youtube

başarist

Forum Bağımlısı
Tepki
682
bilmem fark ettinizmi ama Youtube erişimi engellenmiş, son hali hiç hoşuma gitmiyordu (herşeye küfür edilmesinden, ve propagandadan bıkmıştım) ama böyle olmasıda hoşuma gitmedi.

Scudo

emreden

Forum Demirbaşı
Tepki
288
Bisiklet
Corratec
yasaklanmış mı??

yoo, ben giriyorum youtube'a ???

herneyse;
bi de herhangi bi sitenin yasaklanması çok kötü bi olay... ne kadar bize karşı ya da bizim değerlerimize karşı şeyler yayınlanıyo olsa dahi, bu karşı seslere "yasakçı" bi şekilde yaklaşmak tamamen saçma sapan bi tutum....

böylelikle dünyayı kendimizden ibaret sanıp da küçük türkiyemizde sıkışıp kalıyoruz; dışarda bizi nasıl biliyolar nasıl düşünüyolar hi haberimiz olmuyor... ve karşı seslerde bu saçma yasaklar yüzünden daha da gaza gelip sayılarını artırıyolar ve belden aşağı vuruyorlar tabiri caiz ise....

kötü, çok kötü...

• Beğen
Tepkiler: yasin_942

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
Şu açıdan bakabiliriz. Türkiye aleyhine olan propagandaları Youtube'dan sildirmek için bir koz bu. Yani Türkiye diyor ki "dilersem kapatırım, youtube, koyulan filmlere dikkat et".

İşe de yaradı, aleyhte olan filmler kaldırılmış.

Bence işin komik yanı uygulanan yasağın sadece telekomun DSN listesinde yapılmış olması. Yani benim gibi (telekoma güvenmeyip) harici bir DNS kullanıyorsanız yasağın farkında bile olmuyorsunuz.

İlgili haber;
(link)

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Bende o farkında bile olmayanlardanım. :)
Milyonlarca videonun bir tanesi yüzünden sitenin hepten yasaklanmaya çalışılması anlaşılır bir şey değil ve işe de yaramıyor zaten.

KemalBaloglu

Forum Demirbaşı
Tepki
779
ATATÜRK'E hakaret içeren videolardan dolayı youtobe'a mahkeme kararıyla Türkiye'den giriş yapılamıyor artık.
diye bir yazı ulaşmıştı bana

• Beğen
Tepkiler: MustafaOnderATiK

BF Okuru

Üye
Tepki
2
ya ne güzel okan bayülgenin makina adlı kısa filimlerini izliyordum ya peki yotubuya benzer alternatif bir site önerebilirmsiniz arkadaşlar acaba::?

• Beğen
Tepkiler: mecaoz

emreden

Forum Demirbaşı
Tepki
288
Bisiklet
Corratec
@gurol

işte işin sıkıntısı da burada bence.

bizi eleştiren ya da kötüleyen tezlere tahammül edemiyoruz (burada yukarıdaki mesajın sahibini ve herhangi bi bireyi tenzih ederim!).... tamam, o adamların da çozuttuğu anlar olup insanlık dışı aşağılamalara varan videoları olabiliyor fakat çözüm youtube u (ya da herhangi bi kanalı, internet sitesini, kısacası medya aracını) yasaklamak değil hiç bi zaman...

onun yerine daha rasyonel ve genel düşünmek lazım.

biz herhangi bi ülkeyi küçümserken iyi ya!?

amerikayı istediğimiz zaman kötüleyebiliyoruz (ör: kurtlar vadisi ırak vs..)
iskandinav ülkeleri afedersiniz beyaz kadın olarak merkezi olarak lense edebiliyoruz...
uzak doğuluları iğrenç ve tiksenç olarak diye düşünüyoruz ve muhabbetimizde hep bunlar geçiyor...
.........örnekler çoğaltılabilir.

demiyorum ki bizim de bi sürü eksik ve kötü yanlarımız var;fakat demek istediğim eleştirilere açık olmalıyız; biri bize laf attığı zaman köpürüp volkan gibi hertarafı yakmamalıyız..

millet olarak özgüvenimiz mi az acaba!? ki bu kadar kolay inciniyoruz...

herkese bol eleştirili bi gün diliyorum :p

• Beğen
Tepkiler: rojava

Atila Filmer

Forum Bağımlısı
Tepki
923
İsim
Atila F
Başlangıç
1990—91
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Yol bisikleti
bence cok sacma bir yasak bu. tamam Atatürk'e yapılan hakaret hos değil ama zaten ulkemizde onu sevmeyen yoktur veya azdır. kendi ulke insanımıza yasaklıyoruz ama tum dunya goruyor. devlet kanalıyla şikayet edilirse o goruntuler zaten kaldırılır.

