Yollarda 5 Gün: Alanya-Titreyengöl-Köprülü Kanyon-Çolaklı Turu

Scudo

bariss.t

Daimi Üye
Tepki
313
İsim
Barış T.
Bisiklet
b'Twin
@bisikletli.net

Araba ile ufak bir tur yaptık, bu sefer arabayı tanımak için yol yaptığımızdan çok fazla didik didik koyları gezemedik ancak phaselis antik kentinin tam yanında kampa uygun bir alan bulduk. Phaselis sapağını geçip tekirova'ya girince sapağın kenarından birkaç kilometre içeride "sundance camping" tabelalarını takip edince ulaşıyorsunuz.

Giriş Sundance Camping ancak kamp alanına işletme bakmıyormuş. Herhangi bir hizmet doğal olarak yok ancak manzarası ve bulunduğu alan yeter de artar bile. Kamp girişine 200-300 metre kala yol bitiyor, o alanda yol bisikletini zorlayabilir, orada bisikleti taşımak gerekir diye düşünüyorum.

Yaklaşık Antalya'dan 80-90 km yol yapıyor, tura çıkıldığında konaklamak için mesafesi de ideal gibi. Birkaç fotoğraf ile konumunu yazayım.

Konaklama burada yapılabilir, sahilin 20 adım gerisinde.20170708_160321.jpg

Sahil de bu; karşıda görülen beyaz tekne ile arkasındaki kayalığın sağ tarafı phaselis antik kenti, sol tarafı da kamp alanından ulaşılabilen phaselis ile aynı denize sahip olan yer. Çadırlar oraya da kurulabilir ancak o tarafa kadar bisikletlerin taşınması gerekir.
20170708_160526.jpg

• Beğen
Tepkiler: ozgur.ozer

Velespitli Seyyah

Keşfetmek Güzeldir...
Tepki
1.663
İsim
Sabri
Bisiklet
Carraro
Çok zevkli ve bir o kadar da keyifli 5 gün geçirmişsiniz, seyahat notlarınız ve fotoğraflarınız insanda tura çıkma, keşfetme isteği uyandırıyor. Nice böyle turlar yapma dileğiyle...

• Beğen

ozgur.ozer

Aktif Üye
Tepki
334
İsim
Özgür
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@bariss.t

harikasınız notlarıma ekledim çok teşekkürler.

@Casus85

daha güzellerini yazmak, okumak dileğiyle çok teşekkürler.

bariss.t

Daimi Üye
Tepki
313
İsim
Barış T.
Bisiklet
b'Twin
@bisikletli.net

Phaselis'te denize girdiniz mi bilmiyorum ancak Türkiye'nin Akdeniz ve Ege kıyılarındaki en iyi koy olduğunu söyleyebilirim. Özellikle sabah saatlerinde denizi mükemmel oluyor.

• Beğen

ozgur.ozer

Aktif Üye
Tepki
334
İsim
Özgür
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Diğer
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@bariss.t hayır girmedim. akdeniz kıyılarında denize girmekten keyif alamamaktan yakınan biri olarak güzel bi' deneyim olabilir.