Yowamushi Pedal - Bisikletle ilgili Anime

Scudo

PeeKay

Üye
Tepki
43
İsim
Berat A
Bisiklet
Sedona
@celikkadro zamunda.net den bölümleri tek tek indirebilirsin veya kickasstorrents.to burdan tüm bölümleri tek torrentle indirebilirsin alt yazılarıda altyazi.org da var

networkx33

Üye
Tepki
0
İsim
Onur
Sağlam ve bu işin ehli olan birisinin çevirisini istiyorsanız (link) dmc3 adlı çevirmeni ısrarla tavsiye ederim. Zaten o sitede bir tek o arkadaş çeviriyor.

Giray ALp

Üye
Tepki
10
İsim
Giray
Bisiklet
b'Twin
Minami Kamakura Korku Joshi Jitenaha-bu,
Lise grubu kız bisiklet takımını anlatıyor. Şimdiye kadar sadece 1 tane yarış geçirdiler ama yarışta kullanılan taktikler Yowamushi Pedal'a göre daha güzel geldi.

Rakip takımların trenlerini kullanıp rüzgardan korunma olayını kullanmaları çok daha gerçekçi olmuş.

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
Yeni bölüm durgundu biraz diğer bölüme göre zipp jantlar atılmış :) bakalım haftaya ne olacak :)

Özgünn

Aktif Üye
Tepki
222
Bisiklet
Specialized
Yowamushi pedal benzeri anime buldum overdrive 26 bölüm
(link)

• Beğen
Tepkiler: Cemil Dada

Uğur S.

Forum Bağımlısı
Tepki
1.817
Bisiklet
Bianchi
Metalika diye bi grup buldum, süper!

mehmet.ali

Forum Bağımlısı
Tepki
2.933
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Peugeot
Bisiklet türü
Yol bisikleti

Özgünn

Aktif Üye
Tepki
222
Bisiklet
Specialized
@Uğur S. Hayrola yazdığım mesaj ile bir sıkıntınmı var ? Dalga geçer gibi yazı yazmışsın

Işıklar Gazisi

Forum Demirbaşı
Tepki
681
Bisiklet
Mosso
Finallerim olmasına rağmen ilk sezonu iki günde bitirdiğim dizidir kendisi. Acayip bağımlılık yapar.

Bu aradan dizinin müzikleri sürüş esnasında dinlenince doping etkisi yapar. Dere tepe demeden, yorulmak nedir bilmeden sürüş yapmanıza sebep olur. Dikkatle dinleyiniz sonra benim gibi arabalar ile yarışmaya kalkışmayınız :D

Mustafa Zeybek

Bike destroyer
Tepki
5.981
İsim
Mustafa
Başlangıç
2016—17
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Dağ bisikleti
Bu animeye kidz-animez' de denk gelmiştim. Hazır six feet under' ı bitirince birkaç bölüm izleyeyim dedim.

İlk başta ben bunu sevmem şeklinde bir Ön yargı ile yaklaşmıştım fakat gözlüklü çocuğun taklalarıyla eğlendim. Bir baktım 3.bölüme gelmişim zaten.

Anime insana bisikletin değil çabanın önemli olduğunu net bir şekilde anlatıyor. Koltuk ayarı gibi şeyleri de öğreterek bisiklet kültürünü geliştiriyor, öyle yapmaya da devam edecek gibi. 5 kilometrelik yarışın ilk üç kilometresinin üç dakika, kalan iki kilometresinin iki bölüm sürdüğünü izlemeyi bırakınca anlıyorsun. öyle de akıcı bir anime. Şu sahnede de kendimi gördüm Screenshot_20170610-033635.png hime hime hime :p

BF Okuru

Üye
Tepki
1
Arkadaşlar bölümü izledim alın size spo gibi spo :D

Öncelikle Onado'nun arkada kalmasına üzüldüm. Onado arkada kaldı diye takımın birlikte kalması lazım ancak dağ etabını almak için bizim lider oğlan öne atılıyor. Yahu sen dağcı mısın. Senin neyine kanatlı çocukla kapışmak. Geçsen ne olacak? Arkadaki asın takımı çekiyor, o yoruluyor, asla birlikte takımı çeksene madem o kadar enerjiksin.
Bir de Hakona akademisini anlamıyorum. 4 tane dağcı nedir yahu. 4 dağcı, 1 as, 1 sprinter. Tüm etap dağ olsa mantıklı da ilk gün etabı için sadece tüm yarışı riske atmak nedir. En azından bir tanesi all rounder olsaydı dağcılardan aha faydalı olurdu takıma. Bu yarışta Naruko'nun çalışmalarının meyve vereceğini ve kendini göstereceğini düşünüyorum. Onado da muhtemelen dağ etabına yetişebilecek, kanatlı çocukla kapışacaktır bir şekilde. Ancak bu sefer kaybedecek gibi, durumun eşitlenmesi açısından.

Hami Bulut

Forum Bağımlısı
Tepki
1.575
İsim
Hami Bulut
Başlangıç
2011—12
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Ahmet Bilge Kaan AKIN
Hak veriyorum ancak Teshima'dan başka gidebilecek biri yok takımda. Onoda konusunda yetişse bile yarışacağını sanmıyorum dağı kazanan Hakone takımı olacak bence Onoda sadece takımı taşır anca.

mithgor

Aktif Üye
Tepki
207
İsim
Can
Bisiklet
Focus
Bu arada, Teshima'yi gondermesinler, sadece dagi kaybetmek sorun olmaz diye dusunenler icin animede de soyledikleri gibi, eger biri takip etmezse, ordan finishe kadar kacar dagi kazanan.
Ozetlemek gerekirse, kacan grupta bir adet bisikletcinizin olmasi lazim.

Tepki
246
İsim
Hakan
Başlangıç
2008—09
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
gayet güzel olmuş