Yozgat Dağ Bisikleti Kulübü Kuruluyor.

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
Evet arkadaşlar bir aydır Yozgat Belediyesine gidip geldim yeri geldi Belediye Başkanı Yusuf Başer'le görüştüm, ve bana bu işlerle ilgilenen biri olduğunu söyledile ve ona yönlendirdiler ama ramazan olduğu için tatildeymiş ve bugün tatilinin bittiğini tahmin edip gittim yaklaşık 1 saat bekledim ve görüştük bayağı kanımız ısındı birbirimize telefon numaramı aldı ve Belediye başkanıyla görüşeceğini ve benimle irtibatta olacağını söyledi ve ben zaten başkanla görüşmüştüm vede ılımlı yaklaşmıştı. Yani çok yakın zamanda uzun zamandır tek başıma uğraştığım eleştirilere aldırmadığım yılmadan devam ettiğim kulübümüz kurulacak ve ben çok mutluyum :) Ben önceliği her zaman bisiklete veririm. Ve benim amacım profesyonel bir dağ bisikletçisi olmak ve Türkiye'nin bisiklet konusunda çok başarılı olamamasının sebeplerinin biride dağ bisikletinden yola, yol bisikletinden dağa veya her ikisi birden yarışmak olduğunu düşünüyorum. Ama benim amacım belli daima dağ bisikleti... Ve 1 yıl sonra yada kulüp kurulduktan ve Türkiyede birkaç yarışa katıldıktan sonra UCI yarışlarına katılmayı planlıyorum. Ve kulüp için önerilerinize açığım rollerlar, bisikletler (29" teker bisiklet düşünüyorum) vs. ve ekip olarak kimler gerekli menajer vs. bunları yazarsanız sevinirim bende araştırıyorum ama tam olarak bir şey bulamadım birde bütçede önemli tabi ki gelişmeleri buradan bildireceğim Sağlıcakla kalın :)

Scudo

MustafaNR

Daimi Üye
Tepki
78
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hocam Bence Maddi Destek Yani Sponsor Gibi Destek Verebilecek Biri Lazım Ki İş Yürüsün Ve Herkes Yarış Ve Klübe Sıcak Baksın.

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
@MustafaNR

Koca belediye var abi bir kulübü kuracak kadar para da verirler herhalde... ama sonradan Yimpaş yozgat spor gibi bir sponsor bulabiliriz ama belediyenin ilk başta belli miktar para yatırması lazım ki işler yürüsün birkaç halk yarışı düzenleyelim, kulübe adam kazandıralım. UCI yarışları düzenleyelim ki Yozgat büyüsün.

MustafaNR

Daimi Üye
Tepki
78
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ertuğrul

Kardeşim Senin Dediğin Gibi Koca Belediye Var Baştan Destek Çıkar 2-4 Ay Sonra Mırın Kırın Öterler Baktın Klüp Kesin Kurulcak Açılış Yarışı Yapın Sen Açılmadan Etrafına Tanıt Külübü Ki Millet Etrafına Yaysınlar.

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
@MustafaNR

Öyle yapıyorum zaten sonradan caymasınlar diye :) kalp kalbe karşı derler :) Twitterda facebookta heryere yazdım.

Orhanalkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
172
Bisiklet
Merida
inşallah olur ama şimdiden senin hedeflerin gerçekten uçuk arkadaşım uci yarışlarına katılıcakmışın da bilmem ne filan sen ilk önce normal bir yarışlara katıl daha sonra uci bunlar uci yarışlarına geçen şampiyonaya tek türk katıldı oda baya aşağıdaydı sıralamalarda tek türk ve ferdi olarak katıldı yani öyle kalkıpta klüple katılmadı hefesini kırmak istemem ama çok zor o dediğin işler 5-10 bin lirayla kalkıpta uci yarışına katılman çok çok çok zor kulüp olarak neyse inşallah olur.

