Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yurt DiŞinda İngİlİzce EĞİtİm

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında @hmet80 tarafından paylaşıldı.

1. @hmet80

@hmet80 Üye

Seviye:
    Merhabalar

Yurt dışına İngilizce eğitimi için gitmiş olan, bu konuda bilgisi olan var mı ? Yurt dışına ingilizce öğrenmek için gitmeyi planlıyorum ancak bu tür konularda doğru düzgün bir bilgiye sahip değilim. İnternet üzerinden biraz araştırma yaptım yaza doğru bu şekilde bir planım var. Daha önce bu tür bir eğitime katılan arkadaşlar var ise bilgi paylaşmasını rica ederim.

Teşekkürler.
    Syg.

2. d.berkay

d.berkay Onursal Üye

Adı:
    Demir Berkay
    Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    Kevserseri abla yeni geldi Amerika'dan.. Bu başlığı görürse sanırım yazar bişeyler..

Onur Kahraman ve @hmet80 bunu beğendi.
  3. 42FY

42FY Kıdemli Üye

Seviye:
    Eğer Intermedıate düzey bi ingilizcen varsa rahatlıkla ''work and travel'' i seçerek daha da ilerletebilirsin.

@hmet80 bunu beğendi.
  4. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Öncelikle "Yurtdışı eğitim ofislerinden" uzak durmanı tavsiye ederim. Ben 2 yıl evvel geldim Almanya'ya, önce dil öğrendim, şimdi yüksek lisans yapıyorum. O ofislerle de hiç işim olmadı, onlar sadece senin internet başında yapabileceğin işi yapmak için senden para alıyorlar...

Öncelikle internetten dil kurslarını araştır, Google'da yüzlercesini bulabilirsin. Fakat kursun kendi internet sitesi olduğundan emin ol ve onlarla direk irtibata geç. Kimi kurslar internet üzerinden talepleri karşılıyorlar, kimileri de temsilciklerine yönlendiriyor seni. Temsilciliğe yönlendirirlerse, o zaman yurtdışı eğitim ofisine mecbur kalıyorsun...

Eğer internet üzerinden kaydını kabul edeceklerse, sana bir liste gönderirler, gerekli evraklar listesi. Aynı zamanda sorarlar, hangi yoğunlukta, ne sürede eğitim istiyorsun, tahmini olarak seviyen nedir, kalacak yer tercihin nedir vb.
    Kalacak yer için aile yanını her daim tavsiye ederim, her ne kadar ailelerin de "cins" olanları çıkıyorsa da sonuçta hem kültürü, hem de gündelik iletişimi en iyi öğrenmenin yolu bu.

Daha sonrası ise basit, senden istenen evrakları gönderiyorsun, onlar da sana vizen için gerekli evrakları gönderiyor. Sen vize için başvurduğunda konsolosluktaki görüşmede mutlaka soracaklardır, nesin ne değilsin diye. Hani "Daha önce hiç bomba yaptınız mı?" "Terörist bir gruba hiç ilgi duydunuz mu?" gibi sorular gerçekten var, hiç takılma eğer sorarlarsa.

Vizeni aldıktan sonra zaten yola koyuluyorsun, kursu kendin de bulabilirsin, onlar seni havaalanından alabilirler de, ama aklında olsun her adım ek masraf demek. Yani seni gelip h.alanından alırlar, ama 50 €'nu da alabilirler yanında...

Konu Almanya veya Almanca olsaydı daha çok faydam dokunurdu sanırım, ancak genel işleyiş bu şekilde yürüyor.

Burak Uzunoğlu ve @hmet80 bunu beğendi.
  5. @hmet80

@hmet80 Üye

Seviye:
    Merhabalar,

Öncelikle yardım ve yanıtlarınız için teşekkür ederim. İlk mesajımda henüz araştırma aşamasında olduğum için bilgi toplamaktaydım, şimdi ise pasaportumu çıkarttırdım ve vize görüşmesi için beklemekteyim.

Danışmanlık firmaları evet gözümü çok korkutuyordu, internet üzerinden yapmış olduğum araştırmalarda şunun farkına vardım ki , dil eğitimi özellikle yurt dışında dil eğitimi ayrı bir sektör olmuş, ve bu işi danışmanlık şeklinde yapan yerler tabii ki hepsi için bir genelleme yapmak istemiyorum , insanların paralarını almaya çalışan ticarethaneler olmuş.

Ben yakın bir arkadaşımın tavsiyesi üzerine irtibata geçmiş olduğum bir danışmanlık firması ile yurtdışına çıkmayı planlıyorum, her şey yolunda gider ise çok yakın zamanda yurtdışına çıkmış olacağım, güzel ülkemden ayrı kalmak hiç hoşuma gitmese de kariyer için artık atacak başkaca bir adım kalmadı.

Bu arada büyük ihtimal Amerika New York'a gideceğim, burası hakkında iyi ve kötü şeyler duyuyorum daha öncesinde burada yaşayan ya da halen yaşamakta olan arkadaşlar var ise, tecrübelerini paylaşmasını rica ederim.

Herkese teşekkür ederim.
    Saygılarımla

6. guney adrian

guney adrian Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    ahmet bey merhaba,

bana ozel mesaj yollamissiniz ancak sistem malesef yanitlamaa izin vermiyor. o yuzden buradan yazmak istedim umarim size ulasir.

new yorkta tavsiye edecegim 1 numarali bisikletci bicycle habitat

bicyclehabitat.com adresinden bilgilere ulasabilirsiniz. gerek calisanlari, gerek lokasyonu gerek de ortami ile harika bir yer.

bunun disinda bir de metro bicycle zincirleri var, onlarin da google mapten yerlerine bakip subelerinden birini ziyaret edebilirsiniz.

bir de son olarak hub, yani hudson urban bicycle onereyim. bu saydiklarim iyi bisikletciler eminim ilginizi ceken seyler bulursunuz.

daha fazla bilgi isterseniz bana lutfen guneyc (@) gmail.com adresinden ulasin. buraya fazla bakamiyorum.

selamlar