Yüksek kadans her derde devaymış

Murat1978

Aktif Üye
Tepki
43
vay anam vayyyy !

bende (link) 45 ile 60 maximum devirle antrenman ediyordum :eek:

60 dk suruyodu antrenman... sonunda suyum cikiyodu ! sanki 1000km etmis gibi halim vardi ....

antrenmani ev bisikletinde yapiyordum.

simdi ise (insallah yakinda sedona 711V aliyorum ) bana hocam tam olarak nasil bi formul antrenmani verirsiniz ?

her sabah kahvaltidan sonra 1 saat ile baslamak istiyorum...

tsk'ler Hakan Hocam

Scudo

murty

Forum Bağımlısı
Tepki
1.185
Bisiklet
Giant
daha az once yeni konu acmistim diz agrilarim diye
cunku 20 dakika otobusle gidilen yolu sert vitesle 5 dakikada calisiyorum,ama simdi olayi cozdum ins TESEKKUR EDERIM HAKAN ABI:)

• Beğen
Tepkiler: Hakan Yazman

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@Murat1978

Yavaş yavaş alıştırarak başlayınız, vücudunuzun tepkilerine duyarlı olunuz gerisi zaman içinde gelir zaten :) Her sabah bir saat fena değil zorlamadan başlangıç için.

• Beğen
Tepkiler: Murat1978

canmurad

Aktif Üye
Tepki
274
Bisiklet
Scott
Gerçekten çok faydalı bilgiler, özellikle benim gibi yeni başlayanlar için. çok teşekkür ederim elinize emeğinize sağlık. dün akşamdan itibaren bu stili uygulamaya başladım. daha yüksek performans ve daha az yorulduğumu hissettim .gereksiz yere yorulma ve diz ağrılarım sanırım bu yüzdenmiş. yeni başlayanlar için üzerinde özellikle üzerinde durulması gereken bir konu. tabi benim gibi işyerine gidip gelenler için ısınma ve soğuma durumuna ne kadar dikkat ederiz bilmiyorum. hakan beye tekrar tekrar teşekkürlerimi sunuyorum. iyiki böyle bir yazıyı yazmışınız.

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Konuya ilk kez denk gelip baktım. İyiki bakmışım sağlığımdan olmadan doğru pedallamanın ne olduğunu öğrenmiş oldum. Teşekkürler HAKAN Bey.

• Beğen

ozansefer

Daimi Üye
Tepki
205
paylaşımınız için çok teşekkürler. son zamanlarda farkında olmadan yapıyordum hızlı kadasnsı şimdi daha bilinçli çalışacağım. eski yaz tatillerim yaylaların epey dik rampalarında geçti . uzun süre bisikletimin(bianchi leopard:) viteslerindeki sorun nedeniyle 15. ve 18. viteslerde kullandım bisikletimi bu bana hız çeviklik ve güçlü bacaklar kazandırdı ama yazınızı okuduktan sonra sakatlanmadığıma şükrettim doğrusu. meğer çok yanlış kullanmışım bisikleti. şu an da bi yol bisikleti alıp biraz daha profesyonel olarak bisikletle ilgilenmeye başlayacağım bi zamanda yazınızı okumam çok iyi oldu. tekrar teşekkürler

• Beğen

onurcb

Üye
Tepki
25
Sigma 1606l de kadans özelliği var ama bir aparat gerekiyor acaba nedir biliyor musunuz?

grikartal

Forum Demirbaşı
Tepki
435
hakan bey,ugrasınıza ve emegınıze saglık,faydalı bılgıler aktardıgınız ıcınde ayrca cok tesekkurler,hepımıızn buna ıhtıyacı vardı,bılgıler paylasıldıkca guc ortaya cıkar,sonsuz selamlar
okan

• Beğen

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
Kadans. Ben 2 gün önce sipariş ettim bu gün gelmesini bekliyorum. Sipariş ettiğim gün stoklarında yoktu. Faydalı olacağına inanıyorum.

