Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yorumum yok sadece alıntı...

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Raven_35 tarafından paylaşıldı.

1. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
  2. Soner Sarihan

Soner Sarihan Onursal Üye

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    """"""Şu anda ülkemizde nizami ölçülerde hiç bir yerde bisiklet veledromu bulunmamaktadır.""""

Neden yorum yapmayalım :)
    yapalım.

yok işte bir tane bile.

Bursa dakinin bir bölümünü yıkıp , tribün yaparak veledromu , futbol sahasına çevirmişler zamanında.

Ayrıca sanmayın ki futbol da gelişmişiz.

Berlinde 42 tane tam boyutlarda futbol sahası varken ( rakam 3 aşağı 5 yuarı olabilir ) , bursa da sadece 4 tane var mesela :)

yani futbola giden para , spor yapılması için geri dönmüyor halka.

Aylık 156 milyarı alıp oturuyor Fatih Terim hazreti şahaneleri.

Medyada kral çıplak diyecek bir yiğit de yok elbette, bu duruma karşı.

3. Serdar TEBER

Serdar TEBER Bisikletkolik

Seviye:
    Tamamen katılıyorum :in:

4. Fethi Aktunç

Fethi Aktunç Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Futbol piyasası ile bisiklet yada diğer dallardaki sporlarla karşılaştırmamak lazım.Şu an Fatih Terim başbakandan bile çok daha fazla para alıyor gibi görünsede normalde dünyaya göre düşük bir rakam.Futbolda çok büyük paralar devamlı sirkülasyon içinde.Tabi burda da en net gidersiz para kazanan teknik direktör ve futbolcular.Futbol artık spor dalından çok bir sektör.Reklam gelirleri ,TV gelirleri, bilet satışları vs...Tamam ülkemizde diğer spor dallarına büyük klüpler ve büyük firmalar haricinde yatırım yapan yok gibi.Bu da birazda bizlerden kaynaklanıyor bisiklete binen birçok kişide sadece binmek için biniyor yani bisiklet için birşey yapılmış onlar için çok önemli değil...
    Aslında önceden dahada kötüydü federasyon değişince işlerde değişmeye başladı.Umarım ileride daha büyük atılımlar yapılmaya başlanır.

5. Soner Sarihan

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Türkiye de bazı spor branşları "öksüzdür" , çünkü o branşları kullanarak , kara para aklamak milleti uyuşturmak mümkün değildir. :eek:

Yüzbin kişilik beşikler ( stadyumlar ) olmalı ki ; gerçek sorunlar çözümsüz kalsın, tabiri, caiz ise futbol ile milletin gazı alınsın. :eek:

Fatih terim "hazreti şahane-i , ekber-i muhteşem-ül sultan-ı harikalarına" bir şey dedim diye çarpılır mıyım acaba ?:D :D :D

"Kral çıplak", Pekin olimpiyatlarında göreceğiz.

6. ZekiAlper

ZekiAlper Antalya Downhill Prof MTB rider

Adı:
    Antalya Downhill Özel Antrenör
    Bisiklet:
    Specialized
    Seviye:
    Genie ye katılıyorum:)... neden mi?
    Bisiklete insanları yeterince teşvik etmiyoruz eger etseydik sadece bir spor aracı olmaktan çıkıp yollarda hatta otobanlar bile ulaşım aracı olarak kullanımı artardı! maalesef ki yeterli ilgi bulamadı:( ama bisiklet benim için bir yaşam tarzı oldu :) ben de elimden geleni yapıcagım sizde yapın! mutlaka teşvik edici olalım ve sporlara ve yarışlara katılalım da biraz daha hak ettigi yere gelsin! Bisikletin adını kara çıkarmayalım teşvikleri elden bırakmayalım!!:)

7. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:

