Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yunanistan-Makedonya turu

Konu, 'Gezi, Tur ve Organizasyon Duyuruları' kısmında xibabla tarafından paylaşıldı.

1. xibabla

xibabla Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Selam,

Mayıs sonu Haziran başı ,yaklaşık 2hafta sürecek ,Edirne'den başlayıp Yunanistan'ın önemli birkaç şehrini ,oradan da Makedonya'yı gezebileceğim bir tur yapmayı planlıyorum. Daha önce hiç uzun bir tura çıkmadım. Açıkçası yalnız gitmeyi istesem de, bu tür bir tur için , bana eşlik edecek, en azından kısa bir tur için donanımı ve mümkünse deneyimi olan, bir ya da iki arkadaşa ihtiyacım var.

Eğlenmeyi ve yeni yerler keşfetmeyi seven, yolda sıkıntıyla karşılaştığımızda yakınmak yerine çözüm arayan ve km- rota konusunda katı kuralları olmayan kadın/erkek herkese açığım.

2. Orhan Kılıç

Orhan Kılıç Bisikletkolik

Seviye:
    Başarılar dilerim. Umarım uyumlu ve deneyimli bir yol arkadaşı bulabilirsiniz. Yolunuz açık olsun. Tur yapmaya niyetlenen arkadaşları gördükçe çok mutlu oluyorum.

xibabla bunu beğendi.
  3. ERTAN27

ERTAN27 Yeni Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Kolaygelsin çok güzel bir tur olacağını şimdiden hayel edebiliyorum. Size ve katılacak arkadaşlara başarılar diliyorum.

xibabla bunu beğendi.
  4. derşan sezer

derşan sezer Forum Bağımlısı

Seviye:
    Şirketten 2 hafta ayarlıyabilirsem gelebilirim.Motorla yunanistandan geçmiştim ama hiç dolanmamıştım böyle planım vardı ama 2 hafta vakit bulmak çok zor en fazla 10 gün bulabiliyorum ama bir bayramla birleşince 14 15 günü yakalarım diyorum bu sene bayramlar acaba ne kadar sürücek?

5. BARIŞ TAŞKIRAN

BARIŞ TAŞKIRAN Üye

Seviye:
    Kulağa çok hoş geliyor, zaman yaklaştığında iş durumuna göre net birşeyler söyleyebilirim. Eşlik etmeyi çok isterim. Tur hakkında biraz daha bilgi verirsen sevinirim güzergah konaklama yerleri filan.

6. M.A.Y.

M.A.Y. Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Tebrikler.. Çok özendim sizlere.. Umarım güzel bir tur olur.

xibabla bunu beğendi.
  7. syt093

syt093 Kıdemli Üye

Seviye:
    Yunansitan Gümilcine de Halam yaşadığı için onu görme şansınıda yakalayabileceğim için bende bu rotada tur yapmayı arzulamış arkadaşlarımlada paylaşmıştım. Ancak fikri çok geliştirememiştim.
    Bu yıl bu gezi için vaktim olabilecek
    Edirneden Selanik 3 kadar karayolunda araba ile gidip gelmiştim 5 yıl evvel.
    Oraya kadar yol da sıkıntı olabilecek birşey yok diye düşünüyorum.
    Rota planınız varsa paylaşırsanız sevinirim.
    Selamlar
    Selim

8. ali alper uyar

ali alper uyar Forum Demirbaşı

Seviye:
    ben de bu sene tek başıma gideceğim temmuz da kısmet olursa selanikteki yunan arkadaşlarımı ziyarete gene, ama bu sefer bisikletle olacak:)
    dedeağaç,kavala ve gümülcineye yakın bi yerde fanari camping die güzel bi kamping var oralarda kalabilirsin. burada bu turu bitirmiş edosklu arkadaşlarımız var detaya ihtiyacın olursa onlara sorabilirsin:)

9. xibabla

xibabla Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Selim merhaba,

Daha tur rotası netleşmedi ancak muhtemelen sadece Yunanistan içinde kalacağız. Selanik üzerinden Atina'ya kadar gidilip daha sonra trenle dönülebilir belki. Yine gezilmek istenen yerler, nerede ne kadar kalınacağını da önceden planlamak gerekli. İnsanların genelde zamanları sınırlı. Bu nedenle kesin olarak gelmeyi düşünenlerle birlikte oturup ortak bir rota çıkarmak daha uygun olur. Bir yandan herkese de uydurmak güç olabilir. O yüzden ben 5 kişiden fazla olmayalım diyorum. Şu an net olmasa da gelmeyi düşünen 3 kişi var. Seni de listeye ekleyip, gelişmelerden haberdar ederim. Senin de önerilerine açığım.

