Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yurt dışı siparişleriniz en geç kaç günde elinize ulaştı?

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında reha genç tarafından paylaşıldı.

1. reha genç

reha genç Bisikletkolik

Seviye:
    Yurt dışı siparişiniz arasında en geç kalanı kaç günde elinize ulaştı?
    15-20 ??? (Orta derece uzaklıktaki avrupa ülkeleri)

Cevaplarınıza göre tedirgin olmaya başlıyacağım yada içimi ferah tutacağım.:)

2. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    chainreaction dan en geç 1 haftada geldi.wiggle.co.uk den en geç 3 günde geldi.Amazon.com dan en geç 2 haftada geldi brooks sele almıştım.Dahon spares diye bir sitedende 1 ayda geldi hoş adamlar tedarik edememiş cins bir parça istemiştim.

Serden Us, reha genç ve Cem Unden bunu beğendi.
  3. nizameddin paylan

nizameddin paylan Yeni Üye

Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    kargoya teslim tarihinden itibaren 24 gün sonra geldi.

reha genç ve Cem Unden bunu beğendi.
  4. Gülgün

Gülgün Kıdemli Üye

Seviye:
    Evans Cycles , ayın 2'inde (cumartesi akşamı) verdiğim sipariş 5'inde (salı akşamı) bana ulaştı.

reha genç bunu beğendi.
  5. reha genç

reha genç Bisikletkolik

Seviye:
    Bisiklet komponentleri siparişlerim en geç 1 haftada gelirdi.(bisiklet parçaları onlara değersiz ve anlamsız geliyor)
    Bu sefer uzun kollu forma sipariş ettim 13-14 gün oldu henüz gelmedi.
    Acaba diyorum kargo görevlileri yada gümrükçülerin hoşuna gittide kayboldu numarasına mı yatacaklar...

Ptt'ye 2 kez gittim (bugün ve p.tesi) kargo takip numaran yoksa (royal mail ki yok)gönderici ve alıcı adreslerinden bir sonuca ulaşamazsın,bilgilendiremeyiz diyorlar...

6. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Amerikadan 5-7 gün arası
    ingiltereden 5-10 gün arası
    Avusturyadan 5-7 gün arası
    Uzakdoğu 7-15 gün arası

Bunların haricinde stok durumundan kaynaklanan geciikmeler de oldu, yukarıda verdiğim süreler stok problemi olmayanlar için geçerli, stoklarda bulunmayıp da 1 aydan fazla beklediğim de oldu.
    Ayrıca Amerikadan bulunduğum şehirde dağıtıcıya 3 gün içerisinde gelen ürünün yaklaşık 10 gün dağıtıcıda beklediğini de bilirim. Dayanamayıp şubeye gittiğimde adamın cevabı gerçekten ilginçti, "ya kusura bakma sizin o tarafa işim düşmedi sizin kargoyu getiremedim".. sanki adamdan rica minnet bişey istedik de işin bu tarafa düşmesini bekliyor. Tek tük de olsa arada bu tür aksilikler olabiliyor. Biraz beklemek de fayda var.

Serden Us ve Cem Unden bunu beğendi.
  7. reha genç

reha genç Bisikletkolik

Seviye:
    16.günde siparişim elime ulaştı...

8. Alp Altay Cenk SAYAR

Alp Altay Cenk SAYAR Yeni Üye

Seviye:
    PTT bu kafa yapısıyla çalıştığı sürece yaklaşık teslim süresinden bahsedilemez diye düşünüyorum. 3 günde uzakdoğudan ülkeye giriş yapan bir posta 20. günde ancak teslim edilebiliyor. Şaka gibi.

9. Mustafa Volkan Koca

Mustafa Volkan Koca Forum Bağımlısı

Seviye:
    zaten ne oluyorsa ptt de oluyor kargoya ta uzakdoğudan kargoya Türkiyeye kadar en ufak birşey olmuyor ptt nin eline geçtimi bütün aksaklıklar başına geliyor geçen gün arkadaş çöpten buldu kargosunu :D tam bir komedi

10. ahmet hamdi alsat

ahmet hamdi alsat Aktif Üye

Seviye:
    arkadaşlar bu sitelerde kargo ücreti ne kadar ve ben ürünlere göz attım çoğu türkiyedeki fiyatından daha yüksekti

11. Kkazim

Kkazim Forum Bağımlısı

Seviye:
    Her ürün ucuz olacak diye bir şey yok..
    Türkiyede satışı fazla olmayan markaların fiyatları oldukça farkedebiliyor.
    Gözlemim, Shimano gibi markalarda indirim söz konusu değilse çok fazla fiyat farketmediği, ama yıl sonu indirimlerinden çok ucuza denk geldiği de oluyor, piyasayı biraz takip etmek lazım.

Ayrıca tek siteye bağımlı kalmamak lazım, misal ben bişey lazım olduğu zaman 30-40 sitede fiyat araştırıyorum, kargo+fiyat uygun bişey muhakkak denk geliyor.

Kargo ücretleri siteye göre, alınacak malın büyüklüğüne göre değişiyor. Çok pahalı olmayan yerlerde var, misal geçen gün jant seti siparişi verdim, koskoca kutu geldi kargo ücreti 20 euro idi. Kutunun büyüklüğüne göre fiyat çok iyi, ama başka sitelerde ufacık şey için 40-50 euro kargo isteyen de var, dediğim gibi siteye göre ve koli büyüklüğüne göre değişen bişey..

ahmet hamdi alsat bunu beğendi.
  12. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Kargo süresi gönderi şekline göre değişir arkadaşlar. Fedex, ups gibi özel kuryeler ortalama 4-5 günde gönderiyor. "High Priority Airmail" yani yüksek öncelikli posta servisi de benzer sürelerde gayet hızlı. Normal postada iki seçenek var; takipli ve takipsiz. Takip numarası olan gönderiler ortalama 7-10 gün, diğerleri ise 15-20 günde gelebiliyor.

13. Göker Gülay

Göker Gülay Kıdemli Üye

Seviye:
    Nadir de olsa takipsiz olarak gönderilen postalar bazen kaybolabiliyor. Eğer 30 günü geçmesine rağmen gelmeyen postalar olursa kaybolma ihtimalini de düşünün. Satıcılarla bu tür bir durumu önceden konuşup teyit etmek gerek.

Hızlı kargo firmaları tarafından gönderilen postaların ise gümrüğe takılma ihtimali çok yüksek eğer belli bir meblağın üzerindeyse. Ama ondan bir şekilde haberiniz olur.