Yolumuz açık olsun, ağzımızın TUZ'U yerinde olsun...

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
Hayatta kalabilmek için neleri becerebilirsiniz?
Yıldıran yorgunluğa ve ecel kadar sinsi yaklaşan uykuya teslim olmak mı yoksa ölümün soluğunu ensenizde hissederek yolu izi belirsiz dağlarda hayatta kalabilmek için can havliyle pedallara asılmayı mı?
Çünkü, yaşamaya devam edebilmeniz için herşey; bu basit ama ölümcül soruların doğru cevaplarını bilmenize bağlı..

24 saate yakın süre bisiklet selesinde oturarak , 150 km. toprak ve yolu-izi belirsiz olmak üzere toplamda 300 km lik bir rotadan evlerine ulaşmaya çalışan ironman ekibinin son albümü.

Ölümün pedal sesleri...(Tuz gölü efsanesi)
Yakında tüm seçkin forumlarda..

Israrla bekleyiniz..

Bu bir "ironman ar-ge bisiklet ekibi" yapımıdır. Taklitlerini ısrarla reddediniz..

http://i56.photobucket.com/albums/g180/ironmankonya2/Tuzgl300km187.jpg

Scudo

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Sevgili Mesut Bey,

Tuz gölü gezisi fikriniz için,
sizi bu geziye çıkartan cesaretiniz için,
yaptığınız km ler için, ( amatörler için rekor olsa gerek )
Daha ilk mesajınızda kendini gösteren tarzınız için,
tuz gölü için,
hep hâkir görülen "Anadolu bozkırı" için,
Size katılan tüm iron-.... lar için,
"fx 5 " iniz için,
kaskınız, eldiveniniz, güneş gözlüğünüz için,
bisikletin bilumum parçaları için,
dört gözle beklediğimiz fotoğraflarınız için,
bütün gezinin iyi kötü hatırları için,
yolda gördüğünüz her çiçek, ağaç, canlı için,
arkanızdan çıkan toz için,
içtiğiniz su için,
geziyi hazırlayan aşçıbaşı için,
tüm iron ar-ge ekibi için,
......
......
herşey ve herşey için
canı gönülden ve içten bir
TEBRİKLER ve TEŞEKKÜRLER.

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737

Anauuuvvvvvvv, hocam ne kadar çok ve nekadar güzel teşekkür etmişsin...
Hocam, ben senin yoluna 300 km. değil 3000 km. de giderim(ama hanım izin vermez:D )
Çok çok sağolun, varolun... Sizleri (hepinizi) çok seviyoruz.
Aslında İronman ekibi kim biliyormusunuz? .. Türkiye de bisikleti seven herkes.. yaaaa işte bu sırrımı burda ifşa ediyorum.. artık saklayamıycam. ne olursa olsun.. siz de ironmansınız.. o da, şu da, bu da.. yeterki bisiklet sevgisi, doğa sevgisi ve yaşama hevesi olsun yüreğimizde..
Biz sadece yurdumun ironmanlarının Konya temsilcisiyiz.
İronmanların Türkiye genel distribütörü de Süleyman Şatır abimdir.:)

Hocam çok önemli bir konuya tekrar değinmek istiyorum. Sizin ve başka üye ve yöneticilerimizin de defalarca üstü kapalı veya açık olarak ifade ettiğiniz üzere.

Hiç kimse kask ve eldiven (ve diğer güvenlik gereçleri) olmaksızın bisiklete doğru bir adım bile atmasın..

Hiç kimse gücünün ve sabrının sınırlarını zorlamak uğruna hayatını riske atmasın.

Uzun gezilere tek kişi gitmeyin..

İronmanlar olarak bizim istediğimiz daha uzun yol, daha uzun selede oturma süresi değil.
Bizim istediğimiz daha çok dost, daha çok fotoğraf, daha çok bisiklet, daha çok güzellik, daha çok paylaşım ve daha uzun ömür, daha sağlıklı ömür..
Yoksa herkes çektiğiyle kalır.

saygı ve sevgiyle..

Mesut Girgiç

Forum Bağımlısı
Tepki
11.737
İronman arge personel işlerinden bir duyuru: (12,06,2006 tarihli mükerre sayı.)

İronman ar-ge arşiv ve dökümantasyon merkezinden bildirilmiştir. Forum sakinlerine duyurulur.
Bilgi işlem merkezimize intikali beklenen, Ölümün pedal sesleri(Tuz gölü efsanesi) ile ilgili yazılı, sözlü ve resimli arşiv kayıtlarının ve toprak numunelerinin hepsinin bir araya getirilerek yayına ve yasalara uygun belgesel haline getirilmesi, takdir edeceğiniz üzere biraz zaman alacaktır.
İş bu belgeler vesilesiyle beklettiğimiz ve çevremizi rahatsız ettiğimizden dolayı gerekirse beklettiğimiz için özür dileriz. Ama özüre pek de gerek yok gibi, daha vakit erken.. Üfff lafı yine uzattım. Sözü ironmesut’a bırakıyorum..

