Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yorumlarınızı Bekliyorum !!

Konu, 'Genel Bisiklet Konuları' kısmında Emre Ede tarafından paylaşıldı.

1. Emre Ede

Emre Ede Forum Demirbaşı

Seviye:
    Arkadaşlar 15dk önce Eskişehirde Finansbanka giderken Çarşının göbeği dediğimiz Esnaf sarayının önünde ( bisiklet ve motorlu araç kullanımı yasak olan bir yer ) zabıtalar toplanmış gelen bisikletliyi durdurup kamyona fırlatıyolar :mad: sonra ceza yazılıp ceza ödendiği zaman geri bırakılacakmış :mad: benim bisikletimi aldıklarını bi an düşündüm, ne yapardım bilemedim, siz olsanız ne yapardınız ? yapabileceğimiz yada arkasına sığınabileceğimiz bi kanun varmı ? Değerli yorumlarınız bekliyorum, iyi forumlar :)

KAMİKAZE bunu beğendi.
  2. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Ben zabıta demez, devlet memuru demez, o cezayı ödemez, bisikletimi almak için kesin sabırlı olamayıp yakışmayan şeyler yapardım. Allah o duruma düşürmesin

Emre Ede bunu beğendi.
  3. ogulcan22

ogulcan22 Aktif Üye

Seviye:
    herhalde kafayı yerdim ya olmaz öyle şey

Emre Ede bunu beğendi.
  4. KAMİKAZE

KAMİKAZE Kıdemli Üye

Seviye:
    oh, ne güzel walla milleti haraca bağlar gibi... sanki taş devrinde yaşıyoruz:boese157: .... uyarı için teşekkürler

Emre Ede bunu beğendi.
  5. soneryen

soneryen Onursal Üye

Adı:
    Soner
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Aslında çok iyi bir freeride kullanıcısı olup, bisiklet ile üstlerine uçacaksın, ordan oraya, ordan oraya zıplaya zıplaya kaçacaksın. :D

6. oktay tiryakioğlu

oktay tiryakioğlu Forum Demirbaşı

Seviye:
    bu nasıl bi anlayış yaa , bisiklet yolu yapma , bisikletleri topla . yuh yanii. söyleyecek ne varki...

Emre Ede bunu beğendi.
  7. HaliliOzturk

HaliliOzturk Onursal Üye

Seviye:
    Eğer gerçekten öyle bir kural varsa, inanın arkadaşlar yurtdışındaki uygulamalar da aynı.
    Sonuçta otomobiliniz ile girerseniz, otomobilinizi bağlarlar. Bisikletiniz ile girerseniz de demek sonucu bu.
    Bu tip yayaların çok yoğun olduğu yerlerde bisikletten inip yola devam etmek gerekir. Biz nasıl otomobiller bisiklet yoluna girdiklerinde kızıyorsak, yayalar da bizden pek hoşlanmıyor anlaşılan :).

Emre Ede bunu beğendi.
  8. ogulcan22

ogulcan22 Aktif Üye

Seviye:
    niye topluyorlar onlar bizim yolumuzu kullanıyor ceza yemiyorlar bisiklet yollarının önüne park yapıyorlar aynısı onlarada uygulansın

9. Özgür!

Özgür! Bisikletkolik

Seviye:
    :10: :10: :violent-s :brutal324 alsınlar da bakalım o adamlar noluyo:)

Emre Ede ve KAMİKAZE bunu beğendi.
  10. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Bu uygulamanın ilk madurlarındanım. Zabıta müdürünün başının etini yiyerek ilk seferlik ödeme yapmadan eski bianchi aspid bisikletimi almıştım. Ondan sonra bir kaç kez daha toplandı bisikletler. Başta insan çok tepkili oluyor.

Aşağıdaki başlıkltaki yazım biraz öyle olmuş :D

http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=3176

Cezası 138 YTL idi enson... Polis'in müdahale yetkisi yok. Bizzat karakola gittim... Hatta benim bisikletimi park halinde iken kilidini kesip götürmüşlerdi. Belediyenin böyle bir yetkisi varmış...

Haklılık payı da var belediyenin bir yerde. Tramway yolu ve çok yoğun yaya yolu. Girmezsek de olur ayrıca. Tramway yollarının hemen her zaman alternatifleri var.

Ancak yanlış olan Tramway yolu yapılırken bisiklet yolu, park yerleri yapılmaması... İşin kolayına kaçılıyor.

En kızdığım nokta da tramwaya binmeyenlerin adeta cezalandırılmaya çalışması. Herkesi zorla tramwaya bindirme çabaları.

İnsan ister istemez tramway'ın yapım borçlarının ödenmeye çalışılması ve Büyükşehir Belediye başkanının aynı zamanda tramway işletmesine ortak olması, Esulaş otobüs işletmesi şirketinin de sahibi olmasının payı var mı acaba diye düşünmeden edemiyo.