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
@Orhanalkaya

İnşallah, birde zaten ben bodoslama UCI yarışlarına katılacağım demedim ki, ilk buradaki yarışlara katılıp tecrübe edinip ondan sonra katılacağım birde kulüp adına yarışan şimdilik sadece ben olacağım ve emin ol gözünde büyüttüğün kadar uçuk değil o hedefler. Bu düşünce yapısını aşamazsak daha hiç katılamayız zaten. Bana bunları herkes söylüyor ama ben aldırmıyorum. Katılamamızın sebepleri aslında yukarıda yazılı önceliğimiz bisiklet olmuyor, dersler vs. oluyor. Ama benim önceliğim her zaman BİSİKLET. UCI yarışlarına katılmak için öyle yüksek paralar gerekmiyor ki pasaport UCI lisansı ve uçak bileti gerisi zaten olması gereken şeyler. Birde: "Gözünde büyüttüğün şey günü gelir gözüne batar" Tanıdık geldi mi? :)

Orhanalkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
172
Bisiklet
Merida
@Ertuğrul
uci yarışlarına katılmak için öyle yüksek paralar gerekmiyor mu işte bu tam manasıyla yanlış ve saçma o zaman kendi milli takımımız katılsın bu yarışa öyle elini kolunu sallayarak bu uci şampiyonasına katılabileceğini düşünüyorsun yanlış düşünüyorsun benden sana öneri google amcaya bir sor bisiklet takımları dereceleri nedir diye,sen uci yarışlarına kulüp olarak tek kişi dahi gitsen senin kulübün ilk önce kıtalar arası bir kulüp olmalıdır tabi bu da çok para değil alt tarafı 10-15 milyon dolar arası çok bir şey değil yani hiç kafaya bile takılmaz bu para...........................................

MustafaNR

Daimi Üye
Tepki
78
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Hocam Eğer UCİ Dediğiniz Yarışlar Bu Kadar Paraysa Sağlam Bir Sponsor Lazım Shimano Felan Kesmez Forma Sponsor Manyağı Olur.Kardeşim Birde UCİ Sağlam Yarışlar Galiba Bunu 16 Yaşında Kondisyona Başlasan 20-24 Yaş Arası Tam Oturur Gibi Kondisyon.

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
@Orhanalkaya

O sizin bahsettiğiniz kulübün değeri... Birde google amcaya UCI 'nın anlamını sormanızı tavsiye ederim. Yurt dışında yapılan bir yarışa katıldığımda milli olmuş oluyorum. Mesela ben Türk değilde ingiliz olsaydım, oradan kalkıp Türkiye'de ki bir dağ bisikleti yarışına katılsaydım milli bir sporcu olmuş olacaktım. Allah aşkına söyleyin bana salcano'nun takım ederi 15 milyon dolar mı? UCI lisansı, pasaportu, kurallara uygun bisiklet ve ekipmanı olan HERKES bu yarışlara katılabilir. Yani, yurtdışında ki herhangi bir yarışa... UCI dan kastım oydu ve zaten öyle olmak zorunda...

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
@MustafaNR

Hocam son yazımı oku ve ben 4 yıldır sürüyorum son 1,5 yıldır hergün sürüyorum. 20'li yaşlarda Allah izin verirse sizin o gözünüzde büyüttüğünüz yarışlarda ortalığı kasıp kavuracağım.

• Beğen
Tepkiler: Gazel Girgin

Orhanalkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
172
Bisiklet
Merida
arkadaşım ben çekiliyorum bu konudan inşallah istediğin olur ama bu yaşta bu kadar büyük hedef koymuşsun helal olsun sana diyebileceğim uci federasyondur kardeşim bunuda sana söyliyim uci takım değildir yarışlar uci altında yapılmaz.uci şampiyonası vardı geçen 21 temmuzda dünya da ki bütün mtb şampiyonluklarıda ayın 21 inde olmuştur her neyse salcano yu dünya şampiyonasına katılırken ben göremedim de sen görmüşün heralde salcanodan bahsediyorsun torkunun bütçesi 700 bin avro o bile o yarışa klüp olarak katılamıyor kalkıpta sen para bulucam diyorsan katılabilirsin yaradan yolunu açık etsin.

Orhanalkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
172
Bisiklet
Merida
@Ertuğrul

peh kulübün değerimi bak yeni okudum bunu :D sen katılırsın kardeşim hadi yaradan yolunu açık etsin kulüp ederi o kadar :D kulünün bütçesi be o ne değeri hahaha :D sen ortalığı kasıp kavurmadan önce şu yakınlarda bir yarışa katıl olayın içine gir de daha sonra ortalıgı kasıp kavur klavyede bırak kasıp kavurmayı............................

