Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yolda ikinci şeridide trafiğe kapatan insaniyetsizler

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında mehmetsunu tarafından paylaşıldı.

1. mehmetsunu

mehmetsunu İKONOKLAST

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Bu başlığı özellikle kaza haberleri sayfasında açma ihtiyacı duydum ki bu nedenle bir gün kaza yaşayabilirim. Özellikle şehir içinde sosyal yaşamın canlı olduğu, mağaza ve dükkanların sıralandığı caddelerde en sağ şeridin arabalarla dolu olduğu yetmiyormuş gibi ikinci şeritte keyfe keder park eden arabalar nedeniyle trafiğe kapanıyor. İşin ilginç tarafı bazen bu şeridin bisikletçi işaretleriyle hasbelkader belirlenmiş bir bisiklet yolu olması. Babasının tapulu mülkü gibi yolu bazen dakikalarca trafiğe kapatıp gidenler içinde en medenisi dörtlüleri yakıyor. Öyleleri varki ikinci şeridi trafiğe kapatmaları kesmemiş olacak ki bir kaç araba yanyana bir öbek oluşturuyor yol ortasında çene çalıyorlar. Dolayısıyla trafik geriye kalan tek şeritten akıyor ve bazen bisiklet sürerken aynı anda geriyi gözetleyerek, bazen ustaca manevralar yaparak, bazende trafiği tıkamış olan arabanın arkasında durup kendimizi de tehlikeye atarak kelle koltukta bisiklet sürmek zorunda kalıyoruz. İnanın arkadan gelen anlayışlı ve dikkatli şoförler olmasa bisikletforum her gün yaşanan kaza haberleri ile dolar taşar.

sercansekkin ve trainspotting35 bunu beğendi.
  2. E.E

E.E Forum Demirbaşı

Adı:
    Enes
    Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Toplanıp bizde bisikletlerle yolu trafiğe kapatıp eylem yapalım diyeceğim ama bunlar bizi ezip geçerler emin ol ki :)

3. Türka¥

Türka¥ Onursal Üye

Adı:
    türkay
    Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    yabancılar bu olaya "double parking" diyor..
    bu gibi yolun ortasında duran araçları bisikletle geçerken, arkadan gelen aracın önüne çıkmak zorunda kalıyoruz.
    tabi o da frene basmak yerine hemen kornaya basıyor. ben de "bana değil, buna kızacaksın" diyorum her seferinde.
    bu şekilde kendinizi savunabilirsiniz ama esas sorunu çözmüş olmuyoruz tabi o ayrı.

mehmetsunu bunu beğendi.
  4. Murat Semiz

Murat Semiz Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Amoeba
    Seviye:
    Bir caddede n tane şerit olsun, yurdumun terbiyesiz, düşûncesiz, saygısız, vurdumduymaz, sapına kadar egoist, kibirli ve kabadayı şöförü (evet bu genellemeyi yapacak kadar arızalı adamla karşılaştım), gelecek ve (n-1) şerit kadar işgal yapacaktır. Bir tek şeridi geçmek isteyenlere lutfedecektir. Aslında daha ağır laflar yazmayı çok isterim ama olmaz. Kendilerinden hiç beklemeyeceğim şekilde Ümraniye belediyesi bu arsızlara karşı bazı caddelerde daraltma yaptı, kaldırımları genişletti. Artık sağa parkedip elde sigara zıkkımıyla dörtlüleri yakamıyor amcam. Tek gidiş tek geliş.