Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yurtdışı sipariş geldi - gümrük vergisi

Konu, 'Alışverişle İlgili Genel Konular' kısmında Hüseyin Kara tarafından paylaşıldı.

1. Hüseyin Kara

Hüseyin Kara Kıdemli Üye

Bisiklet:
    KTM
    Seviye:
    Arkadaşlar merhaba,
    chainreactions sitesi üzerinden vermiş olduğum siparişler bugün elime ulaştı ve sizlerle bu süreci paylaşmak istedim.
    Yol bisikleti kullanıcısıyım ve iyi bir pompaya ihtiyacım vardı. Daha önce Giyo ve Topeak marka ayaklı pompaları denedim ancak her iki pompada da keçelerin hava kaçırması sorununu yaşadım. Bunun üzerine, uzun zamandır mini pompasını kullandığım Lezyne markasının ayaklı pompasını tercih ettim. Fiyat 50 Euro ve parçaları çelik olduğundan gayet sağlam görünüyor. Bunun yanında yeni yaz sezonu için bir çift Michelin Pro 3 Race marka lastik siparişi verdim. Yanında da 2 adet iç lastik hediye olarak geldi. Son olarak sipariş ettiğim ürün ise Funkier 17 Panel Gel Bib tayt oldu. Daha önce Ebay üzerinden aldığım Çin malı taytım zamanını doldurmuştu. :)

Sipariş sürecinde beni en çok düşündüren konu gümrük vergisi olmuştu ve forumda da konuyla alakalı epey bir araştırma yapmıştım.
    Lezyne ayaklı pompa:50 Euro
    Funkier şort: 31.50 Euro
    Michelin Pro 3 Race dış lastik(2 adet): 37.50 Euro
    Michelin iç lastik (2 adet) : Hediye
    Kargo ücreti: 0 Euro
    Toplam : 119 Euro
    Gümrük vergisi: 50.60 TL (385 TL'lik alışverişe uygulanan gümrük masrafları)

20160321_102524_resized.jpg

Sipariş iş yerime gediğinden tam olarak ürünlerin paketlerini çıkarmadım ancak aşağıda fotoğraflarını görebilirsiniz:

Firma tüm ürünleri büyük bir kutu içinde ve kutunun içerisine yerleştirdiği hava yastıklarıyla gönderdi.
    20160321_102542_resized.jpg

Michelin iç ve dış lastikler ile Funkier şort:
    20160321_102721_resized.jpg

Lezyne Ayaklı Pompa:
    20160321_105828_resized.jpg