MustafaNR

Daimi Üye
Tepki
78
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
@Ertuğrul

Kardeşim Ne Diyeyim Sana İnşallah Hayalindeki Yarışlara Katılırsın Kazanırsında Umarım :)

• Beğen
Tepkiler: The Ertuğrul

Orhanalkaya

Forum Bağımlısı
Tepki
172
Bisiklet
Merida
@Ertuğrul
arkadaşım yakınlarda balkan şampiyonası var bak ben katılıyorum o şampiyonaya tamam mı o zaman ben milli oluyorum öyle mi :D sen ne kullanıyorsun kardeşim götüreyim istersen bulgaristana

al şuna da bir bak
(link)

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
@Orhanalkaya

Yahu, değerden kastım zaten o bütçeydi tabi işin içine bisikletler vs de girince değer dedim neyse, :D Birde o dünya şampiyonası 6 ayaktan oluşuyor tek bir yarış değil ve puanı en fazla olan kupayı kaldırıyor. Benim dediğim yurtdışında herhangi bir yarış ve direk UCI düşünmüyorum zaten birkaç yarış veya 1 yıl sonra ama 2014'te kesinlikle birkaç UCI yarışına katılacağım kesin. Belki dünya şampiyonasına da katılırım. Salcano zaten yurt dışında balkan şampiyonası gibi birçok UCI yarışlara katılıyor. Sadece dünya şampiyonalarında göremiyoruz kendilerine güvenmiyorlar o yüzden sanırım. Ama bu işin parayla alakası bisikletler ve ekipmanların kalitesinin artması demek. Ve bunlar yazıda kalmayacak emin olun.

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
@Orhanalkaya

"Madde 2 — Bu Yönetmelik; özerk spor federasyonları ile Genel Müdürlük bünyesindeki spor federasyonlarının yönettikleri spor dallarında uluslar arası resmi müsabakalara katılan sporcuları kapsar."

"Madde 6 — Temsil görevinin yerine getirilmiş olması için sporcunun yurt içinde veya yurt dışında yapılan uluslar arası resmi müsabakalara ait listelerde isimlerinin olması yeterli olmayıp, sporcunun müsabakalara fiilen katılmış olması şarttır.
Milli sporcu belgesi kazanma
Madde 7 — Yurt içinde veya yurt dışında yapılan;
a) Olimpiyat oyunları,
b) Dünya şampiyonası,
c) Avrupa şampiyonası,
d) Akdeniz oyunları,
e) Üniversite oyunları,
f) Gençlik Olimpiyat oyunları,
g) Uluslar Arası Askeri Sporlar Konseyince (CISM)düzenlenen Dünya Askeri Oyunları,
h) Uluslar arası federasyonlarca düzenlenecek olimpiyatlara katılmayı hedefleyen kalifikasyon kota ve benzeri müsabakaları,
klasman listesinde yer alan, Genel Müdür, Bakan veya özerk federasyon başkanının onayladığı resmi listede ismi bulunan, fiilen müsabakalara iştirak eden takım sporcuları ile ferdi sporcular milli olmuş sayılır ve bu sporculara Milli Sporcu Belgesi verilir.
Uluslar arası müsabaka esnasında veya öncesinde, bu Yönetmeliğin 8 inci maddesinde belirtilen suçları işlediği tespit edilen sporculara Milli Sporcu Belgesi verilmez."

Tamam yurt dışında ki bütün yarışlar için geçerli değil ama yukarıda yazanlardan birine katılan birisi milli sporcu olur.

Alperen ERTEN

Forum Bağımlısı
Tepki
255
Bisiklet
Geotech
yolun açık olsun ama ilk işin biraz para bulup ilk mtb yarisina girmek olsun diyeyim orada bi tokatlan öyle kolay olmadığıni anlarsın

The Ertuğrul

Forum Bağımlısı
Tepki
315
@Alperen ERTEN

Beni hiçbir şey yıldıramaz. :) ama kaçamak cevaplar vermeyin :D tokatlanmak erken? yani yokuşlarda tıkanıp kalmaktan vs. bahsediyorsanız kondisyonum sağlamdır :) Yozgat çoğrafik yönden tamamen yokuştur düz yol bulmanız çölde vaha bulmaktan zordur :) Ya, herkes ama herkes öyle kolay değil, onlar nasıl profesyonel vs. deyip duruyor. Birde onlar önceliği derse veriyor ben bundan bir şey anlamadım. :)