Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yorumlarınızı Esirgemeyin!!!!

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında alperen ergeç tarafından paylaşıldı.

1. alperen ergeç

alperen ergeç Yeni Üye

Seviye:
    arkadaslar ben bisiklet alacağım marka olarak bianchi düşüyordum ancak forumda da gezinince ona gerek duymadığımı anladım.şimdide Salcano ALU düşünüyorum sizce bu düşüncemde doğrumuyum?Ben Hızı çok seven biriyim onun için alacağım bisikletinde hem hızlı hemde güvenilir bir bisiklet olamsını istiyorum gerektiği yerde hız gerektiği yerde yavas sürmek için bir bisiklet düşünüyorum..Bu konuda Hem salcano hakkında hemde diğer bisikletler hakkında yorum ve bilgilerinizi beklıyorum bisiklet alırken amörtisörlü mü amörtisörsüzmü alıyım yararları ve zararlarınıda açıklarsanız sevinirm.Yanlız Bisiklet hakkındaki bazı terimleri bilmiyorum bu terimlerin bisiklet satın alır kende lazım olacağından eminim hem terimleri verip hemde acıklarsanız da sevinirim.Galiba sizden cok şey istedim gibi hakkınızı helal edin:):)Şimdiden teşekürler

Şenol ÇOKGÜLER bunu beğendi.
  2. Şenol ÇOKGÜLER

Şenol ÇOKGÜLER Aktif Üye

Seviye:
    Öncelikle aramıza hoşgeldin. Salcano alu eğer daha fazla paran yoksa alınabilecek uygun bir bisiklet.
    Ama bisikleti almadan önce hangi amaçla hangi şartlarda kulllanacağını belirlemelisin. Daha sonra amörtisörlümü sabit mi karar verebilirsin. Eğer şehir içinde asfalt şartlarında kullanacaksan senin için bir şehir bisikleti önerebilirim. Yani amörtisörsüz yada sadece ön amörtisörlü. ince ve düz lastik . 28 jant bir bisiklet olabilir.

Ama eğer hem düz asfalt yol hemde orta derece arazi koşullarında bineceksen 26 jant ,ön amörtisiörlü lastikleri ise çok düz veya çok dişli olmayan bir bisiklet olabilir.

amortisör hem fazladan ağırlık hemde fazladan enerji harcatır sana.Ben bu yüzden sabit kadrolu bir bisiklet tercih ettim.

Şunuda belirteyim bisikleti Eğer çok engebeli arazi şartlarında kullanmayacaksan kesinlikle ful süspansiyon yani hem ön hem arka çift amortisörlü bisikletlerden kaçınmalısın.bu bisikletler diğerlerine göre çok ağır ve yorucudur.her pedalda pedala bastığın kuvvetin yarısını amortisör emer ve tekerleğe yarısını iletir.

Bunlar benim bilgilerim dahilinde kendi şahsi yorumlarımdır. Kolay gelsin en kısa zamanda bisikletine kavuşman dileğiyle.

alperen ergeç bunu beğendi.
  3. nime

nime Kıdemli Üye

Seviye:
    Bende Salcano :Ephesos var 2009 model gergün işe gidip geliyorum günde 60 km cıvarı banamısın demiyor. Bence alu modelide aşağı kalır değil hiç kafanı yorma al bin :)

4. S.Emre DURMAZ

S.Emre DURMAZ Forum Demirbaşı

Adı:
    S.Emre
    Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    İki tane başlık açmana gerek yoktu aslında. Ben diğer açtığın başlıkta sorularının cevaplarını verdim

5. alperen ergeç

alperen ergeç Yeni Üye

Seviye:
    Yok yaptığınız yorumları göremiyorum ondan iki tane başlık açtım ama bu yorumlarıda göremedim en iyisi bakşa bilgisyardan denemek..iyi pedallar.:D