Ben iron-mesut. Şimdi ben çok çok kısaca şöyle açıklayım. İronman arge de her şey kanun ve nizamlar çerçevesinde cereyan eder. Yalan ve iftira gibi toplum içinde çok ilgi görmeyecek şeylere mahal yoktur. Belgeler kesin kes orijinal ve doğrudur ben gözümle gördüm. Yani “biz ne dediysek o” gibi bir şey. Buraya kadar anlaşılmadık bir şey yoksa okumaya devam ediniz:>
Mesela biz 300 km. yol gitcez ya. İlk 100 km. sinde karşılaştığımız insanların adlarını ve konuşulan şeyleri içimizden biri ezberler. İkinci 200 km. de diğeri ezberler. Ezberi zayıfsa onun problemidir. Ben anlamam. Yanında kağıt kalem taşır ve not tutar o zaman. Yada mesela bir yöreden geçtiğimiz farzedelim, kim o yöreyi daha önceden biliyorsa isimleri o ezberler. Bizde (pardon ironman arge de) kafadan sallama yok. Ben her şeyi takip ediyorum. Kopya çekeni yakalarım. Neyse sosyal mesajdan çıkıp konuya geri dönelim; böylece yanımızda teyip(tape-recorder) taşımıyoruz ve ağırlıktan kar ediyoruz. Hem marketlere girerken böyle aletler metal dedektörlerine de takılıyor ve sorun çıkıyo. Zaten bisikletçi kıyafetlerimizle yeteri ölçüde dikkatleri üzerime topluyoruz. Bir de metal dedektörünün dikkatini çekip avaz avaz bağırtmaya gerek duymuyoz. Lafa şöyle devam ediyim:> Fotoları ironmesut ve irondede çeker. Esprileri ironmesut, sosyetikiron ve güzeliron bulur veya bulamassa da uydurur(espri yalana girmez). Haritacılık, GPS kullanımı tapu ve kadastro işlerinden ironmesut sorumludur. Kroki ve rehberlik danışma işleri iron-isa dan sorulur. Tarım orman ve beslenme diyetetik işlerinden dede sorumlu olup aynı zamanda dede bir onaylama merciidir. O herşeyi onaylar. (Valla en rahat iş onun ki, ye ye sonra onayla)
Klavyeli sazlarda(burdan piyano lafı anlaşılmasın) yani, yazılı metinin bilgisayarın Q(ku diye okunur) tabir edilen kılavyesinde yazılmasında ve fotoların zamanının ilerisindeki bir teknolojiyle digital tab ve banyo işlemlerinin yapılıp tertemiz ofset baksıyla seyire hazır hale getirilmesinde yine ironmesut sorumludur.
Neyse bu konu uzar gider ben burda kesiverecem..
By..

Beklettiğimizden dolayı hatalıysam şu telefonu arayın lütfen: (Tel: 0 33x+y2=z)
Yok bekletmek en doğal hakkımsa direk bana söyleyin. Veya zahmet etmeyin ben biliyom zaten.

Serkan Taşdelen

Forum Bağımlısı
Tepki
4.807
İronman Grubu harikasınız. İşte bu söz verildi ve yerine getirildi. Grubtaki tüm İronmanları tebrik ediyorum. Ellerinizi,ayaklarınıza,kollarınıza ve gözlerinize sağlık. Büyük geçmiş olsun.
İron-mesut abimin bi kelimesi bana dokundu. "Uzun gezilere tek kişi gitmeyin." Ben ne yapacam peki. Bu garibanın bisiklet binmeye hakkı yokmu. Ne yapayım kimseler yok. Olanlarsa 100 km gitmeye korkuyolar. Onun için sizler gelin birlikte uzun geziler yapalım.(Tabi yenge izin verirse.) :D
Doğu'dan Sevgiler...

Soner Sarihan

Forum Bağımlısı
Tepki
8.301
Bisiklet
Cannondale
Beklenen, ölümün pedal sesleri gezisinden,
Hackerlik yetenekleri kullanılarak ( peşinen özür dileriz ) , İron-mesut un bilgisayarından araklanmış ilk fotoğraf aşağıdadır.

Farkedilmeseydik, ne resimler vardı bilseniz. Download edemedik , bundan başkasını.
Mesela , kamyonet kasasında 4 tane bisiklet ve dört bisikletçi, ( hemde uyuyorlar ) :)

Kamyon kasasına tutunmuş giden bisikletçi fotoğrafları. :)
Aynı kamyonetten , tam da tuz gölü tabelasının yanında bisikletler indirilirken çekilmiş bir fotoğraf. :)

Armstrong un, salt ( ingilizce tuz :eek: ) lake city de antreman yaparken çekilmiş fotoğraflarının, Lance Armsrongun kafasının olduğu kısım, photo shop programı ile kesilmiş halde bulunan bir dosya. vb. vb. :)

Tasarım programında hazırlanmış sahte ironman bilezikleri ( şu yardım için satılan , sarı olanlardan ) :)

(link)

otec

Forum Bağımlısı
Tepki
712

vay uyanıklar vaaayyy:p bizede yutturdular yaav:D :D

her numara varmış bu ironlarda :D :D

açelya

Üye
Tepki
4
İronman Arge hukuk ve dava açıp tazminat koparma daire başk. dan duyurulur.
(Bir dahakisine duyurmadan direk dava açacaz);) ;:cool:

Bisiklet piyasasının saygıdeğer simalarından, dehşet-engiz tarih ve edebiyat bilgisi hamili, tecrübeli hacker, meşhuuuur zat-ı muhterem "ruh-ül-ata" beyfendi; haksız yere masum kitleleri ardından sürüklemek suretiynen İron-Arge inşaat ve taahhüt A.Ş. nin hisse senetlerini cebren ve hile kullanarak borsalarda zorlan düşüş trendine itmiştir.

