Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yolda hızla giderken aniden açılan araç kapılarına denk gelenler?

Konu, 'Bisiklet Kaza Haberleri' kısmında Ufuk Altınkaynak tarafından paylaşıldı.

1. Ufuk Altınkaynak

Ufuk Altınkaynak Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    İnanın sayamayacağım kadar yaşadım bu olayı.Böyle insanlar başkalarının hayatını hiç umursamazlar ve bencildirler.Orada ölüp kalsan kılını kıpırdatmayacak tiplerdir.Geçenlerde yine denk geldim 34,40 km hızla gidiyorum aracın yanına 5 metre kala kapı aniden açıldımıı!!! eyvah!fren kollarını koparır derece asıldım nasıl durduğumu bile hatırlamıyorum.Lastiklerimin aşınmasının sebebi %95 bu olaya denk gelmemdendir.Hayır yani motorlu taşıt sürücülerinin bir çoğu yaptığı hatanın farkında bile değil bir özür dahi dilemiyorlar.Kendi canımı hiçe sayıp bide altımdaki bisiklete önem vermesem yeminle ne frene dokunurum nede sağa sola kırarım olan gücümle kapıyı götürürüm. :D Bununla ilgili motorlu taşıt sürücü kurslarında eğitimi bile var oda şöyle park halindeki aracın kapısı(sürücü koltuğu)sağ elle açılır.Sebebi ise sağ kolumuzu kapı mandalına uzattığımızda yönümüz biraz sol tarafa dönüyor ve arkadan gelebilecek herhangi bir taşıtı görüp kazaya sebebiyet vermemek içindir.Ehliyet almak zorlaştırılmalı ve peynir ekmek gibi ehliyet verilmemeli ihmalci sürücülerin sayısı bir nebze olsun azalmalı.

2. Yücel Demirkılıç

Yücel Demirkılıç Forum Bağımlısı

Adı:
    Yücel Demirkılıç
    Seviye:
    Daha önce çok kez denk geldim her seferinde umursamadıkları için hep adamlarla birbirimize giriyoruz :) Buna bir çözüm bulunması gerek :/ Yoksa bir gün katil olacağım , hayır hapishanede bisiklet süremem ona yanıyorum :D

3. Ufuk Altınkaynak

Ufuk Altınkaynak Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Aynen,birde zeytinyağı gibidirler bu şahıslar hemen üste çıkmaya çalışırlar.Sinir bozuyolar yaa.

4. Yücel Demirkılıç

Yücel Demirkılıç Forum Bağımlısı

Adı:
    Yücel Demirkılıç
    Seviye:
    İnsanımızın bu konularda gelişmesi gerektiğini düşünüyorum , mesela ehliyet alırken bunları öğrenmeliler.

5. Ufuk Altınkaynak

Ufuk Altınkaynak Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Malesef ne bunları öğretecek eğitim kurumları veya şahıslar var nede öğrenecek şahıslar.İnsanımız bencil ve önyargılı faşist kafasında.

aliburak bunu beğendi.
  6. Buğra SELÇUK

Buğra SELÇUK Aktif Üye

Seviye:
    geçenlerde bana da denk geldi ben durdum arkadaki arkadaşım duramayıp bana çarptı benim arka aktarıcı şehit oldu orada.adam benden 40 yaş büyük ve arabada torunu olduğu için dayak yemedi ama kulakları baya çınlamıştır.

7. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Bende bir kaç kez yaşadım bu durumu sinir bozucu bir şey. Bisikletçiyi geç kendi malına önem vermiyor ki adam arkadan 50 ile gelen halk otobüsü de o kapıyı götürebilir adamı ezebilir, aynaya bakmadan fırlıyorlar arabadan. Bisikletten uçmayacağımı bilsem direk kapıya dalarım dümdüz.

enes savaş bunu beğendi.
  8. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Çok denk geliyorum ama kapıları hesaba katarak ilerlediğimden bir sorun yaşamadım şu ana kadar.

9. Egemen GÖNÜLAL

Egemen GÖNÜLAL Yeni Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    koridorda ilerlerken sınıfın kapısının açılması gibi birşey :D sık sık karşılaştım fakat hep hesaba katarak ilerliyorum trafikte :)

Ufuk Altınkaynak bunu beğendi.
  10. Ufuk Altınkaynak

Ufuk Altınkaynak Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Bende alıştım artık Özgür kardeş.Ben yolda giderken gözüm sürekli araç içindeki insanların hal ve hareketlerini izlemek zorunda kalıyorum bu yüzden. Hiç kaza yapmadım ama çoğu kez kıl payı atlattım :)

11. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Ben de denk geldim bir kaç kez. Hatta bir seferinde beni karşıdan gördüğü halde yolcu kapısını açtı adam üstüme, Allah'tan girmedim.
    Aynadan görüp de geçmemi bekleyen sürücüleri ise ellerinden öpesim geliyor. :)

12. Tahir Keskin

Tahir Keskin Onursal Üye

Adı:
    Tahir Keskin
    Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Aslında bu olayın tedbirini alacak olan biziz. Öncekikle, şehir içinde 30 km'den süratli gitmemek lazım. Ne zaman hızlı gidecek olsam park halindeki araçların arasından yayalar fırlar yola. Pusuya yatıyorlar herhalde. :)
    Son olarak, kapı mesafesini iyi gözetmek gerekiyor.

