Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yurtdışı kargo ücreti hakkında yardım

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında D.Mustafa tarafından paylaşıldı.

?

Yurtdışı kargo ücretleri seçenekleri

1. Tek yol ptt

oy sayısı 0
    0,0%
  2. Özel firmalar

oy sayısı 0
    0,0%
  3. Hocam sen boşver bu işleri gel sana bi mtb alalım

100,0%
Birden fazla oy kullanılabilir.
  1. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    Yurtdışında 2. el bir katlanır beğendim, fakat kargo olarak en ucuz yoldan nasıl getirebilirim hiç bilmiyorum. Ptt nin fiyatlarına baktım ilk 1. kg için 70 tl sonra sı için her 1 kg için 15.5 tl olarak ücret belirtiyor ve 30 kg sınırı var. 12-13 kg dan düşünürsek 250 tl sadece kargo tutacak. Buda biraz fazla geliyor açıkcası. Daha uygun bir yol bilen var mı? Bana bir yardımcı olurmusunuz bisiklet çok hoşuma gitti.
    Bisiklet bu kansi 9twenty folding bike
    SRAM X5 dokuz vites

2. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    kargo ücretini siz değil gönderici öğrenebilir. yukarıda bahsettiğiniz ptt fiyatlandırmalarıyla sizin bir alakanız yok.

tecrübe edindiğim kadarıyla katlanır bisiklet boyutundaki bir kargo 100$ veya 150$ tutacaktır

--------

ekleme: ülke de önemli. yakın bir ülkeyse fiyat düşebilir. ingiltere veya almanya biraz daha ucuz olabilir, ama amerika en az 100$. first class priority yollarsa 150$

3. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    @Serkan Mıstınoğlu ingiltere,mesela alıcı yerel posta hizmeti ile gönderdiğinde bana ptt getiriyor sanırım.Böylece ödemeyi ptt ye mi yoksa ilk ödeme yaparken satıcı ya mı yapmam gerekiyor ? Şuan $ ın fiyatı oldukça yüksek 100$ bile 300 tl yapıyor. Bana pahalıya gelecek sanırım. Ben sanırım ptt nin yurt dışına götürdüğü tabloya baktım.

4. Serkan Mıstınoğlu

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    kendi yerel postasına verirse türkiyede uçaktan indiği an kargoyu PTT devralır, pttnin websitesinde de sorgulatabilirsiniz (veya e-devletten de sorgulayabilirsiniz)

eğer DHL gibi global servislere verirse, türkiyede de DHL teslim eder size paketi. bunun bir güzelliği var, paket Türkiye'ye giriş yapar yapmaz DHL sizi telefonla arıyor ve gümrük parasını o an telefonda, kredi kartı ile de ödeyebiliyorsunuz. fakat kapınıza gelen PTT memuruna parayı NAKİT VERMEK ZORUNDASINIZ.)

kargo ücretini karşı ödemeli gönderme durumları pek olmuyor. siz adama kargo parası+ bisiklet parasını peşin peşin vereceksiniz.

fakat bir masraf daha var, gümrük vergisi. fiyatı sınırın üzerindedir muhtemelen ve gümrük vergisi ödemek durumunda kalırsınız. (paketiniz biraz ufak olsa sıyrılma şansınız var ama katlanır bisiklet kesinlikle gümrüğe girecektir)
    bisikletin fiyatının %18i artı 70 lira gibi bi fiyat (otopark parası gibi düşünün, yer kaplama parası) ödeyeceksiniz. ayrıca 3.5 lira kutuyu açma parası da var :D (temiz iş, kutu açarak 3.5 lira kazanmak)

gözünüzü korkutmak istemem ama durum tam olarak bu

5. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    @Serkan Mıstınoğlu Evet biraz tuzluya gelecek bana. Şuan satıcı ile irtibata geçip bi sorayım kargoyu uyguna ayarlayabilirsek gümrük vergisini ödemeyi göze alabilirim. Ee devlet bu 3.5 tl nedir ki arabalardan %135 vergi alıyor. Suya sabuna dokunma ama arabanın maliyetinden daha fazla para yı vergi diye al. İç pazarı korumak adına ama işte mecbur artık.

6. Serkan Mıstınoğlu

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    satıcıya tembih edin, kargonun içine tutar yazan bir fatura falan koymasın (veya 50 dolar gibi bi fiyat yazsın faturaya). kargoya verirken de gift (hediye) olarak yollasın. gümrükten sıyrılma ihtimaliniz doğar.

7. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    @Serkan Mıstınoğlu Tamamdır teşekkür ederim ilginiz için. Bakalım zor ama genede bi yoklayacağım.

Serkan Mıstınoğlu bunu beğendi.
  8. Serkan Mıstınoğlu

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    rica ederim

çin (aliexpress) taraflarına da bir bakın, kargoların büyük bir kısmı ücretsiz (koca koca bisikletler bile :))

9. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    @Serkan Mıstınoğlu O siteyi kullanmadım tasarımını beğenmediğim ve pekte kullanışlı bulmadığım için genellikle e-bay ı takip ediyordum, ama orayada bakarım artık arada :) Çok sağolun desteğiniz için.

10. Serkan Mıstınoğlu

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    ebaydan hiçbir sorun yaşamadım şimdiye kadar. şiddetle öneririm

hatta geçen okudum, adam 14 milyonluk yat alıyor ebaydan, ve ödemesini de ebaydan yapıyor :D paypal ile sanırsam

güvenlikte zirve yani

11. D.Mustafa

D.Mustafa Bisikletkolik

Seviye:
    @Serkan Mıstınoğlu Ücretsiz kargo ile ufak tefek aksesuar yada el aletleri aldım sıkıntısız geldi. Hatta ücretsiz kargo ile bir bisiklet sipariş etmiştim adam göndermeyince e bay ücretini iade etti paypal üzerinde olduğu için rahatlıkla korkusuz alışveriş yapılabiliyor. Ama işin içine kargo girince biraz değişiyor.