Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yollar hepimizin paylaşalım

Konu, 'Güncel Haberler' kısmında H.Can DEMİREL tarafından paylaşıldı.

1. H.Can DEMİREL

H.Can DEMİREL Bisikletkolik

Seviye:
    Yollar hepimizin paylaşalım

Tüm dünyada resmi trafik levhası olarak kabul edilen, yolların motorlu araç sürücüleri, bisikletliler ve yayalar tarafından ortak kullanımı kavramının yollara ve trafiğe yansıması olan yollar hepimizin paylaşalım levhaları Türkiye’de ilk olarak Muğla Belediyesi tarafından 12 noktaya yerleştirildi.

Muğla’da “yollar hepimizin paylaşalım” levhaları Türkiye’de ilk olarak Muğla Belediyesi tarafından 12 noktaya yerleştirildi.

Muğla Bisiklet Platformu, 12 ayrı noktaya yerleştirilen yollar hepimizin paylaşım yazılı bisiklet levhası önünde Muğla Valisi M. Temel Koçaklar ve Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, Şoförler Odası Başkanı Arif Tuna ve Ticaret Odası Başkanı Bülent Karakuş’un da katıldığı bir basın açıklaması düzenlediler.

Açıklamayı yapan Muğla Bisiklet Platformu kurucu üyesi Muğla Üniversitesi Sağlık Yüksek Okulu Öğretim Görevlisi Dilek Bulut, 2004 yılında kurulan Muğla Bisiklet Platformunun amacının ilde, bisikletliler ve yayalar için yol güvenliğini sağlanması ve yolların paylaşılması, bisiklet yolları ve park yerlerine yeterli önemin verilmesi ve bisikletin bir yarış sporu olarak toplumumuzda yaygınlaştırılması olduğunu belirtti.

Muğla, bisiklet cazibe merkezi olacak

Dilek Bulut, Muğla Bisiklet Platformu olarak bisiklette Muğla’yı bir cazibe merkezi haline getirmek ve amatör tur ve organizasyonlara imza atmak istediklerini söyleyerek açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Dünyada en popüler spor dallarından birisi bisiklet sporudur. Biz amaçlarımız doğrultusunda 3 yıldan beri çalışmaktayız. Muğla Bisiklet Platformu olarak amacımız Muğla Bisiklet takımının Belediye Spor Kulübü altında kurulması ve Muğla’nın adının uluslararası alanda duyurmaktır. Tüm dünyada resmi trafik levhası olarak kabul edilen, yolların motorlu araç sürücüleri, bisikletliler ve yayalar tarafından ortak kullanımı kavramının yollara ve trafiğe yansıması olan yollar hepimizin paylaşalım levhaları Türkiye’de ilk olarak Muğla’da belediyemiz tarafından 12 noktaya yerleştirilmiştir. Ayrıca Şoförler ve Otomobilciler Derneği Cemiyeti tarafından yollar hepimizin paylaşalım çıkartmalı amblemler Muğla’daki tüm ticari taksi ve minibüslere yapıştırılmıştır.”

Bisiklet küresel ısınmaya neden olmuyor

Konuşmasına motorlu taşıtların yol açtığı çevre kirliliğinden bahsederek devam eden Bulut, bisikletin hava kirliliğine ve küresel ısınmaya neden olmadığını belirterek, “Modern insan bisikleti alternatif ulaşım aracı olarak görür. Kültür kenti olan Muğla’da çevreye zarar vermeyen, kent içinde noktadan noktaya en hızlı, sağlıklı ve eğlenceli ulaşım bisikletle mümkündür” dedi.

Bulut, konuşmasının sonunda katılımcıları 25 - 28 Ekim ‘Gökova Pedallarımızın Altında’ isimli ulusal ve uluslararası katılımlı bisiklet turuna davet etti.

Modern bisiklet yollarına sahibiz

Muğla Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ise, Muğla’nın bisiklet için çok elverişli bir yapıya sahip olduğunu hatırlatarak, yapılan çalışmalar doğrultusunda Muğla’nın modern bisiklet yollarına sahip olduğunu belirtti. Gürün trafikte araç kalabalığından kurtulmak için bisikletin tercih edilmesi gerektiğini anlatarak şunları söyledi:

“Yeni yapacağımız çalışmalar ile Muğla’yı bisiklet dostu kent haline getireceğiz. Muğla bisiklet için özel ve güzel bir şehir. Hem araç trafiğini rahatlatmak hem de çevreyi korumak için özellikle vatandaşlarımıza bisiklete binmeleri konusunda uyarılarda bulunuyoruz.”