BİSİKLETÇİ YUMAK, MEST VE RENKYORGANCI

Şehrimizde bisiklet faaliyeti 1920’li yıllarda başlamasına rağmen, sporcularımız 1950’den önce seslerini duyurmaya imkân bulamadılar. 1952’de Konya’da yapılan Türkiye Şampiyonası’nda Saim Kıyıcı’nın, pist sürat, mukavemet ve yol yarışlarında birinciliği kazanması yeni bir dönemin başlangıcı oldu. Kıyıcı, 1953’te Yugoslav sporcuların katılımı ile yapılan Ankara-İstanbul yarışında da pedal çevirdi. Bu yarışa katılan Türk asıllı Üsküplü sporcu Nezir Sonakın’ın 1955 yılında Türkiye’ye göç ederek Konya’ya yerleşmesiyle yeni bir çığır açıldı. Sonakın, sporcularımıza çok şey öğrettiği gibi, gençleri de yetiştirdi. Böylece, Konya’nın bu sporda yıllarca süren üstünlüğü başladı.

1955 tarihli fotoğrafta genç bir gazeteci olarak (Soldan) Mustafa Yumak, Mustafa Mest ve geçen yıl vefat eden Ahmet Renkyorgancı ile birlikteyim. 2 defa pist sürat Türkiye ikincisi olan Mustafa Yumak, Ağır Bakımda çalıştığı için Karagücü’nün, pist mukavemet de rakip tanımayan Mustafa Mest ve dönemin yıldızı Aytekin İpek’i geçme başarısını gösteren Ahmet Renkyorgancı da yeni kurulan Şekerspor’un formasını taşıdılar.
    KONYA SPOR TARİHİNDEN FOTOĞRAFLAR

Hazırlayan : Nail BÜLBÜL nailbulbul@merhabagazetesi.com.tr

1954 ANKARA-İZMİR YARIŞINI AKKESE KAZANDI​

Hüsnü Nailî Seden’in Bisiklet Federasyonu Başkanı olduğu 1950’li yıllarda henüz Marmara ve Cumhurbaşkanlığı Türkiye Turları başlamadığı için bunların yerine Ankara-İstanbul ve Ankara-İzmir arasında etaplı yarışlar yapılıyordu. 1953’te ilk olarak Yugoslav millî takımının da katılımıyla Ankara-İstanbul yarışı yapıldı. Yugoslav takımında Üsküplü Türk sporcu Nezir Sonakın, Türk takımında da Konyalı Saim Kıyıcı yer aldı. Sonakın, ertesi yıl Türkiye’ye gelerek Konya’ya yerleşti.​

1954 Eylül ayında ise Ankara, Eskişehir, Konya, İstanbul ve Bursa takımlarının katıldığı Ankara-İzmir yarışı yapıldı. Sıhhiye ile Kızılay arasında bulunan Zafer Meydanı’nda verilen startla başlayan bu yarışta Konya takımında Özmen Akkese, Saim Kıyıcı, H. Hüseyin Bayram, Mustafa Mest, Mustafa Yumak, Ahmet Yağcıoğlu, Recep Küçüksarvan, İhsan Vatankurtar ve Necati Doruk gibi sporcular mücadele etti. 9 etaplık yarışın genel sıralamasında Konyalı Özmen Akkese birinciliği kazandı ve kendisine Automoto marka bir yarış bisikleti hediye edildi. Saim Kıyıcı ise 2. oldu. Fotoğrafta bisikletçiler 1954 Ankara-İzmir yarışının start yerinde görülüyor.​

ŞEKERSPOR’UN 1956’DAKİ İLK BİSİKLET TAKIMI​

1954 yılında kurulan Konya Şekerspor kulübü, futbolun yanısıra bisiklet takımını da faaliyete geçirmişti. Takımda, 1948 Londra Olimpiyadı’na katılan Eskişehirli Enver Osmalı, Ankara’dan Yavuz Çakır, İstanbul’dan Sadık Yalın, D. Ali Akdere ve Kaya Tokgöz, Bursa’dan Kasım Şen ile Üsküp’ten gelerek Konya’ya yerleşen Nezir Sonakın da yer alıyordu. Daha sonra Türkiye şampiyonu milli bisikletçi Aytekin İpek transfer edilerek, Eskişehir ve Ankara’nın yıllar süren üstünlüğüne son verildi. Takımda Konya’dan da 1956’da askerliğini bitiren Türkiye Şampiyonu Saim Kıyıcı ile H. Hüseyin Bayram, Ahmet Yağcıoğlu ve Ahmet Renkyorgancı da takıma katıldılar.​

