Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yolcu arkadaslar

Konu, 'İstanbul Anadolu' kısmında ErdoganKesgin tarafından paylaşıldı.

1. ErdoganKesgin

ErdoganKesgin Bisikletkolik

Seviye:
    Arkadaslar merhaba,

Her cumartesi ve pazar sabahi erken saatlerde umraniye-bostanci-umraniye yapmaktayim.Yol bisikletimi de aldiktan sonra artik tek basima bu yolu yapmak beni SIKMAYA basladi. Daha uzun kullanmak istiyorum ama arkadas olmayinca geri donmek zorunda kaliyorum.

Beni de araniza alabilirseniz cok sevinirim.Gorusmek uzere...

Erdogan

2. burgazz

burgazz Forum Bağımlısı

Seviye:
    erdogan tam yolcuların basladıgı yerde sen gerı donuyorsun genelde kucukyalıda toplanıp ordan f1 ve sabıha gokcen taraflarına gıderler oralar tam antrenmanlık yerler havalarda su aralar soguk herkes sanırım daha duzenlı olarak bınmeye baslamadı.o tarafları bı dene bılmıyorum sana bıraz uzak mı kalır

3. ErdoganKesgin

Seviye:
    vallahi ben soguk sicak dinlemeden biniyorum, cok usudugumde oluyor ama buna katlanmam gerektigini eksi derecelerde bisiklete binip pedal basamadigi halde yarisanlari okudukca halime sukrediyorum.
    Soyledigin guruplara ulasabilmek icin 20km gitmem gerekiyor bu sorun degil sorun olan onlara ayak uydurup uyduramayacagim. Simdiye kadar hic gitmedigim bir yol oldugundan geride kalmaktan ve yuk olmaktan korkuyorum. Duz bir parkur ise ortalama 30km ile gidecegime inaniyorum ama bu performansi kac km surdurebilecegimi bilmiyorum.Aslinda bu parkuru ben bir deneyeyim bakalim ne olacak? En kotu Maltepeden geri donerim o da toplamda bana 60-70 km yol yaptirmis olur.

Tesekkur ederim.

4. burgazz

burgazz Forum Bağımlısı

Seviye:
    erdogan kucukyalıda toplanılır ordan tuzlaya kadar ısınma cevrılır tuzladan sonra otoyol a gırılır orası zaten genıs kaymak gıbı yol ve trafık de az ordan sonra duruma gore 2 tur (top 80 km cıvarı)veya duz olaraktan f1 veya sabıha gokcene gıdılır.valla bız gelırmıyız onu bılmem de triathlon cular ve bıbendumcular o taraflarda cevırıyorlar.

5. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Benim de bildiğim kadarıyla yolcular günde 70 km civarında çalışıyorlar. Özellikle yol antrenmanları ekip halinde yapılması şart. İlk zamanlarda çaylaklığını idare ederler, merak etme:):)

6. ErdoganKesgin

Seviye:
    Teşekkürler arkadaşlar, birde o guruptaki arkadaşlardan biri mesajı görüp gel derse süper olacak:D

7. Nedret Günaydın

Nedret Günaydın Onursal Üye

Seviye:
    Selimcim birde şunu hatırlatmakta fayda görüyorum orada profesyonel katılımcılar var bir kaç sefer rastladım helal olsun walla uçuyorlar,hele benim gibi birde hantalsan bittin abi..sevgilerle

8. ErdoganKesgin

Seviye:
    ortalama 30km ile tamam , arada 45km o da tamam ama surekli 45-50 suan kasar ama 2-3 ay sonra basarim allah ne verdiyse..

9. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    erdogan altyapi varsa toparlarsin saglam calisma ve iyi beslenmeyle. kendine iyi bak, gorusuruz.

10. Turkishflier

Turkishflier Aktif Üye

Seviye:
    Merhaba.
    45-50 km ortalama tutturacak adam yok zaten Türkiyede,yarışlarda bile çıkılmaz o ortalamaya.Genelde 30 km/s civarında ortalamayla geçer antremanlar ve eğer kalabalık bir grupla çıkarsan ve devamlı deryarda kalırsan pek zorlanmazsın.Ve zamanla yaptığınız kilometreyi de artırmaya çalışın;70 km yol antremanı için az çünkü.

Fatih Ertörün bunu beğendi.
  11. Selim Çam

Selim Çam Onursal Üye

Seviye:
    Düz yolda 40-50 km/s ortalama ile sürekli gitmek cidden zor bir olay. Yapılabilinir mi? E yapanlar var: www.cycling.tv 'yi izlemenizi tavsiye ederim. Bütün iş ciğer ve kas gücü. Dayanıklılığını üst seviyeye çıkarıp iyi beslendiğinde sorun olmayacaktır. Başlangıçta önde gidersin, yeni bir gruptaysan, deryar olarak bu yüzden başlarda avantaj düşünme pek.

12. ErdoganKesgin

Seviye:
    Gunde 30 gr protein tozu + 6gr amino asit , sebze agirlikli beslenme, sali carsamba persembe 1 er saat tacx ile antreman pazartesi cuma dinlenme, gunde 40mg cinko , 1 tablet apikobal (b1 250mg b6 250mg b12 1000mcg), 1 tablet balik yagi kullaniyorum, tuz-seker-katiyag-unlu yiyecekler ve tatli sifirlari oynuyor. Eh bu kadar beslenme ve antremanla benden biseyler olur degil mi? Onerilerin varsa kulagima kupe etmeye hazirim.

