Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yurt sorunu

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Şevket Akça tarafından paylaşıldı.

1. Şevket Akça

Şevket Akça Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    çanakkale'de çansa isimli yurtta kalıyorum. odama koyduğum bisiklete laf ettiler. dışarı çıkartmamı oraya kilitlememi istediler. epey sinirlendim bu duruma. çünkü yurttan zerre kadar memnun değilim. yediklerime dikkat ettiğim için doğru düzgün kahvaltı bile yapamıyorum. mesela kahvaltıda kayıt olacağım zaman listede bal yazıyordu ancak bal dedikleri şey bal aromalı şurup, tereyağ da aynı şekilde aromalı margarin. bunlara tav olan ben gerçeği görünce tabii yıkıldım. aynı şekilde yatakların çıkarttığı seslerden uyku falan hak getire. sabah kalkınca ikili koltukta yatmış gibi yorgun kalkıyorsunuz çünkü epey rahatsız bildiğin yayları batıyor.

kısaca yaptığım alışverişten hiç bir memnuniyetim yok. ancak imzalanmış senetler var. bu yüzden yurttan çıkış mümkün değil gözüküyor. araştırdığım kadarıyla çıksam da senet olduğu için ödeme yapmam gerek. lakin sözleşme de yok buna bağlı olarak. yani sadece senedi ödeyerek mi kurtulabilirim ? 425 lira para ödeyip memnun olmamak epey ağır. kiralar 300 tl ortalamalı olduğu düşünülürse çanakkale'de.

nasıl kurtulurum bir yolunu bilen var mı ? para ödemek zorunda mıyım ?

2. U BoRa

U BoRa Kaptan

Seviye:
    Yurt mantığı bi bakıma oda kiralamak gibi bişey, tabi ki al odanın ortasına pisle istersen gibi bi hak vermez bu kimseye ama yine de davranışlar olsun, getirilebilecek misafirler olsun, içeri sokulabilecek şeyler olsun, bu gibi konularda bir yönetmeliği, talimatnamesi olması gerekir. Bisikletinizi odanıza sokmanızı yasaklayan yazılı belgeyi görmek isteyin bence, aksi takdirde buna karışma hakları olamaz.

3. Şevket Akça

Şevket Akça Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    genel bir tatminsizlik üstüne bir de benim için kıymetli olan bir şeye yasak getirince epey sinirlendim. tartışma çıktı biraz. 4 ay daha katlanır giderim demiştim ancak bundan sonra para vermek bile istemiyorum onlara. bisikletimi içeri almaktan ziyade tamamen gitmek istiyorum. yoksa yönetmelikte sanmıyorum ki akıllarına bisiklet gelsin de yasaklasınlar ki benim için o şahsi eşya. hangimiz telefonunu bir kilide bağlayıp dışarda bırakmak ister. benim için ha telefon ha bisiklet. ikisi de rahatlıkla çalınabilecek bir eşya