1954 yılında bisiklet milli takımı Mısır Turu’na katılacaktı. Konya’dan Nezir Sonakın takıma girerken, askere çağrılan Saim Kıyıcı, Mısır yerine Kütahya’ya askere gitmek zorunda kaldı. Resimde Şekerspor’un 1956’daki bisiklet takımı görülüyor. (Soldan) Personel şefi ve kulüp idarecisi Kemal Alper, Yavuz Çakır, D. Ali Akdere, Sadık Yalın, Saim Kıyıcı, Kasım Şen ve Nezir Sonakın.​

(YARIN: 1957-1958 sezonu şampiyonu Gençlerbirliği ve 1956’da kurulup, 1961’de kapanan Zaferspor)​

d.berkay, tayfur, sprint ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  8. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Bu konuyu tüm "bisikletforum üyeleri" okumalıdır.
    Farkettiniz mi bilmiyorum ama o zamanlar bisikletçiler tayt giyebiliyormuş ve kimse de laf atmıyor demek ki o zamanlar ..... insanlar yokmuş.
    Yozlaşıyor demek ki bizim insanlarımız.

http://www.konya-gsim.gov.tr/ayin_kon/n_ergul.htm
    bu linkte yukarıdaki açılmayan linktir.

d.berkay, sprint ve SoldieR52 bunu beğendi.
  9. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Bu yazıyı her bisikletseverin okuması lazım.Kendi ülkemizin spor kültürü hakkında bilgi sahibi oluruz.

Mert Bağcılar bunu beğendi.
  10. sprint

sprint Forum Demirbaşı

Seviye:

merhaba gezinirken konuznuzu gördüm bu vermiş olduğunuz linkteki resimlere bakıyordum orda tacetin özsavaş hoca ile çekilmiş resimler var tacettin hoca ile tam 7 senem geçti antalyada sporcu idim o yılar sağ idi emekli askerdi bu spora gönül vermiş bir insandı bir trafik kazası sonuçu öldüğünü duydum çöok üzüldüm tam 7 senem geçmişti ah be güzel günlerdi

Raven_35 bunu beğendi.
  11. akdilek

akdilek Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    eskiden sekerspor denilince akla ilk bisiklet gelirmiş şimdi şekerspor denilince futbol geliyor bunlar baştakilerin yüzünden elbette yani ben bi şekersporlu olarak hergün görüyorum resmen çöküyorum yani..adam diyorki: ben bi futbolcu transfer ediyorum sayfa safya haber veriliyor ama siz istediğiniz kadar derece alın ben hiç haber göremiyorum diyor..buyrun yorum yapın :)

Ali AKTAŞ ve Raven_35 bunu beğendi.
  12. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Alıntı(akdilek):
    eskiden sekerspor denilince akla ilk bisiklet gelirmiş şimdi şekerspor denilince futbol geliyor bunlar baştakilerin yüzünden elbette yani ben bi şekersporlu olarak hergün görüyorum resmen çöküyorum yani..adam diyorki: ben bi futbolcu transfer ediyorum sayfa safya haber veriliyor ama siz istediğiniz kadar derece alın ben hiç haber göremiyorum diyor..buyrun yorum yapın

Yorum:
    Yazık.Çok şey kaybediyorlar ama farkında değiller.Burada sizce basında suçlu değil mi?Basın zengin bir takım insanların elinde ve altın yumurtlayan tavuk yerine niye başka haberler yayınlansın ki?

Topla oynanan sporlar,motosporlar benim görüşüme göre insanı geliştirmek yerine oyun amacı güdüyor.Yani tam spor manası içermiyor.Sporun çıkış amacı insanın beyin,kas gücünün sınırlarını tatmaktır.Kim kimi yendi değil.Teşekkürler...