Bir de bu uygulamayı yapan kişi Anadolu Üniversitesi Eski Rektörü. Hiç yakışmıyor.

Alt belediyeler bisiklet konusunda epey faal. Tepebaşı belediyesinin şuan dağ bisikleti kulübü var ve yarışlara katılıyor. Etkinlikleri var. Odunpazarı da başladı. Büyükşehirde tık yok. Anca tramway yolundan bisiklet toplarlar...

Emre Ede, kalkmazdüşmez ve cruphasulie bunu beğendi.
  11. selcuktnt

selcuktnt Forum Bağımlısı

Seviye:
    yani oktay abim haklı bisiklet yolu var şehir dışında ona giden yollara bisikletle giremiyosun bunun için özel uçak kiralayan firmalar var demekki napcaz bu firmalardan eskişehirde yok atcan bisikleti otobüse ankaraya gitcen ordan helikopterle eskişehire gelip bisiklet yoluna attırcan kendini 200 metre bincen bak iyi fikir :D şaka bi yana yol yapmıyolar biz ne yapabiliriz tamam kanun varda yinede saçma :(

Emre Ede bunu beğendi.
  12. nyx

nyx Kıdemli Üye

Seviye:
    ya öyle bisikleti alıp götürmek gibi saçmalık mı olur!
    zaten yaygın bi ulaşım aracı değil,iyice pıstırın insanları,aferin..
    sinirlendim akşam akşam..
    bisikletli sayısı sadece yayaların kullanımına açık biyerde bile tehlike arzetmiyicek,göze batmıyıcak kadar az zaten..
    adam gibi yol yaparsın, olanak tanırsın sonra istediğin cezayı kesersin..
    hem hiçbişi yapma hem de bi de al bisikleti kamyona fırlat..

Emre Ede bunu beğendi.
  13. selcuktnt

selcuktnt Forum Bağımlısı

Seviye:
    valla bizde aynen ööle dedik cezayı biz kesmedik valla kızma :D:D:D:D

14. eYa

eYa Bisikletkolik

Seviye:
    Yorumlarınız için sağolun ama bir yerde yanılıyorsunuz. O da şurası :

bisikletli sayısı sadece yayaların kullanımına açık biyerde bile tehlike arzetmiyicek,göze batmıyıcak kadar az zaten..

Eskişehir'de durum gerçekten çok farklı. Özellikle bisikletlerin toplandığı tramway yolunda ciddi bisiklet trafiği oluyor :) Malesef bisiklet-yaya, bisiklet-tramway kazaları da oluyor...

Bisikletin Eskişehir'de bu kadar yaygın kullanılmasına sağolsun büyükşehir belediyesi balta vuruyor... Bisikletten anlamayan, destek vermeyen, yol park yeri yapmayan bir belediyecilik anlayışı ile anca ex rektör olursunuz zaten... :boese157:

15. ergin

ergin Forum Demirbaşı

Seviye:
    heh işte kesinlikle katılıyorum.bisiklet yolu yapmazlar,yoldan gitsek suç olur kaldırımdan gitsek suç olur adaletmi bu kardeşim:boese157:

Emre Ede bunu beğendi.
  16. emreden

emreden Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    ben sana katılmıyorum sevgili arkadaşım emreede.. eğer bu ülke de araba sürücüleri ceza gerektirecek yanlış bi şey yaptıklarında arabalar nasıl çekilip de onlara para cezası çarptırılıyorsa aynı şey bisiklet sürücüleri için de geçerli olmalı.. tamam haklısın ne bisiklet yolu var ne de bisikletçilere özel şeritler fakat olanla idare edeceğiz..

bisiklet sürücülerin hepsi de senin benim bu forumdaki değerli insanların düşündüğü gibi düşünmüyor ki.. afedersiniz hödük tipler çok yani bisiklet üzerinde.. kalabalık yollar üzerinde araçlar arasında "S" çizerek ilerlemeler, kaldırımda onca insana sürterekten hızla bisiket kullanan çok terbiyesiz insanlar var... onlara da haddelerinin bildirilmesi gerek...

bu amerika da da boyle, avrupa da da.. daha gecen burada (amerika / north carolina) bi bisikletli oncelik onda olmadı halde arabaların geçtiğii bi yol ağzına dalmasından dolayı polis tarafından kenara çekilip ceza yazıldı... ama ondan da 2-3 hafta kadar once arkadaşım şöyle bi olaya denk gelmiş: bi bisikletliyi arabanın biri bisikletine ucundan dokunup dusurmus.. vay o soforun haline, bisikletli hemen 911 arayıp polis çağırıyor ve şöförün orada canını okuyup insan içinde rezil ediyo adamı daha sonra da hızını alamayıp şöförü dava ediyor, ve büyük ihtimalle de sağlam bi tazminat alacak..