Muğla Valisi M. Temel koçaklar da, bisiklet kullanımının yaygınlaştırılmasının hem sağlık hem de ekonomi açısından yararlı olacağını ifade ederken, Muğla Bisiklet Platformunu da çalışmalarından dolayı kutladı.

19 Haziran 2007 - 08:13:41 - Bugün

Kaynak:mugladevrim.com

2. nikanam

nikanam Kıdemli Üye

Seviye:
    tebrikler! tek kelimeyle tebrikler.

muğla bisiklet platformu, ilk bakışta olmaz gibi görünen bir çabaya
    daha imza atmış. bu kadar vilayetin içinde bu konuda da bizlere öncü
    oluyorlar.

muğlalı bisikletçi arkadaşlarımızın büyük bir özveri göstererek
    başardıkları şeyler, bizlerin de ufkunu açıyor. olmaz diye birşeyin
    olmadığını gösteriyor. yeter ki hepimiz kendi yaşadığımız illerimizde
    önce birlik olmasını becerebilelim.

çok çok çok teşekkürler muğla...

tırt kaptan bunu beğendi.
  3. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    tüm illerimize örnek teşkil etmesini can-ı gönülden isterim..

emeğiniz için tebrikler..ve tabii emeğinizi yerde bırakmayıp sesinizi duyan belediye yetkililerine de teşekkür etmek gerek..belediye başkanınızın elektronik posta adresini paylaşırsanız teşekkür mesajlarımızı gönderebiliriz.

tırt kaptan ve H.Can DEMİREL bunu beğendi.
  4. nikanam

nikanam Kıdemli Üye

Seviye:
    iyi fikir. aslında bu haberi diğer illerin belediye
    başkanlarına postalamak daha iyi fikir.

5. Ender Alıcıoğlu

Ender Alıcıoğlu Onursal Üye

Seviye:
    Can'cım paylaşımın için çok teşekkür ediyorum. :)

Anlamlı olduğu içinde 19 Mayıs 2007 tarihinde sizlerle Gökova pedallarımın altında gezisinde hep beraberken çektiğimiz bu resmi burda yeniden yayınlıyorum. Dr. Bülent Savran beyin arkasındaki tabelaya dikkat çekmek için.

Yollar Hepimizin Paylaşalım , konunuz muhteşem birşey. İnşallah tüm Yurdumuzda öncü olursunuz. Sizlerin bu katkılarını gören Belediye başkanları ve Mülki idare amirleri bu konuda çalışmalar başlatır.

Bu senin konunda bir tarih benim çok dikkatimi çekti ve bunu artık açıkladığınıza göre bende biraz büyütüp herkesi bilgilendireyim dedim.

Bulut, konuşmasının sonunda katılımcıları 25 - 28 Ekim ‘Gökova Pedallarımızın Altında’ isimli ulusal ve uluslararası katılımlı bisiklet turuna davet etti.

Bu bizim 18-19-20 Mayıs 2007 de hep beraber gerçekleştirdiğimiz Gökova pedallarımın Altında Turunun geleneksel hale getirilmiş hali .
    Buyrun geleneksel gezi isteyen tüm bisiklet forum üyelerine duyurulur diyorum.

İşte toplanmak adına, bisikletle gezmek adına, tüm bisiklet forum ve bisikletlilerin katılabileceği koskocaman bir tanışma ve gezi partisi.
    Muğla Bisiklet platformundaki, tüm arkadaşlarımı kutluyorum. Bu işe gönül veren ve emeği geçen herkeside. ;)

Sevgi, saygı ve selamlarımla.

Hoşçakalın.

H.Can DEMİREL bunu beğendi.
  6. H.Can DEMİREL

Seviye:
    Sevgili İsmail,Murat ve Ender abicim,

Desteğiniz için çok teşekkür ederim.Umarım diğer illerimize örnek olur ve tüm Türkiye genelinde bisiklet hak ettiği yeri alır.Dün TRT de çekimler yaptı o telaş ve heyecanla yayına hangi tarihte geçeceklerini sormayı unutmuşuz.Kürşat kardeşimiz tanıdıkları vasıtasıyla öğrenmeye çalışıyor.Öğrenir öğrenmez sizlerle paylaşacağız.

