Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yurt dışından sağlam arka jant önerisi

Konu, 'Tekerlekler' kısmında ihsan ünal tarafından paylaşıldı.

1. ihsan ünal

ihsan ünal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
  2. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
  3. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bu jantlarin kili 12mm, senin kadroya uygun olan bence 9mm QR'dir. Bu jantin sadece 12mm x 135mm ve 12mm x 142mm olani varmis. Sana lazim olan 9mm x 135mm. Tabiki su an kdronu tanimiyorum, sadece tahmin ediyorum. Bir de frenlerin V'mi Diski'mi? buda önemli.

Tuncay bey, öneriniz cok iyi ama bu jantlar 9mm x 130mm ve 130mm MTB ye olmuyor. Ayrica altinda yol bisikletleri icin üretilmistir diye de bir bilgi var. Beni yanlis anlamayin ama 130mm'lik MTB kadrosu gercekten yok.

4. ihsan ünal

ihsan ünal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Hocam qr axle seçeneği var dikkatli bakarsanız ama şimdi stan's no tubes ' un kendi sitesinde bunu buldum buna ne dersiniz ? http://www.notubes.com/Arch-EX-26in-Stans-330-Hub-Rear-Only-WS277R-P1412.aspx . Disk kullanıyorum ve qr kadrom stumpjumper m4. Şu an x9 göbekli dt telli x430 çemberli jant setim var . Önde problem yok ama arka jant telleri gevşemiş hatta telin bir tanesi boşta gibi bende yeni farkettim böyle olduğunu. Sizce arka jant benim için yetersiz olduğu için mi böyle oluyor yoksa böyle olması normal mi ?

5. Murat Cömez

Murat Cömez En yeni üye - Kayıt: Az önce

Adı:
    Murat Cömez
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Evet secenek varmis ama secenek olarak ztr derim. Senin jantin devamlimi gevsiyor yoksa ilk defami oldu? Eger ilk defa olduysa jant almanya gerek yok, önce telleri sIktIr ve akord ayari yaptir ve yine dene eger birdaha olmasa bosuna okadar masaraf etmis olmasin. Senin setin de iyi bir set, tamam dediklerin kadar belki iyi degil ama yine de yeterli bir jant seti. Ben o jant setinin, sana yetersiz kaldigini sanmiyorum, eger devamli akord bakimi falan yapilmadiysa tellerin gevsemesi cok normal, zamanla gevseme yaparlar.

6. ihsan ünal

ihsan ünal Üye

Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    İlk defa oluyor ama arazide 300 km filan gitmişimdir. Biraz da agresif kullanıyorum . Ama dediğiniz çok mantıklı önce bir akord yaptırayım sorun devam ederse yeni jant bakayım. Çok teşekkür ederim yardımınız için :)