Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yüreğiniz elveriyorsa bakın...

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Oktay Erkan tarafından paylaşıldı.

1. Oktay Erkan

Oktay Erkan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
  2. Çetin ŞAHİNÖZ

Çetin ŞAHİNÖZ Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Dostum;
    Keşke hiç koymasaydın linki:(

evlat sahibi olup ta buna dayanabilen olmaz, yüreğim katıldı..:agla:

3. Hüseyin Külcüoğlu

Hüseyin Külcüoğlu Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
  4. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Bir an sanki benim başıma gelmiş gibi düşündüm de, gerçekten düşünmesi bile güç. Abisi ömrü boyunca kardeşinin özlemiyle, "Keşke onu durdurabilseydim." düşüncesiyle yaşayacak. Anne-babasının üzüntüsünü tahmin bile edemiyorum zaten.

Şurada da ekşisözlük'ten, "Kardeşin ölmesi" başlığından bir anı var:

[QUOTE="nunuca" isimli kullanıcı, eksisozluk]
    aradan geçen 11 yıl 4 saat saat sonra bile tazecik, dumanı tütebilen acı.

yaşanan ilk acıysa ve anneler günü ise o gün, inanası gelmez hiç insanın. çok küçüktür bir de. daha yeni okumayı sökmüş, yakasına kızarmış elmayı takalı henüz bir ay olmuştur. ilk dönemdeki süper notlar erkenden ''sınıf geçme hediyesi'' isteme cesareti vermiştir ona. baba; oğlum ne isterse alırım deyince o da bisiklet istemiştir. tam istediği gibi oğlunu mutlu eden babanın tek şartı vardır ama. ''okullar kapanınca bineceksin''. peki denir babaya ama kendi kendini yer tabi kardeş.

anneler günü sabahında ablanın reddetmesine karşı saatlerce yalvarır ''ablacım sadece 10 dakika, nolur babama söyleme ama'' diye. abla da dayanamaz, kıyamaz. verir bisikleti. o sayılı dakikanın yarısı olmadan kapı çalar. komşu kardeşin bisikletten düştüğünü söyler, çok sakin karşılanır, olabilir gibi. yerde yatan, üzeri örtülü biri vardır. var ama onun ayağındaki kardeşin ayakkabısı değil, bisiklette onun bisikleti değildir ki o benim kardeşim olsun. değil işte, hiç birşey onun değil ama bir anda oracıkta beliren babanın yürekten kopan çığlığı herşeyi özetler sana. üzeri örtülü o... canım kardeşim.

ilk anda anlamazsın. aklın harçlığıyla anneler günü hediyesi almak için para biriktirmiş, süt dişi yeni çıkmış küçüçük kardeştedir. ama o nerde o... o merhametli minik yürek annesi olmadığı için üzüldüğü, zinciri pastan dönemeyen biskleti, ayağındaki ayakkabısı yırtık, 'benim bisikletim öyle değil, sen hep binersin, biraz giyeyim mi ayakkabını, veririm inince diyen sinif arkadaşıyla karşılaşır. ve sen bunları o gittikten yılar sonra, liseyede okuyan, hala ayakkabıyı saklayan o arkadaştan öğrenirsin. ölmek mi, öldürmek mi arasında sıkışırsın işte o zaman.

yaşıtları üniversite tercihleri hakkında danışmak için abla bilip yanına geldiklerinde ise şakağındaki o şey boğazına dizer hayatını. 19 unda gözleri parlayan genç flörtlerinden bahsederken sen, gitmeden bir gün önce hasta olur diye dondurma almadığın, gözünün yaşına kıyamayıp bisikleti verdiğin, on dakika sonra gelecek olan canini düşünürsün. düşünmek istemediğin tek şey ellerinle üstüne toprak ettiğin kardeşinin kanina, canina biçilen paranin hesabina yatirilmak istenmesidir.

o anda yüreğinde binlerce mum birden yanar. her gün birisi söner. ama birtanesi hiç sönmez. yediğin lokmanın yarısı acı geçer boğazından. keşkelerle yıllar geçer. suçluluk şakağına dayalıdır hep. kulağındaki onlarca küpe olmuş şey tek karındır. aci çok şey öğretmiştir. dost, düşman ayirmak kolaylaşmiştir sanki. bayramlar mezarlikta başlar, anneler günü karalar günü olur, takvimlerde doğum günü hep kirmiziya boyanir.

yazarken yutkunmayi bile çok gören, ekran bozuldu mu ne, neden bu kadar bulanik dedirten bu aci, yarinki anneler gününü minicik bedenini toprağa koyduğu evladinin mezari başinda geçirecek annemin, babamin asla okumasini istemediğim şeyleri yazdirdi bana. hayat sadece acı değil ama. tadıdan yenmeyen şeyler de var. yüreğe ağir gelen bu duygudan siyrilmamin tek sebebi, anneme tapma nedenim, canimi istese düşünmeden vereceğim bir tanecik meleğimdir.