Ender abicim duyuru için teşekkür ederim.Projenin teknik hazırlık kısmı iki üç gün içerisinde bitecek.Sizlere duyuruyu ilgili bölümde yapacağız.Tarih seninde belirttiğin gibi kesinleşti tüm bisiklet sever dostlarımızı 25-28 Ekim 2007 tarihinde GÖKOVA PEDALLARIM ALTINDA Bisiklet buluşmasına bekliyoruz.

Değerli dostlar Muğla belediye başkanımız Sayın Osman GÜRÜN 'ün elektronik posta adresini sizlerle paylaşıyorum.Posta adresi başkanımızın kendisine aittir.

muglabelediyesi@superonline.com

Teşekkürler...

7. dilek bulut

dilek bulut Yeni Üye

Seviye:
    bisiklet forum ailesi merhaba
    Dün yaptığımız basın açıklaması umduğumuzun üstünde ilgi çekti
    kentin en üst düzeyindeki insanların orada olması katetmemiz gereken zorlu yolladAda bize güç verecek.
    Tüm platform üyelerinin büyük katkı ve destekleri ile başarılmış önemli bir adım olduğunu ve tüm türkiye de örneklerinin çoğalmasını umut ediyoruz,
    ilginiz ve destekleriniz için teşekkür ederiz.
    Ben Basın bildirisinin bir örneğini sizlerle de peylaşmak istiyorum
    sevgilerimle
    dilek bulut

Orijinal eklentiyi indir
    18 haziran 2007
    2004 yılında tamamen gönüllülük esasında ve bisiklet sevgisi üzerine kurulan MUĞLA BİSİKLET PLATFORMU 3 Ana Konu Üzerinde Odaklaşarak yerel ve bölgesel yönetimlerle ve mesleki örgütler ile işbirliği içinde çalışmaktadır.

1.Muğla ilinde bisikletliler ve yayalar için yol güvenliğinin sağlanması ve yolların paylaşılması için Bisiklet yollarının yapılması, bisiklet park yerlerinin sayısının artırılması, trafik levhalarının yerleştirilmesi
    2. Bisiklet turizmi açısından Muğla’yı bir cazibe merkezi haline getirmek için Ulusal ve uluslararası katılımlı amatör tur organizasyonlarının yapılması ( 25-28 Ekim Gökova Pedallarımın Altında isimli Ulusal ve uluslararası katılımlı Bisiklet Turu Organizasyonu)
    3. Bisikletin bir yarış sporu olarak toplumumuzda yaygınlaştırılması da çalışmalarımızın diğer bir ayağını oluşturmaktadır. Futbolun egemenliğindeki sporun bisiklet sporu ile topluma yöneleceği açıktır. İnsanımızı spor seyircisi olarak değil, bizzat sporcu olarak görmeyi ve sporun yaşamın içine tam içine girmesini amaçlamaktayız. Muğla Bisiklet Takımının kurulması bu sayede dünyada en popüler spor dalı olan bisiklet yarışlarında ulusal ve uluslararası alanda Belediye Spor Kulübü olarak Muğla nın adını duyurmak

3 yıldan beri çalıştığımız bu 3 ana konuda Valiliğimizin, Belediyemizin, Üniversitemizin ve İl Gençlik Spor Müdürlüğümüzün büyük katkıları için teşekkür ediyoruz, Gerçekleştirdiğimiz tüm etkinliklerde daimi yanımızda olan ve bizi destekleyen Muğla Ticaret odasına ve Genç İşadamları Derneğine de çok teşekkür ediyoruz.

Kentsel ortak kullanım alanı olan yolların tüm yurttaşların güvenli kullanımına açık olması gerekmektedir. Özellikle hassas yol kullanıcıları olan yaşlılar ve çocuklarımızın bisikletle ulaşımı için yol güvenliğinin sağlanması gerekmektedir. Tüm dünyada resmi trafik levhası olarak kabul edilen ve yolların motorlu araç sürücüleri, bisikletliler ve yayalar tarafından ortak kullanımı kavramının yollara ve trafiğe yansıması olan “YOLLAR HEPİMİZİN PAYLAŞALIM” levhalarının Türkiye’de bir ilk olarak Muğla’da belediyemiz tarafından 12 noktaya yerleştirilmesini duyurmak ve yine Türkiye’de ilk olarak Şoförler ve Otomobilciler Cemiyeti tarafından “YOLLAR HEPİMİZİN PAYLAŞALIM” levhalarının çıkartmalarının Muğla‘daki tüm ticari taksi ve minibüslere yapıştırıldığını duyurmak için buradayız.

