Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yunus Akgül'den Veledrom müjdesi

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında ismail issi tarafından paylaşıldı.

1. ismail issi

ismail issi Kıdemli Üye

Seviye:
    Türkiye Gençler Tekvando Şampiyonası'nı izlemek için Antalya'nın Alanya'ya ilçesine gelen Gençlik Spor Genel Müdürü (GSGM) Yunus Akgül, Türkiye Bisiklet Federasyonu (TBF) Başkanı Emin Müftüoğlu ile birlikte veledrom yapılması için, Oba beldesinde, belediyenin belirlediği arazide de incelemelerde bulundu. Burada yaptığı açıklamada Akgül, "Türkiye'ye 4 veya 5 tane antrenman veledromu, bir tane de istanbul'a olimpik veledrom yapacağız."dedi.

Türkiye Gençler Tekvando Şampiyonası'nı izlemek için Antalya'nın Alanya'ya ilçesine gelen GSGM Genel Müdürü Yunus Akgül, TBF Başkanı Emin Müftüoğlu, Gençlik Spor İl Müdürü Nadir Yapsakaloğlu, Oba Belediye Başkanı Emin Hatipoğlu ve AK Parti İlçe Başkanı Hüseyin Güney ile birlikte Alanya Belediyesi tarafından Oba Beldesi'nde yapılması planlanan Veledrom için incelemelerde bulundu. Veledrom için belirlenen alanı beğendiğini söyleyen eden Akgül, Türkiye'ye 5 veya 6 veledrom yaptırarak bisiklet sporunun gelişimine katkı sağlamak istediklerini açıkladı. Şu anda Türkiye'de kullanılan bir Veledrom olmadığının da altını çizen Akgül, Türkiye'ye 4 veya 5 tane antrenman veledromu, bir tane de istanbul'a olimpik veledrom yapacakları müjdesini verdi.

Türkiye'de yapılacak standartlara uygun olarak yapılacak olan Veledrom ile ilgili Alanya'da gerekli potansiyelin olduğunu ve ibir tanesinin Alanya'da yapılmasının istendiğini belirten Akgül, "Bizde GSGM olarak birini Alanyaya, diğer dört tanesini de bisikletin potansiyelinin iyi olduğu yerlere yapmayı hedefliyoruz. Buraya da bunun için yer bakmaya geldik.''dedi.

Karar verilip yer tahsisinin yapılması durumunda veledromun ne zaman tamamlanabileceği ile ilgili de Akgül şunları söyledi: ''Bununla ilgili kaynak sorunu yok. Yer tahsisi, plan proje ve ihale derken uzayabilir mi bilmiyorum ama maddi anlamda sıkıntımız yok''

Yapılacak veledromun yaklaşık 5 milyon lirayı bulacağı edinilen bilgiler arasında.

alıntı : http://bisikletfederasyonu.gov.tr/tr/detay.asp?haber=57&cat=14&scat=34

2. gokhan erdogan

gokhan erdogan Bisikletkolik

Seviye:
    veledrom baya masraflı iş inşallah üstesinden gelebilirler gerçi diğer sporlara yapılan yatırımın yanında pekte büyük sayılmaz

3. Burçak Erbil

Burçak Erbil Engineer | Framebuilder

Seviye:
    O zaman şimdiden bir Keirin kadrosu bakmaya başlayalım :D

4. Güney Tuncer

Güney Tuncer Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    madem giderek zenginleşiyoruz, öyleymiş :), üstesinden gelsinler artık.. Koskoca Türkiye'de faal bir tane bile yok ama Almanya'nın 150bin nüfuslu adını daha önce hiç duymadığım bir kasabasında bile görmüştüm.

gokhan erdogan ve Bora bunu beğendi.
  5. gokhan erdogan

Seviye:
    Alamanlardaki bisiklet sevdası zaten bambaşka umarım bizdede hakettiği yere bir gün gelir

6. serkkan

serkkan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Ya şu ülkenin başına futboldan başka sporlara ve bilhassa Bisiklet sporuna önem vericek bir yönetim bakalım ne zaman gelecek , ben görememde benim oğlan belki yetişir.:D

gokhan erdogan bunu beğendi.
  7. gokhan erdogan

Seviye:

abi bizim yöneticilerin daha önemli işleri var :D mecliste kavga etmek gibi :)

8. Cem Unden

Cem Unden Onursal Üye

Seviye:
    Hayırlısı olsun.Allah tamamına erdirsin

9. Selami Daban

Selami Daban Bisikletkolik

Seviye:
    veledrom yapılmaya başlansın bi çivi de ben çakarım döşeme tahtasına

10. iconaclast

iconaclast Aktif Üye

Seviye:
    kick boks maçı var şu an tv.de.(doğrumu yazdım onuda bilmiyorum).sunucu maçın yapıldığı salon hakkında bilgiler veriyor...falanca şehirde falanca tarihde vs...salonun yapımı 347 milyon euroya mal olmuş.prag daymış bu salon.kısaca bir kıyaslama yapmak gerekirse bunun yarısı ile 8 ile 10 arası veledrom yapılıp en az da 5 sene işletim maliyetleri karşılanabilir sanırım.kazanım da şu olurdu herhalde. bundan 5 sene sonra pist dünya şampiyonaların da ilk üç de olmasa bile ilk onda sporcularımızın ismi geçmeye başlar sanırım.

11. moonspell

moonspell Üye

Seviye:
    Umarım Askıda kalmaz da yapılır ...