Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yolda manzaraya bakmak..

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında soner kalaycıoğlu tarafından paylaşıldı.

1. soner kalaycıoğlu

soner kalaycıoğlu Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    selamlar..yaşadığım bir tecrübeyi paylaşmak istiyorum.sık sık şehirlerarası yol yaparım.bunlardan birinde kamyonların sık işlediği şeker fabrikası yolunda başıma geldi.ben manzaraya bakar halde ilerlerken birden bir tel çatırdı sesi geldi.hemen frenlere asıldım.meğerse kamyoncuların lastik yarması sonucunda lastiğin içindeki çıkan tel asfaltın kenarında kalmış.bereket versin süratim azdı.tel fazla bana sarmadı,jantın arasından çıkarabildim.bayağı kalın ve uzun bir teldi.bir kamyonun lastiği de açıkta duruyordu.bunu hangi düşüncesiz kişi yolun kenarına atabilir,bilmiyorum.uyarım yoldan gözünüzü fazla ayırmayın.kazasız belasız yolculuklar dileğiyle.hoşçakalın.

Gökhan Semiz, Atilla G. ve aeneskral bunu beğendi.
  2. aeneskral

aeneskral Allah için NAMAZ'a dur ey müslüman!

Adı:
    Abdulkadir Enes KIRAL
    Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    eyvallah çok makbule geçti.
    peygamber efendimiz aleyhissalatu vesselamın çok güzel bir öğütü vardı, konu ile direkt alakalı olamasa da aklıma geldi aktarayım;

"yolda insanlara eziyet veren bir şeyi alıp kenara koyunuz". tüylerim diken diken olur. şiar edinmek lazım. bırakanın niyetinden çok önemli olan onu gördüğümüzde (imkanımız varsa)kaldırmaktır. kim niye bırakmış, neden bırakmış(sövmek-yermek-söylenmek) bizi ilgilendirmez. bu davranış imanda bir derecedir aynı zamanda. allah'ın hoşuna giden bir davranıştır.

3. KuzuBoyz

KuzuBoyz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Yere atılan sakızlar var bir de. Özellikle de yazın, erimiş halde bir bulaştı mı, bir de hızlı gidiyorsan bacaklar, ayakkabılar yapış yapış oluyor.

4. Onur YCL

Onur YCL “A bicycle ride is a flight from sadness.”

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Eskiyen lastiğin üzerine sanayide kaplama lastik yaptıran bir sürü kamyoncu var ve bu durum, özellikle otobanda büyük tehlike arz ediyor. Bu nasıl bir cehalet, kapasitem almıyor. Sız de ucuz kurtulmuşsunuz.

5. turanilhan

turanilhan Aktif Üye

Adı:
    Turan
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    O lastik bilerek atılmamıştır hocam muhtemelen. lastik kaplamalar bir süre sonra kendiliğinden fırlıyor. Tabİ tır şoförü de aracı durdurup o lastiği yoldan kaldırma gereği hissetmiyor. Çünkü orta doğu ülkelerinde, trafikte aracı büyük olan, sosyal hatta cebi kabarık olan, demokraside destekçisi en kalabalık olan kazanır daima. Mantığın ve hoşgörünün yön verdiği değil, içgüdülerin hüküm sürdüğü bir ülke olma yolunda emin adımlarla ilerliyoruz.

ozgur908 bunu beğendi.