Pek çok ilde bisiklet kullanıcıların en çok tacize uğradığı grubun Muğla’da bu çıkartmaları taşıması demokratik kent kültürü ve hoşgörü açısından çok değerlidir.Bu yaklaşım ve işbirlikleri için tekrar Şoförler ve Otomobilciler Cemiyetine teşekkür ediyoruz.

Küresel ısınma ve çevre sorunlarının dünya gündemine yerleştiği zamanları yaşıyoruz.Enerji tasarrufu sağlaması, hava kirliliğine ve küresel ısınmaya neden olmaması ve tüm bunların yanı sıra sağlığa tartışılmaz katkıları nedeni ile “MODERN İNSAN BİSİKLETİ ALTERNATİF ULAŞIM ARACI OLARAK GÖRÜR.”

Bir kültür kenti olan Muğlamız, çevreye zarar vermeyen, kent içinde noktadan noktaya en hızlı, sağlıklı ve eğlenceli, bisikletli ulaşıma layıktır.

Katkısı bulunun herkese tekrara teşekkür ediyor ve 25-28 Ekim Gökova Pedallarımın Altında isimli Ulusal ve uluslararası katılımlı Bisiklet Turu Organizasyonumuza tüm bisiklet severleri davet ediyoruz.
    SAYGILARIMIZLA
    MUĞLA BİSİKLET PLATFORMU-2007

8. Murat CER

Murat CER Onursal Üye

Seviye:
    arkadaşlar destek ve teşekkür iletilerinizi gönderiniz ;)

belediyenin bu konuda motive olması en azından Muğla'daki bisiklet dostlarına faydalı olacaktır.

sayın Dilek Bulut ve H.Can Demirel sizin nezdinizde tüm Muğla Bisiklet Platformuna hem teşekkür ediyorum hem de tebrik ediyorum. Belediyenin bisiklet kullanıcılarını farketmesini sağladığınız gibi diğer belediyelere örnek teşkil edebilecek projeniz bunu hakediyor..

Ender Alıcıoğlu bunu beğendi.
  9. tırt kaptan

tırt kaptan Forum Demirbaşı

Seviye:
    Dünkü basın duyurumuz gerçekten oldukça güzel ve etkiliydi. Bisiklet konusunda Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız ve meslek odaları bize bu konuda oldukça yardımcı oluyorlar. Umarım diğer illerimizdeki yönetici ve bürokratlarda halklarına aynı özeni gösteririler. Ayrıca bir konuyu daha belirtmek isterim. Derler ki " haklar verilmez, alınır..." Muğla Bisiklet Platformunun bu konuda gösterdiği bu özverili çabalar, meyvelerini vermeye başladı. Muğla halkı, Bisiklet Platformunu oluşturan aydın insanlar sayesinde temiz, sağlıklı ve modern bir şehir görüntüsünü koruyacaktır. İlimiz sırf doğal güzellikleriyle değil, sahip olduğu aydın ve bilinçli insanları ile de gerçekten çok şanslı bir il. Ayrıca bize bisiklet forum ailesinin yöneticilerinin e-posta ile destek vermeleri gerçekten çok ince bir davranış, özellikle Murat Bey'e çok teşekkür ederiz. Sağlık ve Esenlikler Dileklerimle

Hasan Hakan Koç ve H.Can DEMİREL bunu beğendi.
  10. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Dilek Hocam merhaba

Sizleri tanımış olmanın mutluluğu içinde yazıyorum bu yazımı. İnanın hepiniz süpersiniz. Muğla ve sizleri çok sevdik. :)
    Bu çalışmalarınızla, tüm Türkiye'ye örnek olacak işler başarıyorsunuz.

Bazen düşünüyorum, acaba Muğla'ya mı taşınsak diye.;) Ama hepimizin bulunduğumuz şehirlerde bir hareket, bir toplanma ve uyanış yapmamız gerekiyor. Sizleri örnek almaya devam diyorum.

Muğla Bisiklet Platformu olarak başarılarınızın devamını diliyor, hepinizi sevgi ile kutluyorum.