13. Tolga Gürgün

Tolga Gürgün Onursal Üye

Seviye:
    Erdoğan Bey Selam,

Yol bisikletiniz öncelikle hayırlı olsun.Kazasız belasız inşallah.Benim tavsiyem hafta sonu sabah 06:30 da çıkın Ümraniye'den direk sahile inin ordan Pendik , Sabiha yoluna girin hiç sapmayın gişelerden geçin sağa İzmit sapağından devam edin Şekerpınar sapağından otobandan çıkın dümdüz E-5 çıkacakmış gibi pedallayın ama çıkmayın köprünün üstünden ki orası Yenimahalle sapağı olur aynı yolu tabii karşı tarafından geri dönün Şekerpınar gişesinden otobana tekrar girin , gişeden geçerken ötebilir endişelenmeyin.Bu sefer direk geldiğin yöne doğru ( sabiha - kartal ) devam edin düm düz devam gişelerden çıkın yaklaşık 1.5 km sonra sağa Fatih Sultan Mehmet sapağından sağa girin aynen devam Kavacık 'tan köprünün üstünden aynen geriye dönün , tekrar gişelerden girin devam edin Sabiha gişelerinden çıkın düm düz Pendik sahile inin ordan direk Bostancı ve eve Ümraniye ' ye . . . Sizin için iyi bir antrenman olur.135 km yi devirmiş olursunuz böylelikle .Yada direk Edirne'ye gidin otobüsle dönün.Oda olur. Erdoğan bey aslında direk Ümraniye'den Şile neden yapmıyorsunuz bu arada Ömerlide Hanımağanın yerinde kaşarlı ıspanaklı gözlemeyi tavsiye ederim.Bu yollara önce 30 tempo yalnız gidin zaten ondan sonra istanbul'da sanmıyorum ki geri kalacağınız bir grub olsun . .
    Kusuruma bakmayın kaptırmışım yazıyorum neyse
    kendinize iyi bakın
    saygı ve sevgilerimle . . .

Tolga Gürgün

14. Serkan TELYAKAR

Serkan TELYAKAR Bisikletkolik

Seviye:
    Erdoğan abi gözünde büyütme bu kadar.Herşey antrenmanla oluyor anlattım sana.Sen Kartal'la başla antremana:D şu dükkan işlerimi bir halledeyim gelecem yanına zaten.

Gürgün abinin dediğini yapabilirsen eğer o zaman çok daha iyi bir performans sahibi olursun.:in:

15. burgazz

burgazz Forum Bağımlısı

Seviye:
    gurgun oyle bır yol tarıf etmıssınkı cızgı fılmlerdekı gıbı ellerım dolandı ellerım kafamın arkasından cıktı.yahu bunun bır kolayı yokmu yahu.ben anlamadım bı daha anlatırmısın demıyecegım:D gorusmek uzre

16. Tolga Gürgün

Tolga Gürgün Onursal Üye

Seviye:
    teşekkürler burgazz cım cümleten sıhhatli günlere . . .

17. Ahmet Gökdere

Ahmet Gökdere Onursal Üye

Seviye:
    aman hocam ne yaptın sen:)
    bu kadar antrenman yapıyorsan beslenmen %60 karbonhidrat olmalı ne yakacak bu kaslar değilmi tüplü ferrari gibi olursun mazallah:)
    ayrıca ortalama 30 helede 80-100 km gibi bir mesafede gayet iyi bakma sen daha yüksek yazanlara bazı arkadaşlar rüzgarı arkalarına alıp 10 dk 40 ı zorlayıp üzerine 10 ekleyip iki ile çarpıp yarıya bölüyor ve 10 çıkartıp ortalama 40 km yapıyoruz diyolar neredeyse çoğuyla sürdüm, uzatmiyim
    iyisin hocam herkes kadar kolay gelsin

18. ErdoganKesgin

Seviye:
    Tolga selam,

Şile işini ciddi ciddi düşünüyorum uzun zamandır ama yanımda biri olmadan da o yolu yapmak istemiyorum. Tarfini anlamak için print alacağım:D

Cannonfire selam,

Abi hasretle bekliyoruz 1 aydır, hadi abi hallet artık şu işlerini:ci:

Ahmet selam,

Eski bodybuilding ci olduğumdan karbonhidratı yazmadım, eh onuda 100gr çavdar ekmeği, 70gr musli, 400ml taze sıkılmış meyve suyu, bır tabak makarna veya yağsız pilav ile tavuk/balik dan alıyorum.

Hee arkadaşlar bu arada ben bunları yerken 04/01/07 01/03/07 tarihleri arasında da 13 kg verdim belirtmek isterim. Bunun 4kg kadarı su kalanı yağ olarak vücudumdan atılmıştır.

İnsanın metabolizmasını bilmesi kadar güzel bişey yok, istesem bugün 1kg daha veririm ama güçden kaybetmek istemiyorum

Sevgiyle ve pedalla kalın...

Erdoğan

Fatih Ertörün bunu beğendi.
  19. hasan mehmet yalı

hasan mehmet yalı Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Corratec
    Seviye:
    hocam bu veya benzeri bir program için yardım isteyebilirim ,eğer ben de 13 kg versem var yaaaaa mükemmeli yakalarım ha senin gibi ikiay da değil de 5 ay da olsun,şimdiden teşekkür ederim .

ErdoganKesgin bunu beğendi.
  20. Fatih Ertörün

Fatih Ertörün Bisikletkolik

Seviye:

Body buildingin de katkısı olmuştur herhalde bisiklete, ne de olsa bodybuilding tüm spor branşlarının temeli sayılır.

ErdoganKesgin bunu beğendi.