[/QUOTE]

Mehmet H. bunu beğendi.
  5. Bekir T.

Bekir T. Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bakmam! :(

6. Hüseyin KESKİN

Hüseyin KESKİN Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    :agla: hüzünlendim :agla:

7. BFOkuru

BFOkuru Onursal Üye

Seviye:
    Allah kimseyi evladıyla sınamasın

Tapatalktan gonderdim Turkce karakter varsa "tepetaklak" olmus olabilir

8. Murtega

Murtega Fájdalmas

Adı:
    Murat B.
    Bisiklet:
    Merida
    Seviye:
    Allah rahmet eylesin; ailesi ve sevenlerine de sabir versin. Cok zor... Umarim agabey icin psikolojik/pedagojik vs destek düsünülmüstür. Kolay kolay silinecek bir travma degil. Rabbim kimseyi böyle bir aciyla sinamasin.
    Belki eften püften bir mesele ama videoda ayrica kanima dokunan olay su: Hürriyet video editörü -ya da güvenlik kamerasini ilk elden editleyen her kim ise- herhalde yasanan olayi yeterince dramatik bulmamis ki arka fona da dramatik bir müzik yerlestirmeyi ihmal etmemis. Ayip yahu! Ne gerek var? Ekstra bir duygusallik katmaya mi calisiyorsunuz? Insanlar etkilenip daha cok paylasirlar, böylece siteye daha cok trafik mi cekersiniz? Bu görüntüyü izleyip "acaba arka efekt mi eklesek, müzik mi koysak" diye düsündünüz? Vicdansizligin bu kadari... Pes!

Bilal K. bunu beğendi.
  9. onur güneş

onur güneş Forum Bağımlısı

Seviye:
    Ve tekrar anladık ki her yola girdimizde freni sıkıp sağ sola bakıp geçicek pat atlamayacağız kardeşimiz birden durmaya çalışmış fakat fren çalışmıyor sanırım keşke ya hiç durmadan devam etseydi yada birkaç sn geç olsa idi kamyonun yanına çarpardı belki kurtulurdu allah rahmet eylesin...
    Bisikletli ölümler dursun artık köpekler başı boş bırakılmasın....

10. yusuf dağ

yusuf dağ Üye

Seviye:
    Allah kalanlarına sabır versin dışardan bakana bile bu kadar dokunuyorken ailesini düşünemiyorum bile...

11. Bilal K.

Bilal K. Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    murat beye katılıyorum.haberin sunumu beni çok rahatsız etti.geçtiğimiz senelerde kardeşimin arkadaşını bi trafik kazasında kaybettik.daha 2. sınıf öğrencisiydi.onu hatırlattı bana bir şikayette bulundum.eğer siz de rahatsız olduysanız bu sunumdan lütfen Hürriyete yazın.ben yazdım.örnek olması açısından:
    19/03/2014 TARİHLİ "O FECİ KAZA GÜVENLİK KAMERASINDA" HABERİNİZ...
    İZMİR BORNOVA'DA 11 YAŞINDA BİR ÇOCUĞUN ÖLÜMÜYLE İLGİLİ GÜVENLİK KAMERASI KAYITLARI...
    BİR BİSİKLET KULLANICISI OLARAK (KÖPEKLERDEN ÇOK ÇEKMİŞ) ZATEN YETERİNCE CAN SIKICI OLAN BU GÖRÜNTÜLERDE HAYATINI KAYBEDEN 11 YAŞINDAKİ BİR ÇOCUK OLUNCA CANIM DAHA ÇOK YANDI.
    BENİ ASIL RAHATSIZ EDEN BİZ DUYGUSUZ İNSANLARI (!) BİRAZ DA OLSA ETKİLEMEK DÜŞÜNCESİYLE VİDEONUN ARKASINA EKLENEN İÇLİ NAĞME...
    Banu ŞEN/İZMİR-KURGU: Levent SERT İMZALI HABERİNİZDE KİMİN FİKRİDİR BİLMİYORUM AMA VİDEONUN DÜZENLEMESİ ÇOK RAHATSIZ EDİCİ.BUNU BELİRTMEK İSTEDİM.
    AYRICA 11 YAŞINDAKİ BİR ÇOCUK NASIL BİRİNCİ SINIF ÖĞRENCİSİ OLUYOR?YEŞİLLİK OLSUN DİYE YAPILMIŞ BİR HABER MİDİR BU?HABERCİLİK BU MUDUR?
    MEMNUNİYETİMİZ İÇİN BİZİ DİNLİYORSANIZ, ELEŞTİRİLERİMİZ EĞER SİZİN İÇİN ÇOK ÖNEMLİ İSE LÜTFEN DİKKATE ALIN...İYİ ÇALIŞMALAR...