Berge Çelik ve Ufuk Altınkaynak bunu beğendi.
  13. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Benim de 3-4 kez geldi başıma. İlki çok çabuk oldu. Bisikleti kurdurttum eve doğru gidiyorum. Hafi bir yokuş aşağı yer var oradan inerken adamın biri kapıyı açmaz mı ! Ben fark ettikten sonra frenlere asıldım ve adama KAPAATT! diye bağırınca kapıyı kapatıverdi. Allahtan kaza bela gelmedi başımıza.

Berge Çelik ve Ufuk Altınkaynak bunu beğendi.
  14. Hasan KRN

Hasan KRN Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Bunun bir değişiğini yaşadım yolda
    yol boştu ve azıcık hızlı gideyim dedim az hızlandım km saatime bir anlık baktım yaklaşık 45km hızla giderken yolun kenarında parketmiş dengesiz,bisikletlilerin de trafikte olmadığını sanan cahil,bilgisizin birisi sinyal vermeden aniden önüme fırladı dallama (U dönüşüyapıyordu)bereket ki sola dogru kaçarak çarpmaktan birkarış kala kurtuldum.Enterasandır elimi hiç frene götürmedim nedense.
    Trafikte Bisikletlilere hiç saygı gösterilmiyor ne yazık ki..

15. adnan kahveci

adnan kahveci Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    çok denk geliyorum ..hatta bir dafa bu yüzden sola kırdım arkadan gelen araç bana tosluyordu

16. Ufuk Altınkaynak

Ufuk Altınkaynak Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    ''KAPAATT'' yöntemi güzelmiş :D :D Allah kaza bela vermesin...

Yolda giderken bisiklet ile ilgilenmek dikkatı gerçekten dağıtıyor(vitese bakmak,km saatine) gibi aman dikkat bu işlemleri mümkünse bisikleti durdurup yapmalı.AMAN DİKKAT.Herkezin karşısına çıkıyor böyle ihmalkar sürücüler ama bu saatten sonra onlara eğitimi biz veremeyiz bizim yapacağımız başkalarının hatalarını kapatmak ne yazıkki :(

17. Mutlu Onur ÖZDEMİR

Mutlu Onur ÖZDEMİR Aktif Üye

Bisiklet:
    Ghost
    Seviye:
    Bir defa geldi böyle bir olay başıma ; yine de şu sebepten dolayı mutluyum : Aracın şoförü 50-55 yaşlarında bir adamdı ve hatanın kendine ait olduğunu söyleyip, özür diledi.''Zeytinyağı gibi üste çıkmak'' eylemini gerçekleştirenlerden olmadı o ağabey :) Buna sevindim işte.

Berge Çelik bunu beğendi.
  18. Ufuk Altınkaynak

Ufuk Altınkaynak Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Geçmiş olsun Adnan bey,sola kırmak, kapıya çarpmaktan daha kötü sonuçlara yol açabilir,araçlar bizden daha hızlı gidiyor.Allah esirgemiş.Bizim alacağımız önlem fazla hız yapmamak ,mesafeyi korumak vede insanların araç içindeki hareketlerini gözlemleyip kazaları önlemek...

Evet böyle insanlar arada bir çıkıyor.Hatalarını anlamaları ve özür dilemeleri insanı ümitlendiriyor.Varmı hala böyle insanlar diye... :)

19. Özgür K.

Özgür K. Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
  20. adnan kahveci

adnan kahveci Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    aslnda buradaki sorun bisiklet sürenler değil...tek yönlü bir yolda , sağ tarafa parkedenler yüzünden ,park eden araca çok yaklaşmak mecbureyetinde kalıyoruz ..çünkü yolun orta şeridinde ,araçlar bir yarış içerisinde..bu park etmiş araçlar ,yolu kapadıkları yetmiyormuş gibi soldan gelen var mı diye bakmadan hanzolar gibi kapıları açıyorlar..bu durumda ya açık kapıya toslayacaksın yada orta şeride kayıp arkadan gelenin sana toslama riskini göze alacaksın..başka çağren yok mağlesef

Ufuk Altınkaynak bunu beğendi.