Yunanistan - Girit - Hanya....

Scudo

42FY

Daimi Üye
Tepki
184
Kesinlikle katılıyorum fotoğraflanacak birçok ayrıntı var.

RECEP İŞLEK

Forum Bağımlısı
Tepki
996
Merhaba.:)
Güzel tur olmuş.Ayaklarınıza sağlık.
Paylaşımınız için teşekkürler.:in:

Mustafa Ozler

Daimi Üye
Tepki
198
Girit'in kuzeyi bisiklet turları için çok uygun rotalara sahip. Üstelik giritliler müthiş misafirperverdirler. Bir köye girdiğinizde mutlaka bir şeyler ikram edecek bir kişi çıkar, dinlenecek bir çardak altı gösterirler. Hatta biraz Kritiça biliyorsanız hemen rakı sofrasını kuruverirler. Kuzeydeki dört büyük şehri birbirine bağlayan rota Sithia, Heraklion, Rethymno, Hanya rahat bir tempoyla Her gün bir şehir olmak üzere bisikletle kolayca geziliyor. Araları yanlış hatırlamıyorsam 100 ila 150km arası değişiyor. Ancak her şehirde en az bir kaç gün kalmanızı civar köylere gidip gelmenizi öneririm. Ancak özellikle Lefka Ori'ye (Beyaz dağlar) doğru güneye doğru gitmeye çalışırsanız rampalar epey zorlayıcı. Giritli sürücüler Türkiye'dekilerden pek farklı değil. Bu arada Tamam Taverna bir türk restoranı ve eski bir türk hamamıdır. Kaymaklı oğlak eti de meşhurdur... Bir Rethymno'lu olarak Hanya'nın fotoğraflarını birden bire karşımda görmek beni epey heycanlandırdı. Teşekkür ederim. Yolunuz açık olsun.

AydınGünaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
1.381
Çok hoş bir paylaşım olmuş. Bizleri farklı coğrafyaların farklı güzelliklerinizi sundunuz. ayaklarınıza sağlık...

Timukan Karaca

Aktif Üye
Tepki
363
Ailemin yarisi Girit'ten gelip Izmir'e yerlesen gocmenlerden.Her zaman gitmek istemistim 2007 yazinda kizimla gitmek nasip oldu ama tabik ki gemi turuyla ve zamanimiz az oldugundan fazla bir yerini gorememistim sadece Heraklion'u o da ustun koru.
Simdiki en buyuk hayalim adayi cevreleyen bir bisiklet turu, duydugum kadari ile guney kesimler bayagi zorluymus ama yapmaya degecegini dusunuyorum.
Resimleriniz cok guzel ve Akdeniz adalarinin o kendine has dokusunu iyi yansitmis.Simdi daha da cok istiyorum bu turu yapmayi tesekkurler.

• Beğen
Tepkiler: ali alper uyar