Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yurtdışı alışveriş hakkında yeni bir soru

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Edip Dinçer tarafından paylaşıldı.

1. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Merhabalar, google ve forumdan arattım ama cevabını bulamadım.. Belki de benim yeteneksizliğim bilemiyorum =)

Şimdi, sorum şudur; en son geçen yönetmelikle 2 ayda bir sipariş verme sınırı kalktı ve yılda 5 kez dendi.
    Benim bu "yılda" kelimesiyle sorunum var..
    Örneğin, daha önceden hiç alışveriş yapmayıp 1 Kasım'dan 31 Aralık'a kadar 5 kere alışveriş yaptım diyelim, benim bu 5 sipariş hakkım 1 Ocak'ta sıfırlanıyor mu?
    Yoksa madem 1 Kasım'da başladın yapmaya alışverişleri, sıfırlanması için sonraki senenin 1 Kasım'ına kadar beklemen gerekiyor mu diyorlar?

Normalde çevremdeki insanların adına sipariş veriyordum ama onun da ucunu kaçırdım.. Kimin adına kaç sipariş verdim onu da kestiremiyorum =)

2. CandanC

CandanC Onursal Üye

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    1 ocak'ta sıfırlanıyor.

Edip Dinçer bunu beğendi.
  3. batuhan izmirli

batuhan izmirli Yeni Üye

Seviye:
    internete yaptıgımız alışverişlerde bunu nasıl takip etcekler faturayı başkasının adını yazarız

4. Edip Dinçer

Edip Dinçer HTFU!

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Alışveriş yaptığın yerden kargo takip numarası veriyorsa böyle bir şansın yok.. Çünkü kargo takip numarası demek kargonun kayıtlı olması anlamına geliyor (Registered Mail diye geçer), yani, Alıcı hanesindeki isim dışında kimseye verilmez kargo ve o kişi tarafından gelip alınmazsa geri gönderilir..
    Haa ama PTT'deki kargoyu getiren görevlilere bir şekilde anlatırsan durumu veya görevlileri 'kafalarsan' kargoyu alırsın, sorun çıkmaz.. Bu yüzden Alıcı kısmına gerçek kişi yazman lazım ki, PTT görevlisi "Yok, ben yapmam öyle şey. Kimse bu gelip alsın" derse sorun çıkmasın..

Bunun dışındaki kargo tiplerinde dediğin şeyi yapabilirsin.. Zaten kayıtlı olmayan kargoda, sana ulaşamıyorlarsa verdiğin adresin kapısına bırakıp gidiyorlar kargoyu =)