Yolda hızla giderken aniden açılan araç kapılarına denk gelenler?

Ufuk Altınkaynak

Salcano XRS033 105
Tepki
115
İsim
Ufuk ALTINKAYNAK
Başlangıç
1999—00
Bisiklet
Salcano
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@Berge Çelik
Edindiğiniz tecrübeleri bizimle paylaşıp yorum kattığınız için teşekkürler,dediğiniz gibi gündüz de far kullanmak çok gerekli araç sürücüleri tarafından daha fazla farkedilebiliyoruz.Birçok bisiklet kullanıcısı gündüz far yakmayı gerek görmüyor malesef.Küçükyalı'ya Saygılar,Sevgiler... :)

• Beğen
Tepkiler: Berge Çelik
Scudo

Cem Ç

Forum Bağımlısı
Tepki
1.021
Bisiklet
Merida
@Ufuk A

motor varken zaten kornasını bozmuştum sinirle basmaktan kırmıştım sonra sellektör yapmaktan onuda kırmıştım en son gaz kolu kalmıştı debriyaja basıp gaz veriyordum onun sesini duyunca zaten 100 metreden arabadan çıkmaktan vazcgeçip geri atlıyorlardı arabaya;

sorun şu ki artık zil sesi falan bisikletle olunca umurlarında değil hatta bazıları zilin sesini duyunca daha hızlı arabadan kendilerini atıyorlar, zil zaten dayanmıyor artık öyle bir paranoya oldum ki çoğu cam filmli araçları görünce içi görünmediği için genellikle transporter transit doblo ve tek kapı araçlara bunlar genellikle otoyoldan ve sahil yolu dragos çevresinden otostopçuları kaldıran tiplerin araçları hangisini görsem zile yuklenıyorum zıl bozulunca mecbur ıslık çalıyorum oda olmazsa son çare sesli sesli marş söylüyorum kapı açılmazsa etraftan delimidir nedir diye bakıyorlar ama ya kapı açılsaydı diye kendimi avutuyorum :islik:

• Beğen
Tepkiler: Ufuk Altınkaynak

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
Sırf bu yüzden,bir çok kez ters istikamette gittiğim zamanlar oluyor.

İnsanlığın tabiatından sanırım,yurt dışında da buna benzer tatsız olaylar oluyor,

Yollarımız resimde ki gibi olsa,ne kadar güzel olurdu. :)

(link)

Yada şehir içi,bisiklet yolları resimde ki gibi olmalı,ne can kaybı yaşarız nede bir kaza..

(link)

Çağlayan

Forum Bağımlısı
Tepki
890
@Büşra Yoldaş

Emin değilim ama Brezilya olabilir..

K. Benli

Daimi Üye
Tepki
236
Bisiklet
Trek
Dün forumda bu konudaki mesajları okudum, biraz da sizlerle fikirlerimi paylaştım.

Bu sabah sanki dün bir dilekte bulunmuşum gibi, kapıya çarpma kazası geçirdim.

Bende de bisiklette de önemli bir hasar yok çok şükür.

Benim parmağımda bir deri sıyrılması, dizimde yere çarpmadan dolayı, o anda bir kızarma iken şu saatlerde hafiften ağrısı çıkan bir durum, koltuk altı-meme arası kaburgada bastırınca yine hafif olan bir ağrı ki gidona çarptım herhalde bilemiyorum.

Bisiklette de yere düşünce zincir attı, küçük bir gidon ucu aynam var, ayna kısmı sapından ayrılmış, yerde gördüm.

Aslında anlatmak istediğim başka şeyler:

Kazaya neden olan beyefendi, özür diledi, ''görmedim'' dedi ki bence doğrusu ''dikiz aynasına bakmadan kapıyı açtım'' olmalıydı.

''Bu aynaları süs olarak mı taşıyorsunuz'' diyerek -umarım- hatasını anlamasını sağladım.

Zinciri yerine taktım, zaten parmağımdaki sıyrılmayı da o sırada farkettim. Tabii tüm parmaklarım yağlandı.

Beyefendi arabasından birkaç ıslak mendil getirerek temizlenmemi sağladı, sıyrığa da bir yara bandı getirip yapıştırdı.

Ayna sadece tespit vidasından ayrılmış, onu da yine beyefendi getirdiği bir tornavida ile yerine vidaladı.

Bunlarla uğraşırken biraz da konuştuk tabii. Hem kaza hakkında hem de bir-iki başka şey...

Sonunda da el sıkışarak ayrıldık.

Kazalarda en azından böylesi iyi niyetli, anlayışlı davranışlar olmalı.

Ben de gördüğüm bu iyi niyet sayesinde kazanın yol açtığı moral bozukluğunu kısa zamanda üzerimden atıp daha başlarında olduğum turu tamamladım.

Kaza-bela için temenni olmaz ama olursa da böylesi olsun. Fazla da tekrarlanmasın! :)

Gökhan Taflan

Aktif Üye
Tepki
204
Bisiklet
Merida
Vallabana mı denk geldi yokse hep olur mu bilmiyorum. Marmaris minibüslerinden bir kaçı yolcu almak için önümdeyse dörtlü yakıp beni uyardı sonra frene bastı. Biir kaç tekrar olunca tesadüf olmadığına inanmak istedim.

Bisikletle giderken beni sollayacağında yakın geçen birisi olursa plakasına bakıyorum hemen, genelde 48 dışında oluyor. Özellikle 34 plaka avis gibi rent a car şirketlerinin araçları.

İstanbul içinde o trafikte bisiklet kullanmak ciddi cesaret işi.

Gözümün önünde kapıyı açarak bir motorsikletliyi öldürdü taksici yıllar önce. O günden beri içinde yolcu varsa uzağından geçmek şart diye düşünüyorum.

• Beğen
Tepkiler: Ufuk Altınkaynak