Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yurtdışı online alışveriş yapılabilen outdoor mağazaları

Konu, 'Outdoor' kısmında reha genç tarafından paylaşıldı.

1. reha genç

reha genç Bisikletkolik

Seviye:
    Bildiğiniz siteleri ve alışveriş tecrübenizi yazarsanız sevinirim.

Sorunsuz kapınıza kadar gelmesi ve fiyatlarının makul olması önemli.

Şimdiden teşekkürler.

2. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yıllarca aldığım dağcılık malzemelerinin ortalama % 50 sini dışarıdan getirttim.
    Fakat gümrüğe takıldı, gelene gidene rica minnet et, tax free den gelecek % 6-8 indirim için seferber ol artık bir anlamı kalmadı sayılır.

Türkiyedeki fiyatlar avrupa fiyatlarına çok yakın artık. Türkiyede bulunmayan ( distribitörü olmayan ) marka da kalmadı gibi bir şey. Strese ve uğraşmaya değmeyecek artık.

Zaten malzemeyi denemeden almak kesinlikle yanlış. Birde garanti, iade, tamir vs durumu ortaya çıktığında yurtdışına geri göndermek derdi var ki cabası.

Kısaca, "yerli mağazası yurdum mağazası herkes ordan alışveriş yapmalı. :)

3. Özgür_Aksoy

Özgür_Aksoy Kıdemli Üye

Seviye:
    demek ki istenirse yurtdışı fiyatları ile aynı fiyatlardan satılabiliyormuş. aynı durum dalış malzemelerinde de söz konusu türkiye de satış fiyatı neyse yurtdışında da aynı hatta bazı mağazalarda daha pahalı. yalnız her ne hikmetse türkiye de bisiklet ürünleri satan kalburüstü mağazaların fiyatları ile yurtdışı mağazaların satış fiyatları arasında uçurumlar var. ben shimano 105 set sorduğumda türkiyede bana 1000 dolar fiyat çekildi aynı seti ebayden 300 dolara alabiliyorsam bir sorun var demektir...

onur ti ve sercanczo bunu beğendi.
  4. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    sierratradingpost.com 1-2 kere alışveriş yaptım. Outdoor üzerine bir site değil, bisiklet dahil hemen her kategoride ürün bulabilirsiniz, lakin seçenekler o kadar da fazla olmayabiliyor. Bazı ürünler bazen çok uyguna denk gelebiliyor.
    Dönem dönem indirimler oluyor, ayrıca %20-25 lik kuponlar bulmak oldukça kolay. Siparişlerim genelde 4-5 günde elimde oldular. Dezavantajı kargo ücretlerinin biraz yüksek olması.

5. Abdulmecit Altınbaş

Abdulmecit Altınbaş Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    bende 10 dan fazla alışverişim oldu outdoor üzerine.Hepsinde ebay ı kullandım.Aradığım ürünleri herzman için buldum. Hiç bir sorunda yaşamadım.
    Ama Soner arkadaşın dediği gibi giymeden almak çok riskli.Bir defasında aradığım arakkabının istediğim renginden burda bulamadığımdan burda ayağıma göre olan numarayı buradaki mağzaların birinde tesbit edip öyle sipariş vermiştim.

6. Aytaç Kalyoncu

Aytaç Kalyoncu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    ben ebayden alışveriş yapıyorum bi çok konuda gümrğk limitlerini aşmadıgınız surece hiç bir sorun çokmaz aşınca özellikle fazla miktarda herşey şansınıza kalmış demektir :D

7. alkankoca

alkankoca Aktif Üye

Seviye:
    ebaydan oldukça çok alışverişim oldu çok uygun fiyata bulabiliyorsunuz burada misalen 50 lira olan malzeme ebayda 15 lira tek eksi yönü 15 günde belkide daha fazla zamanda eliniz de oluyor :(

8. randie

randie Aktif Üye

Seviye:
    Ben de ebay'i oneririm. Bes-on gun arasinda ulasiyor. PTT'ye nazar degmesin son zamanlarda cok iyi. Bu konuda ozel kargo sirketlerinden uzak durmak lazim. Aksi halde takilmalar olabiliyor.
    Sonuc olarak Turkiye'de outdoor urunleri dahil luks olarak gorulen herhangi bir sey satin almak manasiz. Fiyatlari iki-uc misli.

9. Bilal Abdul-jabbar Keita

Bilal Abdul-jabbar Keita Aktif Üye

Seviye:
    Hafif ürünlerde E-Bay oldukça iyi ama biraz ürün gramajlı geldiği zaman nakliye ücreti fiyatı ciddi şekilde yukarılara çekiyor ! Buda avantajı ortadan kaldırıyor ! Aynı ürünlerde Peş peşe verdiğin siparişler arasında 15 gün gibi ciddi zaman farkı ortaya çıkabiliyor ! Fazla abartmamak şartıyla e' bay diyorum ama çin işi gelen ürünler çakma olduğu için çöpü hazır bulundurmanızda fayda var diyorum ;)