Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yurt dışından Tam süspansiyonlu kadro getirtmek ?

Konu, 'Kadrolar' kısmında Serkan Aydın tarafından paylaşıldı.

1. Serkan Aydın

Serkan Aydın Üye

Seviye:
    aranızda yurt dışından kadro getirten varmı ? ben bu tam süsyansiyonlu kadro getirme ile ilgili araştırma yapıyorum mesela alibaba sitesinde bu üreticiden tam süspansiyonlu karbon kadro ön arka amortisörsüz 580 dolar http://www.alibaba.com/product-gs/1094308616/2013_newest_T800_26_mtb_carbon.html fatura düşük yazılarak ödenecek vergi düşürülebilir ama vergisiz ülkeye sokulabileceğini zanletmiyorum fikirleriniz nedir değermi ?

2. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Diyelim gümrükte çalışıyorsunuz size eşşek kadar bir kutunun üzerinde 0 ile 100 dolar arası bir fiyat yazan bir koli gelecek ve sizin bunu anlamayacaksınız ?

Veya açıp bakmaz mısınız ? Bunu da göz önünde bulundurmayı unutmayın...

3. Murat.Bagci

Murat.Bagci Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    vergisini verip rahatca alabilirsiniz . forumda birakin kadroyu tam bisiklet getiren vardi yurtdisindan crc ile. olmamasi icin bir neden yok. hatta dhl gibi ozel kargolarlar ile gelirse sizin adiniza onlar islemleri halledip bir miktar daha (antrepo, depolama ucreti vs. )fazladan odeyip direk evinize kadar teslim alabiliyorsunuz. faturada ile birlikte geleceginden dolayi 20% koyup hesabinizi yapin turkiyeden ucuz ise teslim durumuna gore en fazla 2-3 hafta gibi bir surede ulasir urun.

4. Serkan Aydın

Serkan Aydın Üye

Seviye:

gümrükte çalışmaya gerek yok zaten gümrüksüzde demedim gümrüğünü veririz ama düşük fiyattan karşı tarafa düşük fatura edilip iki farklı miktarda ödeme yapılır biri fatura tutarı 153 dolar diğeride geri kalan miktar gümrük memuru para transfer kağıdını isterse eğer ilk miktar olan transfer kağıdı gösterilir ve durum ispat edilir düşük miktardan 153 dolar üzerinden vergisi ödenebilir

benım merak ettiğim sizce mantıklımı bu tarz bısıkletlerın 5000 tl gıbı bır rakama satıldığı ulkede bu tarz bır bısıklet kadrosu getirip kurmak mantıklımı ?

5. Serkan Aydın

Serkan Aydın Üye

Seviye:
    yorum yapabilecek olan deneyimli birileri yokmu ?

ali tekintüre bunu beğendi.
  6. ali tekintüre

ali tekintüre Kıdemli Üye

Seviye:
    Eğer istediğin ürünü istediğin fiyata yakalarsan kaçırma derim. (hatta büyük olasılıkla çok iyi fiyata yakalarsın çünkü muhteşem indirimler oluyor,Chain Reaction vs..)Ülkemizde sonsuza kadar göremeyeceğim DH veya FS modellerinden(imkansız fiyatlarla) seçtiklerim oldu,gümrüğüde eklense yine uygun fiyat.Tek düşüncem gelirken hasar görmesi onu da sigortalı yaptırmak gerek.Bir de olası bir sorunda ilgililere ulaşmak ve de bakım onarım yedek parça işleri...<Hasta Usta> yok gibi,,servis sorun...(Ben kendim yaptığım için her şartta yurtdışı bana uyar.Fakat ben -kendime- yurt içinden tedarik etmeyi daha uygun buluyorum çünkü özel makinalar ortaya çıkarabiliyorum ve de daha ucuza...Tabii nasıl bir makine istendiğine ve zamana bağlı.Son olarak eğer para sorunum yoksa (sonuçlarına her şartta katlanabilirsem) yurt dışı öncelike tercihim.

7. Ali Ceylan

Ali Ceylan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Zor olabilir fakat güvenilir bir satıcı ve satış sonrasını unutmayan bir kişi ise alınabilir.

8. Burçak Erbil

Burçak Erbil Engineer | Framebuilder

Seviye:
    Alibaba bildiğim kadarıyla sanayicilere uzakdoğudan imalatçı irtibatı sağlayan bir site, zaten gönderdiğiniz linkte ayda 1000 adet sipariş şart koşuyor. :)
    Ebay'e veya Chain Reaction gibi sitelere bakmanız gerek.

Ancak ne yaparsanız yapın sakın DHL, UPS, vsvs gibi özel kargo şirketleriyle yurtdışından birşey sipariş etmeyin. İşler iyi gittiğinde çok rahatlar ama iyi gitmediğinde (Mal gümrüğe takıldığında vs) ödeyebileceğiniz paranın üst sınırı yok!
    Sadece USPS, Royal Mail gibi devlet postasını kullanın. En fazla ödeyeceğiniz %20 vergi olur.