Gelelim engeli kaldırmaya.Yasaklanan sitelere girmek çok basit, üstelik ayrı bir programa vs. ihtiyacınız yok. Bağlantı hızınız düşmüyor.Yapmanız sadece birkaç rakam yazmak. TCP/IP ayarlarınızdan DNS server ip'lerini değistirmeniz yeterli. Sırasıyla şunları yazıyoruz: 208.67.222.222 ve diğer'i 208.67.220.220, Tamam deyin. modemi tekrar baslatın tamamdır.

Bülent ÖZER

Forum Bağımlısı
Tepki
2.822
Bisiklet
Colnago
@Tuonela

biraz daha detaylı anlatabilirmisin .yani herseferinde mi tekrarlıyoruz bir kere yapmak yeterli mi.vs. teşekkürler

• Beğen
Tepkiler: BF Okuru

tuninger_haa

Forum Bağımlısı
Tepki
486
bana cok sacma geldı bız nıye engellenıyoruz kı
bızım dısımızda herkes gordukten sonra ne manası kaldı :S

• Beğen
Tepkiler: emreden

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
@emredenKötülemek başka, eleştirmek başka, küfür etmek bambaşka. Kimse küfürü haketmez.

• Beğen
Tepkiler: lepidoptera

gurol

Forum Bağımlısı
Tepki
2.830
1. TC. Youtube'un database'ine girip veri silemez.
2. Bir web sitesine karşı kullanıcak en iyi koz trafiğini engellemektir, hiç bir web sitesi bu duruma düşmek istemez.

TC, mahkeme kararı ile youtube ulaşımı (kendi otoritesinin olduğu ülkede) engellemiştir.

Sonuç; Youtube, daha önce silmediği küfürlü filmleri sildi. Yani dolaylı yoldan hedefe ulaşıldı.

Burada tartışmada "bizi nasıl engellerler" deyip olayı kişiselleştiriyorsunuz. Oysa amaç bizleri engellemek değil Youtube'a bu filmleri sildirmektir.

shaq

Daimi Üye
Tepki
137
ii olmuş atatürkle ilgili gereksizce saçma sapan videolar koyulmuş bence ii olduğu kapatıldığı

Samet Saglam

Forum Bağımlısı
Tepki
127
Yeglenen dns sunucu adresini 4.2.2.3 yada 4.2.2.4 yapın girin daha önce girmeyi denediyseniz dns bellegini temizlemegiz gerekmektedir o zmana da çalıştır aççın cmd yazın ipconfig/flusdns yazın
bu kdar

maxicef

Daimi Üye
Tepki
219
Kayseri Bi orada Bi burada Temmuzda Türkiy
bence çok saçma o bölücülerin hedeflerini düşünmeye çalışıyorum onların amacı iç sıkıntı yapma bi baskı yaratmak dünyaya yaymak vs. onlarsa Türkiye iplerini youtubeye banlıyorlar karışıklık hala devam etmekte fakat sadece bizim gözümüze siyah bi gözlük yerleştirdiler bu ne kadar doğru acaba....

• Beğen

BF Okuru

Üye
Tepki
2
Yasakçı zihniyet yine iş başında!! :boese157: ;zamanımızda iletişim özgürlüğünü kısıtlamak... :boese157: Ama işlerine geldiğinde özgürlükleri onlardan çok isteyen ve savunan yoktur! Bu ne işgüzarlık; mesela bazı ülkelerde Türk Bayrağı yakılıyor o zaman neden aynı zihniyet işbaşına geçip de bu ülke veya ülkelere seyahat yasağı koymuyor! :boese157:
Olacak iş olmamasına rağmen bu ülkede böyle şeyler oluyor işte!!:boese157:

Ben şahsen, benim iletişim özgürlüğüme set koyan,bomba yerleştiren bu zihniyeti olabilecek en şiddetli bir biçimde kınıyorum!!! :boese157:

• Beğen