Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yollardaki Kırık Yeşil Renkli Şişeler

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında Goflet tarafından paylaşıldı.

1. Goflet

Goflet Onursal Üye

Seviye:
    Pazar günü Bakırköy-Sirkeci arası sahil yolunda(bisiklet yolu ve deniz kenarından) bir tur yapalım dedik.Türk insanı şişeleri yerde kırmaktan ayrı bir zevk alıyor onu anladım..Özelliklede yeşil maden suyu şişeleri(depozitosuz olduğu için herhalde)

Her 10 metrede bir paramparça kırılmış yeşil bir şişe.İlerlemek mümkün değil.Zaten en sonunda benim arka lastik birinin üstünden geçmem sonucu patladı.

Onur Kahraman ve nükleer kedi bunu beğendi.
  2. Nuran Atakan

Nuran Atakan Aktif Üye

Seviye:
    Haklisiniz yesil, kahverengi, beyaz her turu sise kirigi hic eksik olmuyor. Bir de trafik kazalarindan kalan parcalar. Benim on tekerlegi de gecen oyle bir kaza sonrasi kalanlar patlatti.

3. Ali Menemen

Ali Menemen Onursal Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Sırf onlar yüzünden lastiğim patlamıştı yeşil renkli soda şişesiydi ve kırıktı

4. Serden Us

Serden Us Onursal Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Burda da bolca var onlardan. Geçen ay APS lastikleri bile patlattım farkında olmadan. Şişe parçalarını gördüm ama kaçamadığım için üstünden geçtim. Batan parça 2 cm uzunluğunda, tabanı 1-2 mm kalınlığında, piramit şeklinde bir cam kırığıydı.

Özellikle dikkatimi çeken nokta ise; yeni yapılan (kaldırım, asfalt gibi onarım çalışmaları da olabilir) yollarda kırıyorlar daha çok. Hani gemi denize indirilirken şarap şişesi kırarlar ya gemiye vurarak... Bunlar da herhalde yolu hayırlıyor olsa gerek, üstünde şişe kırarak. Neyse, klasik söz: Eğitim Şart!

5. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    hatırladıgım kadarı ile bir ara biraya çevre temizlik vergisi koyacakalrdıa ama sonradan vacgeçildi sanırım.amada şişe biraya koymak lazım her yer bira şişesi buralardada.

6. Goflet

Goflet Onursal Üye

Seviye:
    tüm yurdumda aynı sorun varmış demekki..koltuklarım kabardı.

7. nuriaktürk

nuriaktürk Onursal Üye

Seviye:
    aynen bir sende degil o sorun.

8. silas

silas Üye

Seviye:
    Bu haftasonu Sarıyerden Aşiyan'a gittim. Sahil boyunca ara ara yeşil cam parçaları vardı...

9. temucin90

temucin90 Onursal Üye

Seviye:
    bakırköy-sirkeci arasında özellikle haftasonlarından sonra piknikçilerin çöplerini atmaları ve şişe kırmayı eğlence olarak gördükleri için çok tehlikeli. Geçtiğimiz perşembe günü yenikapı'ya giderken bende o şişelerin birinin taban kısmından geçtim ve kilom nedeniyle o parça paramparça oldu ve lastiğimi patlattı. Yedek lastiksiz o yola çıkmayın derim.

10. nime

nime Kıdemli Üye

Seviye:
    Ahh ahh ne olacak bizim bu halimiz ? Bende hergün 60 km yol yapiyorum ve genelde hep sahilden gidiyorum zira daha emniyetli ama cam kırıkları mayın tarlası gibi her yerde. Yedek lastik olmadan asla çıkmayın derim ! Ama yapacak bir durum yok burası Türkiye :) Allah cc bizim milletimize en kısa zamanda adam gibi yaşamaya nasib etsin. Böylece herkes rahat eder.

11. Ali Yarıcı

Ali Yarıcı Üye

Seviye:
    Siz Yozgat'ı görmelisiniz ara sokaklara grilmiyor giderken büyükçe bi yığın çıkyor önü kurtaralım derken arka tekerin işlemi bitiyor benim tekerde sorun yok fakat arkadaşların tekerlerinde çok sorun oluyor