Sevgi, saygı ve selamlarımla.

Hoşçakalın

11. H.Can DEMİREL

Seviye:

Muğla bisiklet platformu basın açıklaması okunurken basın tarafından çekilen bir fotoğraf.Sol başta Muğla belediye başkanımız sayın Dr.Osman Gürün,Ticaret Odası Başkanımız sayın Bülent Karakuş,basın açıklamasını okuyan kurucu üyemiz Muğla Üni.Öğr.Gör.sayın Dilek BULUT,kurucu üyemiz aynı zamanda Muğla bisiklet il temsilcimiz Dr.Bülent SAVRAN,Muğla Valimiz sayın M.Temel Koçaklar.Vali beyin hemen önündede Bülent beyin oğlu Ege.
    Bende(şapkalı) arka planda yerel basın mensubu arkadaşlarımın sorularına sezsizce cevap verirken:)

12. scofoid26

scofoid26 Aktif Üye

Seviye:
    slm ,tüm muğla platformuna bir ilki başarmalarından dolayı tebrık ederim.inşallah diğer iller içinde bir ön ayak olur.denizli ekibi olarak, ellimizden gelen desteği her zaman sizlere göstereceğiz.:in:
    sevgi ve selamlarımla

13. jerry_f

jerry_f Kıdemli Üye

Seviye:
    Mugla'yı da,Muglalılar'ı da çok sewmiştim zaten:)tebrik ediyorum sizi...
    Bu arada,"boş gezenin boş kalfasısın tabi bu sene,diledigin yere gidiyosun aklına estigince...!" diyenlere inat(ya da içimden gelen büyük istegin sonucu:) 25-28 ekim de orda olcam iişşalaah:) antalya'nın we denizli'nin de boş bırakmıycagnı umaraktan tabi:)

14. eristi

eristi Üye

Seviye:
    Arkadaşlar Basın Açıklamamız ile ilgili haberin bugün (20 Haziran) TRT 2'de sabah 10:30'da yayına giren Yurttan Haberler Programında yayınlanacağı ve yayının 16:40'da tekrarlanacağı bilgisini aldım. Eğer mümkün olursa yayını kaydederek Paylaşıma açmaya çalışacağız,
    Saygılarımızla

15. Altan Kalay

Altan Kalay Forum Bağımlısı

Seviye:
    Arkadaşlar, bugün akşam şah tv (Muğla ilinin yerel kanalı)ana haber bülteninde basın açıklamamız,1. haber olarak verilmiştir, ve tam 17 dk. yayın yapılmıştır. Dilek hocamın konuşmasının büyük bölümü tv kanalıyla aktarılmıştır.ŞAH Tv ye teşekkürler...

Bisikletforum.dan Murat CER arkadaşımızın Başkanımıza göndermiş olduğu e-mail bir ibret vesikası niteliğinde...Umarım mesajlar yerlerini bulur...

16. eristi

eristi Üye

Seviye:
    Arkadaşlar yayının 21 haziran'a ertelendiği bilgisini aldım aynı saatlerde yayınlanacağı bildirildi

17. Ender Alıcıoğlu

Seviye:
    Bende kaçırdım diye üzülmüştüm. İyi oldu, kısmet yarın seyredelim.

Sevgi ve selamlarımla.

18. dilek bulut

dilek bulut Yeni Üye

Seviye:
    güzel sözleriniz için çok teşekkür ederiz
    hepimizin çabası ve amacı ortak
    bisikletseverler olarak daha yaşanılası ve güzel bir dünya için uğraşıyoruz
    bisikletlerimiz ve biz dünyamızı çok seviyoruz
    bu yolda atılın her adım değerli
    türkiyenin her yanında bu adımlar atılırak büyüyeceğiz
    birbirimize desteğimiz çok önemli
    Muğla da yaşamayı düşünürseniz kapılarımız ve yüreklerimiz hep açık olacak
    tüm Antalya ya selamlar

19. H.Can DEMİREL

Seviye:
    Bülent ÖZER bunu beğendi.
  20. Nur Çetinkaya

Nur Çetinkaya Üye

Seviye:
    hepinizi tebrik ediyorum.emek veren herkese sonsuz teşekkürlerimi gönderiyorum.sizlere imrenmemek mümkün değil.her zaman yanınızdayız.
    sevgiler