Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yolda üşüyor muyum, neler oluyor anlamadım.

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Tahir Keskin tarafından paylaşıldı.

1. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Selamun aleyküm arkadaşlar.

Bir kaç hafta evvel başıma gelmişti , bugün de aynısı oldu. İzmit-Gölcük arasını (~20 km) bisikletle alıp eve dönünce acayip bir halsizlik ve titreme/terleme hali oluyor. İşe bisikletle gittiğim için spor kıyafet yerine dar paça keten pantolon ve keten gömlek giyiyorum. Acaba kıyafetim rüzgar mı alıyor, ya da fark etmeden terlediğim için mi üşüyorum? Anlamadım gitti. Ne yapmalı bu durumda?

2. Can Vural

Can Vural Aktif Üye

Seviye:
    Yemek yemediyseniz açlıktan olabilir.

3. bkagan

bkagan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    halsizlik ve titreme iki durumda olur 1. si açlık 2. si fazla yorgunluktan kendinizi çok zorluyorsanız o durumlar ortaya çıkabilir kondisyonunuzu bilemediğim için kesin bir şey söylemek zor....

4. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    terledikten sonra tempoyu düşürüp rüzgar yüzünden üşüyorsunuz gibime geldi.

5. atta

atta Forum Bağımlısı

Seviye:
    Aleyküm Selam
    Kondisyonunuzun olduğunu var sayıyorum ve ya açsınız ya yorgun ve uykusuzsun. İş yeriniz biraz da olsa soğuksa (en azından sabahları) sıcak teriniz soğuduğu için anlık olabilir. Başka aklıma bir şey gelmiyor.

6. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Haftada bir kaç gün işe vasiklet ile gidiyorum. Vapur iskelesine kadar bisikletle gidip denizi vapurla geçmeye vakislet deniyor :D

Bu sabah vasiklet ile gittim işe, öğle arası 12 km yol pedalladım, akşam da yemek yemeden 22 km yüklenince halsiz kalmış olabilirim. 22 km yolu molayla bir çok kısa 2-3 molayla 70 dakikada kat ettim. Kondisyonum yok yani :)

Kondisyon olmayınca sürekli yüksek tempo gidemiyorum. Çok yorulunca vites küçültüp yüksek kadans ile gitmeye çalışıyorum.

7. Ahmet.KOÇ

Ahmet.KOÇ KOM

Bisiklet:
    Canyon
    Seviye:
    Zayıf kondisyonlu olduğunuzdan dolayı bisikleti sürmeye başladığınız zamanki performansınızı genele yaymakta güçlük çekersiniz. Siz kendinizi zorladıkça vücudunuz buna dayanamaz hale gelir ve tansiyon düşmesi, gözlerde kararma, titreme durumu oluşabilir. Hele yokuş çıkarken bu durum iyice belirgin hale gelir ve sık sık mola vermek istersiniz.

Evinize vardığınızda ilk işiniz bir müddet kanepeye uzanıp dinlenmek ve kendinize gelmek olur :)

8. doğan_69

doğan_69 Kıdemli Üye

Seviye:
    açlık biryana bisiklet kullanırken giyim çok önemlidir ve havaların ısınmaya başlamasıyla dahada önem kazanır...fiziksel aktiviteden sonra üstünüzdekileride değiştirmenizde fayda var..terliyken soğuk bir ortama maruz kaldığınızda daha kötü etkiler sizi sonra halsizlik tireme ve hoppp bi bakmışın hastasın :utn:

9. mendieta

mendieta Yeni Üye

Seviye:
    Tansiyonunuzu ölçmenizde fayda var. Vücudunuz fazla tuz kaybediyor bence. Eğer tansiyonunuz düşük çıkıyorsa tuzlu ayran ve maden suyu (soda) içmenizde fayda var sürüşlerden sonra. Sürüş arasında da tuzlu ayran tüketebilirsiniz bunu önlemek için. Söylediklerim tansiyonunuz düşükse uygulanmalıdır. Tansiyonunuzu ölçmeden tuz kullanımınızı arttırmanız önerilmez.

10. selami atay

selami atay Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    Halsizlik varsa şekeri ölçtürün derim tatli bir şey yiyince farkinı anlarsiniz

11. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bünyem sağlamdır aslında ama alışık olmayınca başa gelebiliyor demek ki.

Yeni ölçtürdüm, sorun yok. Demek ki yolda canım boşuna çikolata çekmemiş. :) Keşke alıp yeseymişim...