13. Fırat Ayanyan

Fırat Ayanyan Forum Bağımlısı

Seviye:
    2 sporda insanı oldukça gelliştirir bence hekeki motor sporları muazzam zordur ralli deseniz sırf teknik , f1 deseniz ortada , le mans yarışları ( 24 saat yarışları) , motosrsikleti oldukça zor ,birde drag yarışlarını örnek vereyim 0 dan 400 km civarına 4 küsür saniyede çıkmak sizce bunlar kolay işlermi ama topla oynanan sporlar bu kadar zor değil

14. yarışcı 3

yarışcı 3 Kıdemli Üye

Seviye:
    Ülkemizde bisiklet çocuk oyuncağı gibi görülüyor malesef.

Futbol yetişkinlerin yaptığı bir spor,delikanlı sporu vs vs :boese157: onlara göre tabi.

Antrenman sırasında yaşadığım bir diyoloğu aktarayım sizlere;

Mataramı doldurmak için yolumun üzerinde bulunan çeşmenin başında durdum.
    3-5 kişilik bir grup çeşmenin başında damacanalarına su dolduruyorlar.

-(Ben )selamınaleyküm
    - (kişi)aleykümselam,yeğen napıyon sen ya ne işin var dağ başında ?
    -Abi ben bisiklet sporcusuyum idman yapıyorum.
    - le git bisikletin idmanı mı olurmuş.Bizim çocukta sürüyo.Ön falan kaldırıyo.

Halktaki zihniyet bu.

Allah yardımcımız olsun ve çok sabır versin :)

15. mcaliskan23

mcaliskan23 Bisikletkolik

Seviye:
    Boşverelim biz onlara güzel güzel bisikletimize binelim, antrenman yapalım, keyfini çıkaralım bisikletin ve sporun, ha bu arada bisikletçilerin sayısının artması için de sürekli uğraşalım bu kadarı yeter bize.

16. gatila

gatila Forum Bağımlısı

Seviye:
    budur!
    uyusun da büyüsün halkımız :)
    netekim pekin olimpiyatlarında gördük

Emrah Pektaş bunu beğendi.
  17. Emrah Pektaş

Emrah Pektaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Bu paranın kaynağı nedir?

18. Emrah Pektaş

Emrah Pektaş Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Yorumunuz çok güzel.''Yüzbin kişilik beşik'' ise tam bir teşbih-i beliğ.

19. Raven_35

Raven_35 Onursal Üye

Seviye:
    Bütün spor dallarımız gelişsin ama spor kültürümüz zayıf maalesef.Futbola bakarsanız o da para döndüğü için gündemde.Kısaca biz sporu gereksiz gören bir toplumda yaşıyoruz.Dünya'da bir çok ülke sporunu geliştirmek için paralar harcamakta.Sporu,gençleri eğitmek,kötü yollara düşmesini önlemek için bir araç görmektedir.Sizce spordan yoksun ülkemizde gençlerimize bakın ne göreceksiniz?

20. Soner Sarihan

Bisiklet:
    Cannondale
    Seviye:
    Futbol izleyerek spor yaptığını ( spor ile ilgilendiğini ) sanmak ,
    Yemek programı izleyerek doymaya çalışmak demektir.

Spor ( sadece ) izlenen değil,
    yapılması gerken bir şeydir.

yanlış algı yavaştanda olsa kırılıyor.

Bisikletçiliğimiz öne çıkıyor, örnek oluyor

İznik ten konuşma;

--Vatandaş1, aaa hocam merhaba hoşgeldiniz?
    --vatandaş2, siz öğretmen misiniz ?
    --ben, hoşbulduk , evet öğretmenim !
    --vatandaş1, hocamı çakırca ( buranın bir köyü ) yolunda görebilirsin her akşam.
    --vatandaş2, o taytlı süren dedikleri mi ? ( demek ki bir yerlerde hoca taytla sürüyor diye lafı geçmiş )
    --vatandaş1, ( dervişçe ve bilge adam edası ile ) denize mayo, hamama havlu ile girmiyon mu, tayt mayt, hocam ben onu her gördüğümde göbeğime bakıp utanmama yol açıyor, baharda bende alıyom hem bisikleti, hem taytı. :D
    --vatandaş2, ...:eek:

Raven_35 ve gokhan erdogan bunu beğendi.