Yüksek kadans her derde devaymış

Scudo
Tepki
1.680
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
@alper 76

Benim tedavi doktor kontrolunda oldu.
Ama 10 seans ve herbiri 1 saat fizik tedavi yapmak konusunda ısrar ettiler ...:)..yani beni öpeceklerdi ve işte onu kabul etmedim.:D:D

alper 76

Forum Bağımlısı
Tepki
1.822
Bisiklet
Scott
Yazı güzel ve faydalı sadece LANCE lance diye bisiklet sporu adına her haltı yemiş, sonra da milletle dalga geçen bir şerefsizin adının geçmesi sinir etti beni. Yazık ! düşününce doğal bir şekilde çalışan hazırlanan o kadar iyi bisikletçi varken her türlü numarayı çeviren bu dallamanın hala aklımızda olması.. oysa aynı şartlarda diğerleri belki de daha başarılı olabilirdi.

Neyse konu bu değil, sanırım gereksiz yazmış olduk

• Beğen
Tepkiler: altinok
Tepki
1.680
Başlangıç
1980—81
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Şehir - Tur
Bisiklet insan anatomisine süper adapte edilmiş bir alet.
Avrupalılar şimdi bunu ulaşımda nasıl daha çok kullanırız diye kafa yoruyor.
Çünkü hem spor yapıyor.hem de ulaşım ihtiyacımızı karşılıyoruz.:)
Fosil yakıta ihtiyaç yok. park yerine ihtiyaç yok.:):)

ozi37

Üye
Tepki
2
Bisiklet
Bianchi
biri bana sade ve anlaşırı kısa anlatabilir mi bende çok yorulan biriyim

The UGUR

Forum Bağımlısı
Tepki
2.174
İsim
Uğur
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@ozi37 Kadans ölçer alın.Kadans 80 altına düşmesin mümkünse(Yol bisikletçileri için en azından).Kadans ölçer yok diye konuşmak gerekirse; yüksek viteste sürüp pedalları yavaş çevirmek yerine düşük viteste daha hızlı çevirin.Yüksek kadans budur.Dakikada daha fazla, hızlı pedal çevirirmeye denir.Ben de bu konu sayesinde aydınlanmıştım.Yokuş çıkarken mesela vites 2'te çıkıp pedalları yavaş çeviriyorsanız, vites'i 1'e alıp daha hızlı çevirmeye çalışın.

Orhan Akarkut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.092
Bisiklet
Cannondale
@ozi37 Bu konuda yukarılarda yer alan Bahadır Gürel'in mesajlarını okumanızı öneririm. Bir üstteki mesajda söylenenler de doğrudur.

sinobjk

Forum Demirbaşı
Tepki
684
İsim
Sinan POLAT
Bisiklet
Canyon
forumdaki en efsane konuyu hortlattıgınız için sizlere teşekkür ederim. konu hakkında bilgisi olmayanların okumasını şiddetle tavsiye ederim. forumun en faydalı konularından biridir zira bu aralar forumda bu tip konulara pek rastlayamıyoruz :(

Tepki
93
İsim
MURAT
Bisiklet
Fuji
Bu konu sayesinde biz de aydınlandık. Kadans gerçekten önemli bir konu ama kadans ölçer olmadan kendimiz nasıl sayabiliriz onu merak ediyorum :)

Tepki
93
İsim
MURAT
Bisiklet
Fuji
@MELİKŞAH
Bir deneyeyim bakalım başarılı olabilecek miyim :harika:

SmtTrlk

Üye
Tepki
42
İsim
Samet
Bisiklet
Focus
bu konuyu yeni gördüm ama önceden kadansımı saydığımda ortalama 75 kadansla çevirdiğimi görmüştüm. (düz yolda)
kadansımı arttırdığımda 85e kadar problem yok ama 90 ve üzerinde sanki pedal boşa dönüyormuş gibi oluyor ve selenin üzerinde rahat oturamıyorum. bu yüzden hemen vitesi yükseltme ihtiyacı duyuyordum. bu yazıyı okuduktan sonra kadansıma daha fazla dikkat etmeye çalışırım ama alışabilir miyim zaman gösterecek

war3z

Üye
Tepki
78
İsim
Enes
Bisiklet
Lapierre
merhaba faydalı bir yazı olmuş km saati almayı düşünüyorum ama epey seçenek var sigma düşünüyorum
kadans özelliği olan bir model olarak Sigma BC16.12 STS modelini buldum kadans sensörlü ve sade olarak satılıyor
fiyatı kadans sensörü ile 350 sensörsüz 225 sizin kullandığınız memnun olduğunuz farklı bir ürün veya sigma modeli varmı?

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@war3z

Merhaba genel olarak Sigma markası kullanan arkadaşlar memnun sizinde işinizi görecektir. Maddi açıdan daha pahalı modeller de vardır (Garmin vb gibi)

• Beğen
Tepkiler: war3z

war3z

Üye
Tepki
78
İsim
Enes
Bisiklet
Lapierre
@Hakan Yazman cevap için teşekkürler Sigma BC 16.16 STS CAD modelini aldım, ancak forumda km saati araştırırken ve fikir alırken herkes yarışmayacaksan kadans sensörüne gerek diyordu ama sizin yazınızda yarışla ilgili bir kısım pek yok zannımca
velhasıl yarışmayacağım sadece spor amaçı ile kadans sensörlü alarak hatamı ettim :) kadans hesaplamanın farklı yöntemleri var ama epey zahmetli
ve stabil değil bildiğim kadarı ile

Hakan Yazman

Forum Bağımlısı
Tepki
5.443
@war3z Rica ederim, doğru bir iş yapmışsınız, elbette yarışmak amaçlı bir olay değil, bacak diz sağlığı ve verimli bisiklet kullanmak için gereklidir kadans ölçer, dediğiniz gibi başka yöntemler var ama en rahatı bu işi bisiklet bilgisayarına bırakmak.
Mesela şöyle bir durum da var, bazı insanlar doğal olarak yüksek kadans ile sürüyor. Bazen beraber bindiğim arkadaşların pedal çevirmelerini incelerim, bakarım göz kararı (benim devirle karşılaştırınca) bacağı 90 devirden aşağı düşmüyor, o tutup bana sorarsa ona derim "senin bacağın seri genelde çok gerek yok" diye. Elbette maddi durum elveriyorsa kontrol altında tutmak için iyidir devir ölçer.

war3z

Üye
Tepki
78
İsim
Enes
Bisiklet
Lapierre
@Hakan Yazman Teşekkürler umarım cihazın hakkını verir, cihazın yüzü suyu hürmetine kendimi geliştirebilirim :)

• Beğen
Tepkiler: Hakan Yazman

İsmail Selçuk

Founder Pelokon Cycling Team on Strava
Tepki
2.538
İsim
İsmail SELÇUK
Başlangıç
1997—98
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
kadansı sayarken tek ayaktan mı sayılıyor? örneğin 15 sn tutup sadece sağ pedalın 1 tam turu mu sayılacak?