Yurtdışı alışveriş yazıları bir araya toplanıp sabitlenmesi

ozkantu

Aktif Üye
Tepki
40
@eros3

sanal kartı çıkarmak için bazı bankaların sözleşmeleri vardır.gidip imzalamak gerekir.
bazı bankalarda ise bu işlem tel ilede yapılabilir.

güvenlik için sadece limit koymak yeterli ama bu dolandırılamayacağınız anlamına gelmiyor,sadece limitini belirlediğiniz ölçüde dolandırılacağınız anlamına geliyor...
(tecrübe ile sabittir :D )

kredi kartı olmadan sanal kart çıkartılamaz...

Scudo

Bur@k

Üye
Tepki
29
Aradaşlar daha bugun ebay.com dan paypal yolu ile aldıgım gözlügüm elime ulaştı...İyi bi gundeyim.. :)

• Beğen
Tepkiler: ahmet ozgen

Eaworkz

Forum Bağımlısı
Tepki
1.561
ebay.com , pricepoint.com gibi sitelerden alınan ürünlerden şimdiye kadar sorun çıkanını görmedim.Tabi ben alısverişi başkasının paypal u aracılıgıyla yaptım :)

Erhan1

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
@erhana

Selam, bankalarla ve işlemleriyle ilgili çok bilgim yok.genel izlenimim müşteriyi pek korumadıkları yönünde.Şu an kredi kartı kullanmıyorum,mesela iş bankasına baktık ,şu an yok sanal kart uygulaması.Ykb de hesabım var ama detaylı soramadım bu noktayı,ayrıca bankaların anlaşmalı olduğu sitelerden bahsediliyor sanal kart konusunda,baktığım kadarıyla bisiklet parçaları konusunda (chainre,total ,ribble) bu sitelere desteği yok .
Sanal kartla yapıldığında güvenlik sadece limit koymakla mı sağlanmış oluyor?
Ayrıca sanal klavye kullanmak da ek bir önlem olabilir mi.(keylogger benzeri risklere karşı.
teşekkür ederim..

Erhan1

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
@ozkantu

Teşekkürler,şu an bir yakınım kartıyla yapmayı düşünüyorum,o yüzden kredi kartı konusunu sormuştum.
Çok özel değilse nasıl bir olumsuz tecrübe yaşadığınızı sormak isterim, en güvenli olarak görünen bu sistemde bile açık varsa neyapmalı bilmiyorum...
iyi günler...

serkanayt

Üye
Tepki
11
arkadaşlar tüm bilgiler için sağolun. ben birde yurt dışından gelirken gümrükelerde ne gibi uygulamar var bisiklet ile ilgili bunu sormak istiyordum. önümzdeki haftalarda yurt dışına iş için çıkacağım vede dönüşte kendime bir yol bisiklelti almayı düşünüyorum. yada bisikelt parçaları. şimdi girişte yanımda getirdiğim tek bisiklet yada teker seti için gümrük edüyormuyum yada sınırı nedir ?
bu konuda daha önce getirmiş arkadaşlar varsa cevapalrı için teşekkürler.

Sahinoz

Forum Demirbaşı
Tepki
161
İsim
Ahmet Sahinoz
Ben de bir soru sorayım beyler. Almanya fiyatları nasıldır uygun mudur? Avid ve Truvativ parçalar alacağım da..

koraymalkoc

Forum Bağımlısı
Tepki
371
Arkadaşlar şu an aklımda bi site yok.Ama 700 euro'luk bi parça getirdiğimi düşünelim.Gümrük ödermiyim.Ödersem ne kadar öderim :)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
@koraymalkoc

dostum gümrük işleri çok kaşırışık türkiyede aslında karışık değilde gümrükteki şahıslar kafalarına göre kontrol yaptıkları için istersen 10bin euroluk bir bisiklet getirt eyer eserse adamlar kutuyu açıp bakıyor çok değişik bir gümrük algılama anlayışları var ben havva limanında çalıştım 4 sene kadar gümrükle dip dibe idim binlerce ürün yolcu geliyor kapıda sadece 2 yada 3 tane gümrük memuru var kafalarına göre arıyorlar genelde aramıyorlar zaten arama bandından ürün geçti ise yani şüphesiz bir şekilde hadi geç git oluyor bir çok forum sitelerinde arkadaşlar yurt dışından sporcu ilaçları protein tozları felan siparişi yaptıklarını okuyorum 100 doların üstünde ve genelde hiç takılmıyor bu birazda türkiyede şansına kalmış gibi gözküyor riski ya göze alıcaksın yada ufak bir parça çorap yada çok ucuz bir ürün sipariş et bir deneme yap bence

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@SahinozAvid ve Truvativin zaten Türkiye distrübörü var. Fiyatlarının da avrupadan çok farklı olacağını sanmıyorum.

