Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yollar ve turlar hakkında yardım

Konu, 'İstanbul Avrupa' kısmında Fatma ER tarafından paylaşıldı.

1. Fatma ER

Fatma ER Aktif Üye

Seviye:
    Selamlar,
    Bende aranıza yeni katıldım. Bazı sorularım olacak aydınlatan arkadaşlara şimdiden teşekkürler. Mecidiyeköy de oturuyorum ve yaklaşık 10 gündür işe (kağıthane ye) gidip gelirken vs bisiklet kullanıyorum. Şimdilik fena değilim diye düşünüyorum :) Her gün farklı bir yol denemeye gayret ediyorum.

1) Çağlayan' daki adliye nin oraya yapılan tünele bisiklet ile giriş yapabilir miyim? Yapamıyorsam Çağlayan'dan Şişli tarafına başka nasıl çıkarım? Tünel dışında denediğim diğer yollar ters yön.

2) Turlara nerelere gidiliyor? Başlangıç için beni zorlamayacak turlar ise sizlere katılmak isterim.

Teşekkürler

2. Salih Dinçer

Salih Dinçer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Aramıza hoş geldin...

Tünel konusunda kendimden örnek vereyim ama vermeden önce şu kuralı dile getireyim: Şehir içindeki tüm yollara bisiklet girmelidir, girebilmelidir. Eğer alternatif bisiklet yolu yoksa girmemiz gerekmektedir. O yüzden gönlünü ferah tut.

Ben de Anadolu yakasında oturuyorum ve Üsküdar'a Şile tarafından gidiyorum. Eğer Altunizade'ye Çamlıca tarafından geçersem hem yokuş hem de araçlar ile daha çok muhatap olacağım için zamanı iyi kullanamam. Üstelik dur kalk yapan ve kenarlarda park eden araçlardaki tehlike daha fazla.

O yüzden iki tünel (biri Çamlıca altından geçen yaklaşık 1 km.'lik olan) kullanıyorum. Genelde tüneller ışıklandırmalı olduğu için sorun olmuyor. Ancak görülebilirliliği arttırmak için ek önlemler alınması iyi olabilir. Ayrıca tünel ne kadar kısa olursa o kadar iyi çünkü ses ve gaz rahatsız edici olabilir.

Tur konusunda da forumu takip etmek yeterli. Zaman zaman duyurular yapılacaktır. Ancak kış aylarına girdiğimiz için bu sayı çok fazla olmayabilir.

Kazasız pedallamalar...

Fatma ER bunu beğendi.
  3. Fatma ER

Fatma ER Aktif Üye

Seviye:
    Bugün farklı bir yol denedim yine ama yarın deneyeceğim.
    Tavsiyeleriniz ve bilgiler için çok teşekkürler..

Size de kazasız pedallamalar..