

Tepki
6
tesekürler 150euroyu gecen bir ürün almak ıstıorum gümrük fln 2-3 katına ulasabiliyor ne yazıkki:boese157: :(

bençizdim

Üye
Tepki
64
ürün gümrüğe takılır siz de fatura bedeli üzerinden %18 kdv öder ürünü teslim alırsınız

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
ya anlatmayın ya!!!

bi kere de biri araştırsın lütfen... araştırsın ve yeni bilgilere ulaşsın.. ve hepimiz şaşıralım mesela... meselaa...

bençizdim

Üye
Tepki
64
@Candan Cığız

ya forum ortamı hiçbir zaman bilgi veritabanı gibi olmuyor maalesef ki siz kelime grubunu girip de bilgiye tertemiz ulaşasınız.. arama kısmı araştırma konusunda randımanlı değil..

bu konuyla ilgili konuşmak gerekirse üst konunun birinde birileri tek tek siteler hakkında açıklamalar yapmadığı sürece de devamlı olarak bu tarz sorular gelmeye devam eder..

• Beğen
Tepkiler: CandanC

CandanC

Forum Bağımlısı
Tepki
1.347
Bisiklet
Whistle
o zaman iki sabit konu olmalı... muhabbetle kirlenmeyen...

1) güvenilir siteler
2) bizim mevzuat...

1.sinin çok değişiceğini zannetmiyorum da... 2. si her an değişebilir... ;)

Hakkı Özen

Forum Bağımlısı
Tepki
975
Araştırırsan ve güvenirsen yurt dışı sitelerine göre Ülkemizde de kaliteli ve özel ürünler ve sağlam BMX' lerin olduğunu görürsün. Tabi internet alışverişi bir hastalıktır. Yakalandıysan geçmiş olsun...! ( HKK BMX TEAM TÜRKİYE :)

M.Cilasun Bayülgen

Daimi Üye
Tepki
254
Bildiğim kadarıyla yapılan son bir değişiklik sonucu, 1 kişinin 2 ayda 1 kereye mahsus 150 Euro limiti var ve parfümeri tamamen yasak...

Tepki
3
Bisiklet için Türkiye'de ötv uygulanıyor mu bilmiyorum fakat uygulanıyorsa fatura fiyatı üzerinden %20 ötv + %18 kdv ödersin. Faturayı imkanın varsa düşük gösterebilirsin fakat ne yazık ki işler gümrük kapısında kitabına göre olmuyor.

Benim ve arkadaşlarımın kargoları kayboldu. Tanıdığım insanlar gümrük ödememeleri gereken kargolar için gümrük ödemek zorunda bırakıldılar. Olay Türkiye'ye geldikten sonra muhatap olabileceğin insanlar olmuyor. Örneğin kargon 5 gün içinde amerikadan ya da uzak doğudan Türkiye'ye geliyor ve gümrük kapısından giriyor. İstanbul'dan evine gelmesi ise 1 ayı bulabiliyor. Ptt işin içine girerse çok çok çok zor durumda kalabiliyorsun.

Ayrıca damga masrafı, kaşe bilmem nesi, pul ıvır zıvır derken Türkiye'ye ürün geldiği anda fiyatı katlanıyor. Örneğin 600$ lık bir cep telefonunun Türkiye'ye yasal olarak gelmesi kargo bedeli hariç 1680 liraydı. Pasaport kaydı için alınan ücret buna dahil değil. Ötv, kdv, damga, pul derken aldığına alacağına pişman oluyorsun :D 150€ üstü büyük ve ağır bir paket bu riskleri taşıyor hocam.

Aynı ürünü 2 katı fiyatına Türkiye'de bulabiliyorsan al derim. Düşünmezsin hiç değilse. Yurtdışından gelen bir tanıdığın falan varsa onlara aldırabilirsin. Gittigidiyor.com'u incele. Bu tip parçaları yurtdışından getirip satan insanlar var. İstediğin ürünün linkini yolla onlar getirtsinler, sen onlardan satın al. Siteler ya da kargo firmaları bu riskleri azaltmıyor bunu da söylemek isterim. Küçük paket kayboluyor, büyük paket gümrükte takılıyor. Aracı birisini bulmaya bak, derdini tasasını onlar düşünsün, Türkiye'ye getirebilirlerse ürünü onlardan satın alırsın. Kapora falan isterlerse de verme. Ürünü getirsinler öyle ver parasını. Aracıyla arana da gittigidiyor.com gibi bir siteyi koy. Oh mis gibi. Dert yok tasa yok :D