(link)

@onurcb

onurcb

Üye
Tepki
25
Ama Benimki Dts Değil ki:( Ama ekranda kadans var hala çözemedim:)

erhana

Aktif Üye
Tepki
72
Bak bu sayfadaki 00394 numaralı aksesuarı alacaksın: (link) Kaçkar Bisiklet'te vardı, diğerlerinde de olma ihtimali yüksek. Telefonla sormak lazım, böyle ıvır zıvırları Internet sitelerine koymuyorlar genellikle.

• Beğen
Tepkiler: onurcb

HarryBlade

Daimi Üye
Tepki
46
Devri neyle hesaplıyoruz ?Sayıyor muyuz yoksa , devir ölçer bi alet mi var?

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
Yazı da sorunuzun cevabı ayrıntısıyla mevcuttur. ;)

S.GUCLU

Forum Bağımlısı
Tepki
459
Bu faydalı bilgileri bizlerle paylaştığı için Hakan abiye çok teşekkürler...

Güney Tuncer

Forum Bağımlısı
Tepki
2.838
Bisiklet
Giant
Ortaokul yıllarımda yanılmıyorsam 1988-89 civarı 20kg gelen Bianchi bisikletimle :D her sabah 25km çevirir sonra duş alıp koşa koşa okula giderdik. Kar kış yamur çamur demeden. Lise yıllarında yarışmalara heves etmiştim, üniversite yıllarında aksiyon yerini uzun mesafe turlara bıraktı sonra vücüt geliştirme sporuna başladım bir müddet bisiklet ve vücut geliştirmeyi paralel götürdüm ve sonrasında bisikletten koptum. Kopmak zorunda kaldım. Bir ara 120 kg olmuştum :D

Performansımı artırmak için pek çok şey denediğimi hatırlıyorum. Kısa aynakolu, yarış rubleleri, değişik çalışma teknikleri vs vs. Yalnız bunların arasında en etkili olanı triatlon şampiyonu bir arkadaşımla yaptığım turlardan birinde öğrendiğim oldu. Evet yüksek devirli çevirme :)

Sonrasında yüksek devirli çevirme tekniğini çok ama çok farklı bir amaç için kullandım. Evet bazılarınza garip gelebilir ama tek bir bacağımın etrafının bel kalınlığımdan daha fazla gelmesini buna borçluydum. :) Haftanın iki günü çok ciddi ağırlıkları 1-2 tekrar çalışırken, yüksek tekrar çalışmasını ise dk'da 120 devir bisiklet çevirerek yaptım. Biliyorsunuz klasik vücut geliştirme çalışmaları yaklaşık 4-5 set her sette uygun bir ağırlıkla 10-12 tekrar olur. Sonuç olarak nerdeyse benim kilomda bir haltercinin bacakları kadar güçlü ve daha kaslı ve yağsız görünen bacaklarım varken, 120 devirle durmadan saatlerde pedal çevirebilecek duruma gelmiştim. Yüksek ağırlık az tekrar + hafif ve çok tempolu uzun süren antemanlar sürekli patmala etkisi yarattı ve bunun antremanları devam ettirdiğim müddetçe böylece sürdü. Bir ara hani şu watt testi var adını unuttum. Sabit bir makineye oturuyor pedala asılıyorsunuz. Bacak gücünüzü watt cinsinden veriyor. Salt güç değil tabi daha çok direnç karşısında devirli olabilme testi gibi bişey. Orada 2000W gibi bir değer çıkmıştı. Yanlış hatırlamıyorsam benim şampiyon triatlet arkadaş 750W çevirmişti. Armstrong gibi elit sporcuların da 2000w'ın biraz üstünde oldukları söyleniyor galiba. Gavurda yaşıyor olsaydım belkide piyasanın en iyi salon bisikleçilerinden biri olabilirdim galiba :)

Neyse işte bunlar artık eskide kaldı. Şimdi arkadaşlarla ufak turlar haricinde pek bişey yapmıyoruz. Eskiden kalan tek şey devirli çevirme oldu :)