Geçmişte defalarca gerek internet sitelerinden hatta çok daha öncesinde katalogdan sipariş etmek yöntemi ile yurt dışından kendim kullanmak üzere malzeme getirdim. O günlerde malzemeler ülkemizde bulunmuyordu yada aşırı pahalıydı, kısacası başka seçeneğimiz yoktu. Ancak şimdi ülkemize neredeyse her marka parça ve bisiklet geliyor. Hatta kimi markalar Avrupadan bile ucuz. Bir de bekleme sürelerini ve posta masraflarını eklersek gümrük riskini taşımaya değmez.

Avid ve Truvativin distrübütörü Marintek'tir. İstediğiniz modeller henüz gelmemiş yada bitmişse bile Marintek'e yada bayilerine ulaşırsanız çözüm bulunacaktır.

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@koraymalkoc%18 KDV yanılmıyorsam %15 de Gümrük vergisi. Buna gümrük işlemleri de eklenecek.

Geçmişte gelmiş 399 dolarlık kadronun gümrükleme masrafları kargosu ile birlikte 450 dolar tutmuştu. Yani toplam 849$.

Erhan1

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
Bir süredir İtalyadaki Lordgunbicycles te bulduğum bazı parçalarla ilgili yazışıyordum,sitenin ne kadar güvenli olduğunu anlayabilmek için sorularımı detaylandırınca,gelen son yanıt şu oldu,
PLEASE… YOU DON’T FEEL SURE… DON’T BUY FROM US.
Bu nasıl iştir anlamadım, düpedüz ukalalık.. ben de karşılığında güvenli görünmediklerini ve alışveriş kararını onların değil benim vereceğimi yazdım.
Küçük bir paylaşım olsun.

KemalBaloglu

Forum Demirbaşı
Tepki
779
selamlar amazon.com dan alışveriş yapmak istedim ürünü satın alma sayfasını açtığımda ise
""*** We're sorry. This item can't be shipped to your selected destination. You may either change the shipping address or delete the item from your order by changing its quantity to 0 and clicking the update button below. ( See geographical restrictions.) ***""
diye bir mesaj geldi acaba türkiyeye ürün yollamadıklarındanmıdır bir bilgisi olan var ise paylaşırsa sevinirim

Erhan1

Daimi Üye
Tepki
118
Bisiklet
Cannondale
@LorD Of DrinkS
Her ne kadar Amazon la ilgili bir tecrübem olmasa da;
seçtiğiniz hedefe bu parça gönderilememektedir şeklinde bir ifade var ve bu yer de Türkiye olarak seçildiğinde göre sanıyorum gönderilmiyor.Benim yorumum bu.

Aydın

Forum Bağımlısı
Tepki
940
@LorD Of DrinkS

Amazon tecrubesi olan ben cevap vereyim buna.

amazon.com tedarikcilerinden bazilari, Turkiye icin garanti vs. ile ilgili olarak destek veremediklerinden yada bu ve benzeri konularda sorun yasamak istemediklerinden Türkiye'ye gonderim yapmiyorlar. Almak istediginiz urun muhtemelen elektronik malzeme, degil mi?

KemalBaloglu

Forum Demirbaşı
Tepki
779
evet elektronik malzeme sayılır bisiklet farı(blackburn) almak istiyordum, sitede satılan ürün burada satılana göre %50 daha ucuz
not almak istediğim ürün (link)
2.not yeni karşılaştığım bir sitedeki ürünü sizlerle paylaşmak istiyorum bu sitedede nerdeyse belirttiğim ürün emsallerinden %50 ucuza satilıyor fikrinizi almak istedim (link)

G.Cem

Daimi Üye
Tepki
240
@LorD Of DrinkS
(link) diye bir site mevcut. Üye olunduğu taktirde bu gibi durumlarda da ürün siparişi verebiliyorsunuz. Çünkü bu site size bir Amerika adresi veriyor ve ürünler bu adrese geldikten sonra size gönderim yapıyor. Böylece Türkiye'ye gönderim yapmayan mağazalardan da alışveriş yapabiliyorsunuz. Ben şahsen denemiş değilim ama iyi çalıştıklarını duymuştum.

kerembasaran

Aktif Üye
Tepki
190
(link) sitesinden aldığım 2 adet orta göbek ve matara (toplam 40 sterlin kadar olacak) problemsiz olarak elime ulaştı. Yol ücreti 10 sterlin idi, 9 günde geldi. Bilginize.

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

Ümit Arabacı

Daimi Üye
Tepki
168
arkadaşlar benim bildiğim 2 site var paypal üzerinden alışveriş yapmanın yollarını ne gibi şeyler gümrüğe takılır takılamaz bilgileri paylaşıyorlar isterseniz bir göz atın (link)
(link)

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
%18 KDV yanılmıyorsam %15 de Gümrük vergisi. Buna gümrük işlemleri de eklenecek.

Geçmişte gelmiş 399 dolarlık kadronun gümrükleme masrafları kargosu ile birlikte 450 dolar tutmuştu. Yani toplam 849$.
nerden alışveriş yapmıştınız bu kadar tuttu