Sorumluları esefle kınıyor sonra dayanamayıp tekrar öpüyoruz.

İş bu şirketimiz tarafından ihalesi hakkıylan kazanılan ve inşaatı kısa sürede başarıyla tamamlanan 300 km. lik Tuz gölü gezi inşaatının fotoları, normal teammülleri takiben ülkemizin bisikletforum gibi en saygın interaktif multimedya kurum ve kuruluşlarında çekilecek kurayı müteakiben anahtar teslimi usulüyle hayran kitlesine kavuşacaktır.

Yukarıda dayanamayıp tekrar öpüyoruz demem yanlış angılanmasın Zaten karın tokluğuna ve memleket menfaatine pedal basan iron-arge personeli bu yolla ruh-ül-ata ' dan bir tazminat davası kazanırsa kendine yiyecek içecek ve içlastik patlağını tamir eden takımlardan alacaktır. İşte onun için öper.

not: İron-arge tarafından münhal yerlere muhtelif bayilikler verilecektir.
Taklitlerimizden sakınınız. Bizi ısrarla bekleyiniz. Bir de mütemadiyen aynı soruları sormayınız. öpüldünüz.

imza:
iron-arge hukuk ve gerekirse dava açıp tazminat koparma dairesi başkanlığı avukatlarından açelya.
not: iron-mesut çok meşgul olduğundan cevap yazamıyor. kendisi Tuz gölü fotoğraflarının kenarlarını makasla düzeltip altlarına yazı falan yazıyormuş.

açelya

Üye
Tepki
4
Mükerren mesaj olduğundan bu msj. tafafımdan imha edilmiştir.
yine de ne yazılı olduğunu merak eden bir önceki postu 50 kere okuyuversin.
saygılarımla.

imza: İronman Arge avukatlarından Açelya.

açelya

Üye
Tepki
4

İron-mesut abinin hiç bi sözü sana dokunmasın. Zira o tüm bisiklet dostlarını olduğu gibi seni de çok sever. Tuzgölü fotoları piyasaya sürülene dek ona mesaj atma yasağı konduğundan ben cevap veriyorum. Kusura bakma. ;)
Eğer o seni sevmeseydi sana git doğu anadoluyu karış karış kilometrelercen gez bize foto gönder der ve seni riske atardı. O sana kıyamadığından öyle demiştir. ;) Ama bak adam kısa ve güvenli gezilere bir şey dedi mi şimdiye kadar. hayır demedi. Demek ki gezmene de karşı değil. Valla müvekkilim diye demiyorum, o tüm insanları çok sever. Seni de seviyo. onun için böyle kısıtlamacı gibi konuşmuştur. oysa o kısıtlamayı değil dağıtmayı(pardon özgürlükleri) çok sever. ;) ;:cool:

ironmesut adına vekaleten cevap veren : Avukat açelya.

• Beğen
Tepkiler: Serkan Taşdelen

açelya

Üye
Tepki
4

Konuşun, konuşun.. her söylediğiniz bize; yol, köprü, bisiklet levyesi, gidon tutamağı elciği, hatta gazlı ön amortisör maşası olarak geri dönecektir..

Söyledikleriniz bir tape-recorder(gizli ses kayıt cihazı) ile ve gizli veb-cam(gizli kamera) ile tesbit edilip aleyhinizde delil olarak, bilahare bazı münasip ortamlarda kullanılacaktır.

Konuştuğunuz her şeyi aleyhinizde kullanacağımız için peşinen özür diler, başarılarınızın devamını dileriz. ;) ;:cool:

not: iron-mesut tüyler ürperten Tuzgölü destanının fotoları piyasaya sürülene dek Marmarise tatile gitmiştir. Sizinle alakadar olamadığı için hicap duyar.

açelya

Üye
Tepki
4

ironman arge inşaat ve taahhüt aş. , 300km lik mükemmel Tuzgölü gezisi duple-yol inşaatı ihalesine karışan şaibeler sonrası size; duyup ta inanmadığınız için minnettardır. vatan da size minnettardır muhtemelen. :cool: ;;)

ironman arge; adı geçen ihalede dağlara resmen sıfırdan başlayarak yol açmış, mtb teker izleriyle dağlar dümdüz olmuş ve inlemiştir. Dağ inlemez demeyin, inleteni dinleyin..:cool:

Vatan sana minnettardır. Yöneticimiz çok yaşa..

• Beğen
Tepkiler: fangornents