Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yurt dışından satın aldığım bisikleti Türkiye'ye getirmek istesem..

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında sapci tarafından paylaşıldı.

1. sapci

sapci Yeni Üye

Seviye:
    Arkadaşlar merhaba,
    Ben öğrenimimi San Francisco'da görüyorum, bu yüzden kışları buradayım. Fakat yazın İstanbul'a dönüyorum. Şu sıralar bir bisiklet almayı planlıyorum. Alacağım bu bisikleti yazın İstanbul'a dönerken yanımda getirmek istesem, benim için ne zorlukları olur? Uçakta bagaj olarak kabul ederler mi ve ekstra bir ücret talebi olur mu? İstanbul'a indiğimde gümrük bir problem çıkartır mı?
    Çoğunuz için çok basit sorular gibi gözükebilir ama gerçekten bu konulara çok uzağım, yardımcı olursanız sevinirim.
    Herkese şimdiden teşekkürler,
    Levent

2. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Selam bu konular forumda çokça konuşulmuştu, arama yaparsanız bulabilirsiniz sanıyorum...

sapci bunu beğendi.
  3. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Bende gerçekten cok merak ettigim bir konuya değinilmiş burada
    benim sadece bildigim kadarıyla bisiklet bir kişisel esya statusünde oldugu için sadece bisikletini koyabilecegin minumum ebatlarda bir ambalajlayıp ucaga binsen birşey demezler .. diye biliyorum

sapci bunu beğendi.
  4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    2005'ten bu yana bir değişiklik olmadıysa bisikletinizi şahsi eşya olarak, kendi orjinal ambalajında veya bisiklet bavulu tarzı birşeyin içinde yanınızda taşıyabiliyorsunuz. Sadece büyük boyutlu bagaj olduğu için ayrı bir yerden teslim alıyorlar. THY benden 20 $ karşılığı 17 € almıştı. Bunun da sigorta bedeli olduğunu söylemişti. Siz sadece kolinin içindekinin bisikletiniz olduğunu söyleyin, kalanı problem değil.

Nyo Ykpogl ve sapci bunu beğendi.