Yolda fırlayan taşlara karşı mutlaka GÖZLÜK kullanın

ahmedseref

Forum Demirbaşı
Tepki
550
Arkadaşlar şimdiye kadar hemen herkes gözlüğün ne kadar gerekli bir eklenti olduğunu forumda okumuştur.
Tozdan, böcekten, rüzgardan, ufak taşlardan vs...
Bir musibet bir nasihatten iyidir derler ya anlatma ihtiyacı duydum gözlük takmayı alışkanlık haline getirmeyenlere.

Çerkezköy-Çorlu yolunda Velimeşe'den geriye tek başıma dönerken yol duble yol ama sağ tarafta çalışma var ve bir bölümü gidiş geliş kullanılıyor.

Gereksizdi üst kısım neyse.

Solumda seyreden otomobilin sol arka tekerinden kafa yarmaya rahataça yetebilecek orta büyüklükte bir çakıl taşı fırladı ve önce yukarı sağa -yani bana doğru- bir yörünge izledi.
Topun koşu yoluna atılması gibi bir metre ileride ve yukarıda gördüm taşı en son. Merak etmeyin bir şey olmadı. Ama 1-2 saniye daha yavaş olsaydım veya daha geride olsaydım taşın kaskımda hatrı sayılır bir hasar vermesi kaçınılmazdı.
Böyle durumlarda genelde sakin olurum, panik yapmam nedense. Taşın havada çizdiği yörüngeyi takip ettim sadece, kaçmaya da çalışmadım, panik yapmadım.

(Geçen gün de 2 kişi şakalaşırken birinin ayağındaki ayakkabı bana havada bana doğru yörünge çizerken takip etmiş ve kaçmamıştım. Çünkü tam arkama düşeceğini takip ederek kestirmiştim.)

Özetle, gözlük ve kaskı mutlaka takın. O taşın o kadar havalanabileceğini o anı yaşayana kadar hiç düşünmemiştim. Her zaman bir sürpriz sizleri bekleyebilir.

• Beğen
Tepkiler: Levent Temiz
Scudo

rıdvan

Aktif Üye
Tepki
58
paylaşım ıcın saol sade gozluk degıl her zaman kask da gereklıdır :)