keske bizde de bu kadar dengeli olsa ceza sistemi :in: ....

herkese eğlenceli ve kazasız sürüşler

cruphasulie ve Emre Ede bunu beğendi.
  17. ahmet ozgen

ahmet ozgen Onursal Üye

Seviye:
    öle iş mi olur ya kafayı yerim valla lması işi deil çizecek fala

Emre Ede bunu beğendi.
  18. Emre Ede

Emre Ede Forum Demirbaşı

Seviye:
    Emre abicim bu konuda sana katılıyorum, haddini bilmesi gereken çok fazla HÖDÜk bisikletli var, bunlarında hadleri bildirilsin zaten..benim derdim, altımda üst grup malzemesi olan dünyanın parasını yatırdğımı bisikletim olucak, zabıta alıcak kamyona atıcak yok yawW ! Büyükşehir belediyesi EYA ( efrahim ) abiminde dediği gibi bisiklet sporuna balta vuran bi belediye, ve bu bisikletleri toplatan adam Eskişehire cok emeği geçen, Eskişehir için çok fazla iş başarmış Yılmaz Büyükerşen !! Bide işin garipi bisiklet giremez tabelesi yok, aslında var ama nasıl ?
    bu yukardaki gibi değil, bunun üzerinde çizgi olmadığını düşünün, mavi renk ( yani bisiklet yolu tabelası :D ) altında yazıyla bisiklet giremez yazıo, dalgamı geçisosun Büyükerşen ? !!
    ordaki polisle dialogumu aynen yazıyorum :
    - abicim kolay gelsin, hayırdır noluyo ?
    - motorlar ve bisikletlet toplanıo..
    - neden ?
    - buraya bisiklet ve motorlu araçların girmesi yasak, uymayanların bisikletini alıyoruz.
    -peki sonra nolucak ? yani nası bi işleme tabi tutulcak ?
    - karakola dilekçeyle başvurucaklar, küçük (?) bi ceza karşılığı geri alabilecekler.
    o sıra ben motoru bağlanmış olan arkadaşıma
    - cıngar cıkartırım yine vermem bisikletimi, böyle kamyona fırlattırırmıyım ben be bisikletimi.
    dedim. polis :
    - ayrıcalık yok, sen kimsinki almıycaz bisikletini ?
    diyince bendeniz bi sıyırmaya başladım :D
    - Tepebaşı belediyesinin lisansli sporcusuyum, benim bisikletmi bırak almayı, dokunamazsınız bile, kusura bakma abi meydan okumuyorum ama böyle, dünyanın parasını yatırdım ben o bisiklete, kamyona filan attıramam..
    - ayırım yok dedik, sen geç alıyozmu almıyozmu görürsün dedi :D
    biliyorum belki bende yalan söylerek ayıp ettim ama, orda hurda bisikletini vermemk için kendini paralayalan insanları görünce içim acıdı bari birinin ağzının payını veriyim dedim..
    en yakında zaman Yılmaz büyükerşene dilekçeyle başvurucaz, bu soruna bi çözüm getirmesi için, ilgilenen bütün arkadaşlara teşekkür ederim, çok saolun

emreden bunu beğendi.
  19. kont26

kont26 Kıdemli Üye

Seviye:
    yaa azda olsa hanı hasanpolatkandakı bısıklet yolumuzdan gıderken bıle teyzenın tekınden kufur yemıstım yaa bu mılletten ne beklıosunuzkı?:(:boese157: teyzeye donup burası bısıklet yolu dedıgımde de kufure dewam etmıstı.:eek:

20. Baki Berk Kayalar

Baki Berk Kayalar Onursal Üye

Seviye:
    İzmit' teki toplamı bir kaç kilometre uzunluğunda olan göstermelik bisiklet yollarına girdiğimde önüme yaya çıksada hızımı kesmem, üstüne üstüne gider, "DİKKKKKAAAATTT!!!!! BİSİKLET YOLUUUU" diye bağırırım. Yiyorsa çekilmesin bak ne oluyor 30-45 km/h ile çarptığımda :D Bazen önüme çok değerli güvenlikçi "kankalarım" da çıkıyor.. Bağırıyorum gene.. Ayrıcalık yok.. Seka Park' taki "tanıdık" güvenlik şefinin altında bir gün motor gördüm.. Yine bisiklet yolundaydı.. Karşı yönden geliyordu bende "ooooooooo" dedim, oda bana havalı bir bakış attı :D

Konu başlığında bahsedilen olay gibi bir şey başıma gelecek olsa olacakları önceden sezmeye çalışır ve durum iyi olacak gibi değilse fırsatını yakalar tüyer giderim.