10. xibabla

xibabla Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:

Önerilerini dikkate alacağım ben de, teşekkürler.

11. Berker Tunçer

Berker Tunçer Misafir

Çok güzel bi plan. Ayrıntıları konuşalım dostum :)

xibabla bunu beğendi.
  12. berk arat

berk arat Üye

Seviye:
    selamlar. bende o zaman ki iş durumuma göre gelebilirim. tekrar haberleşiriz.

xibabla bunu beğendi.
  13. xibabla

xibabla Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Kabaca çıkardığım rotayı ve arkadaşlara da yolladığım maili buraya da ekliyorum.

Selam herkese

Kabaca bir rota planı çıkardım. Günlük ortalama 70-80 hatta 90 km yapabileceğimizi varsayıyorum. Tabi yollar çok bayırlı filan değilse!

Yunanistan rotası: Edirne-Dedeağaç (Aleandroupolis)-Gümülcüne (Komotini)- Fanari-Kavala- Selanik(Thessaloniki).

Edirne-Dedeağaç arası: 145 km
    Dedeağaç-Fanari: 96 km
    Fanari-Kavala: 110km
    Kavala-Selanik:165 km
    Edirne-Selanik arası toplam:516km (6 günde alınabilir, hatta zorlasak 5 bile olur)

Meteora Yunanistanın mutlaka görülmesi gereken yerlerinden birimiş. O yüzden ben Selanik'ten sonra Meteora'ya gidelim derim.

Bundan sonra Selanik-Meteora arası: 180 km ( 2 günde alınabilir )

Meteorada yaklaşık 7-8. günde olacağız. 10 gün planlarsak buradan otobüsle geri dönebilir diye düşünüyorum. Ya da meteoradan hep beraber otobüsle Üsküp'e geçilip, bir günde orası gezilip, yine otobüsle Türkiye'ye dönülebilir.

Eğer 15 gün izin ayarlayabilirsek bundan sonra Atina 380 km.Burası da 4 günde alınabilir. Atina'da feribotla kuşadasına geçilebilir.

Ancak her halükarda dönüşü bisikletsiz yapacağız gibi duruyor.

Önerilerinizi bekliyorum.

1 ay içinde kimler kesin olarak katılacak ve hangi tarihlerde yola çıkıcaz belirlemek gerek ki, bundan sonra kalacak yerler ve yolculuk için hazırlanalım.

berk arat bunu beğendi.
  14. Bartuğ Sayın

Bartuğ Sayın Üye

Seviye:
    Ben evden izin alırsam gelirim, yunan adalarını dolaştım ama ana karaya hiç gitmedim.
    Eşim ve kızım da gelirse bir süpriz yapıp araçla destek ekibi olarak bizi takip edebilirler. :)
    ancak vize sorununu kim nasıl çözecek?
    kamplı mı olacak?
    Makedonyayı çıkarmanız da iyi olmuş bu süre içinde ancak yunanistan gezilir.
    Hatta Atinadan sonra dönüşte birkaç yunan adası gezme imkanı bulabilir arkadaşlar
    Makedonya'ya birdahaki sene mutlaka gitmek lazım

15. GokhanAK

GokhanAK Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Peugeot
    Seviye:
    Planladığınız turu geçen yaz 6 arkadaşla beraber yaptık.
    Yunanistan da fazla vakit geçirmenizi tavsiye etmem.
    1. nedeni pahalı (Makedonya ya göre)
    2. neden yollar ve coğrafya bisiklet için çok sıkıcı. Kısıtlı zaman için Yunanistan turu benim kanımca lüks!

Selanik'ten Batıya doğru gidip Bitola tarafından Makedonya ya giriş yaparsanız daha çok eğlenirsiniz. HAritada yol tarifi aldığınızda size çizilen yol işlek ve otoyol pararleli sıkıcı bir yol.
    Bizim batıdan gitme sebebimizde bu yüzdendi.
    Ayrıca,Yunanistan' daki 2 günlük harcamayla Makedonyada rahat 1 hafta gezebilirsiniz.

Makedonya'da Manastır (Bitola), Ohrid ve Navravo milli parkını, Üsküp'ü önerebilirim.

Selamlar
    Gökhan Ak

xibabla bunu beğendi.
  16. xibabla

xibabla Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Gökhan selam,

Önerilerin için teşekkür ederim. Bunu da seçenek olarak ekliyorum.

17. Berker Tunçer

Berker Tunçer Misafir

Merhaba dostum. Bana özelden veya e-maille sana ulaşabileceğim bi numara verirsen turla ilgili konuşmak istiyorum.

18. hüseyin özbay

hüseyin özbay Aktif Üye

Bisiklet:
    Marin
    Seviye:
    şimdiden başarılar dilerim.