12. Mustafa Y.

Mustafa Y. Aktif Üye

Seviye:
    Bende kamyon şoförüne taktım. Eğer video yavaş çekim değilse, ki pek benzemiyor, orada kurtarabilirdi kamyon şoförü.

Ama nerede, kamyon sürüyorum ya çevreme dikkat etmeme gerek yok.

Tamam çocuk fırladı da, eşek herifte en ufak bir yavaşlama ıvır zıvır belirtisi yok. Eminim önüne bile bakmıyordu o esnada.

Ben mahalle arasında araba ile giderken normal limitin bile altında gidiyorum korkudan bir çocuk fırlayacak bir yerden diye.

_constantine_ ve KaanG bunu beğendi.
  13. sevban tarım

sevban tarım Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    allah rahmet eylesinde o sığır kamyoncu nasıl görmemiş çocuğu yazık günah ya.

14. barracuda1653

barracuda1653 Aktif Üye

Adı:
    oğuzhan saykın
    Seviye:
    bu ikinci habere diyeceğim tek şey allah böyle insanlarla karşılaştırmasın yapacaklarımın sınırı yok bunu yapan ş......ler için daha çok şey yazılırda neyse

15. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Allah rahmet eylesin kalanlara sabır versin. Ne zaman bir kaza haberi görsem çocukken yaşadığım trafik kazası aklıma geliyor. Unutması güç. Boş bir yol, iki adım, fren sesi, lastik altında sürüklenen bir uzuv, koltuk değnekleri...

16. Gültekin R. Demirkaya

Gültekin R. Demirkaya Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Orda dikkatinizi çekti mi bilmiyorum. Tamam kamyon şoförünün dikkatsiz oluşu ufaklığın da yola çıkışı vs...Ama orda köpekler var. Hepimizin kabusu olan köpekler. Köpeklerin kovalamasıyla rahmetli kardeşimizin dikkati dağılmış panik yapmış olabilir. Çünkü benzer bir olayı 2 sene evvel ben yaşadım. Her zaman gittim yolda ( beykent-beyikdüzü arası Beko fabrikası yanı ) 6 tane köpeğin çıkması kovalaması sonucu ani bir hareketle kendimi yan yola atışım...Bir anlık geriye baktım hemen arkamda koca otobüs ama hızını tespit etmem ona göre yola uçmam...Bakın yola inmiyorum atlıyorum. Bu rahmetli kardeşimizde anlık bir heyecana kapılmış olabilir. Köpek düşmanı bir adam değilimdir hatta kocaman bir çoban köpeği beslemiş bir insanım. Ama bizler için çok ciddi sıkıntılar içeriyor.

17. alperK

alperK Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    allah korusun,az daha benide öldürecekti bir kişiliksiz

18. Ali Ceylan

Ali Ceylan Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Abilerim,arkadaşlarım tavsiyelerinize ihtiyacım var.1 yıldır ailemle bisiklet aldırış,daha doğrusu ikna çabası içindeyim.Son 2 haftasına kadar normallerdi ama son zamanlarda artan bisikletli ölümler sayesinde annem iyice soğumuş durumda.Ya sanada bir şey olursa falan diyorlar.Ama rastladığıma göre genel kazalarda ekipman vs. yok.Elimden geldiğince bu ekipmanları alacağım diyorum fakat nedense hala hayır diyor.Annemi nasıl ikna edebilirim ?