yumuşak vites?

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
arkadaşlar aranıza yeni katıldım sayılır ve sayenizde kültürüm artıyor hergün sağolun ancak bir sorum var bugün kardeşime sedona'nın vitra modelini aldım beraber gezerken devamlı arkamda kalmasından kıllanıp bisikletleri değişmeyi önerdim benimkilere göre oldukça yumuşak geldi vitesleri ve ne kadar çabalarsan çabala hızlanmak mümkün olmadı acaba bu vites ayraları ile ilgili bir soun mudur?bayiye götürsek düzeltilebilir mi?ya da bizim yapacabileceğimiz basit bir problem midir?yardımcı olursanız çok sevinirim(benim bisikletim amoeba hussar bu arada acera vites sistemine sahip)

Scudo

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Yumuşak derken eğer ki pedalların hafif dönmesinden bahsediyorsanız bu tamamiyle dişli oranları ile ilgilidir. Yapabileceğiniz tek şey dişlilerin farklı oranlarda olanları ile değiştirilmesini sağlamaktır. Örneğin ön tarafa daha büyük bir ayna kol, arkaya da daha ufak dişlileri olan bir kaset gibi.

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
Evet dediğim aynen o pedallara bastığım en sert olması gereken viteste bile yeterince zorlandığımı hissetmiyorum ve dolayısı ile yeterince hızlanamıyorum.Dediğiniz gibi bir değişiklik yapmadan hallolacak bir sorun değil o zaman sanırım.Peki böyle bir değişikliğin maliyeti yaklaşık ne kadar olur sizce?

HaliliOzturk

Forum Bağımlısı
Tepki
7
Seçtiğiniz parçanın modeline göre değişmekle beraber minimum (uyduruk Çin malı dökülen malları saymazsak) 40-50 YTL civarında olacaktır. Yeni bir ayna kol 20 YTL, yeni bir arka dişli 25-30 YTL olarak düşündüm. Fiyatları sponsor sitelerimizden öğrenebilirsin ;).

semihcelikoglu

Forum Demirbaşı
Tepki
274
Yardım için çok teşekkür ederim.Artık en kısa zamanda araştırıp dediğiniz değişikliği yaparım çok sağolun.