Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yorumlarinizi bekliyorum

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında Furkan Cebeci tarafından paylaşıldı.

1. Furkan Cebeci

Furkan Cebeci Yeni Üye

Oncelikle selamlar.Aklimda butceme uygun bir bisiklet var.Salcano xrs 300.Oncelikle ilk deneyimim olucak.Cok bisi beklemiyorum zaten suan kullandigim bisiklet cok agir celik kadronun pek sorun olmayacagini dusunuyorum.Bisikletde yapacaklarim:
    Sehir ici kullanim icin (30 km) ortalama kullanim icin
    Yol bisikleti keyfi almak icin
    Biraz hız yapmak icin (50) Sizce uygun mudur butcem anca buna yetiyor . Yasim 15
    Sizce uygun mudur ? YORUMLARINIZI BEKLIYORUM :)

2. Furkan Cebeci

Furkan Cebeci Yeni Üye

Yorum yokmu ,yanlis yere mi actim yoksa

3. Raşit S

Raşit S Bisikletkolik

Seviye:
    Furkan, bu bisikletle dediklerini yaparsın, düzde 30 km hızla gidebilir, yokuş aşağı 50 km hıza çıkarsın. Bu yaşından itibaren çelik kadroyla kondüsyon yaparsın. Zaten büyüme çağında olduğun için kadro boyunu değiştirmek zorunda kalacaktın. En iyisi 20 li yaşlarına kadar bunu kullan sonra alu veya karbona veya o tarihe kadar çıkacak yeni bir elemente geçersin.

Benim de ilk bisikletim buna benzerdi, hatta vites aşağıdaki borudaydı. Şu an hatırlamıyorum nasıl vites atıyordum ama çok zor olmuyordu.
    Lastiklerini 25 veya 28 ile değiştirip her yola girebilirsin, lastik harici bir şeylere masraf yapmana gerek yok.

4. hakan64

hakan64 Bisikletkolik

Adı:
    hakan
    Seviye:
    ilk önce dağ bisikleti al bence. okula giderken,şehir içinde,asfaltta,çamurda kullanırsın. yol bisikletini heryerde kullanamazsın. hem dağ bisikletinden sonra yol bisikleti alınca daha iyi kıymet bilirsin

5. Melih Çolak

Melih Çolak Cyclist ♥

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    öyle bir yazmışsınki sanki dersin motor var basıcan gidicek :) hız sana bağlı şehir içinde o kadar hız tehlikelidir d100 gibi yerlerde bu hızlara çıkabilirsin tabi kondisyonun varsa

Samet Yurt bunu beğendi.
  6. Furkan Cebeci

Furkan Cebeci Yeni Üye

Cevaplar için teşekkür ederim.Kararım bu olucak galiba :) . Bide vitesi frenden atılmıyormuş galiba doğruysa bu sorun çıkarır mı ?

7. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    o bisikleti almayin! Beklentilerinizi bilmiyorum ama, en azindan vites kollarinin yeri cok uygunsuz. Vites kollari kadronun alt borusunda olanlar bile daha iyidir, en azindan gidonda lüzumsuz yer kaplamazlar....
    Biraz daha bekleyip daha iyi bir bisiklet almaya calisin. Böyle bir bisiklet ile yol bisikleti kullanmaya baslamak hüsrana sebep olabilir......