Yola gelmek isteyen bir genç

Tepki
9
İsim
Kerem
Bisiklet
Merida
Direkt olarak konuya girmek istiyorum; ilk defa yol bisikleti alacağım, sizlerden ricam bana yol göstermeniz.

Yaklaşık bütçem 3000 TL ye kadar çıkabilir eğer zorlarsam 4000 TL civarı olabilir.

Giriş olarak bana önerebileceğiniz bisikletler nelerdir?

Tip olarak güzel olursa sevinirim.

Boyum 1.85 kilom 78 kadro boyu ne olmalıdır?

Son sorum İstanbul Anadolu yakasında bunu nerden alabilirim?

Cevaplarınız için şimdiden çok minnettarım. :)

Scudo

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
En az 56 kadro boyu olmalı.
Ayrıca 3-4 bin lira az bir para değil. Hele ki kış mevsimi başlarken ve birçok firma müthiş indirimler yapmışken. Normalinde 6-7 bin liralık bisikletler şu an sizin paranızla alınabilir
Bence seçeneğiniz çok fazla.
Ancak yol bisikletinde bence pedal, giyim vb aksesuarlar da çok önemli ve kimisi için gereklidir.
Bütçe ayarlaması yaparken bunlara da dikkat etmek durumunda olduğunuzu bilmelisiniz.

• Beğen
Tepkiler: Kerem Ozan Ay
Tepki
9
İsim
Kerem
Bisiklet
Merida
@Ahmetgitar
Yani 4000 TL lik bir bütçede 500 TL ayırmalı mıyım?

Tepki
9
İsim
Kerem
Bisiklet
Merida
@Canince
Sonuçta aldığım gibi tam teçhizat tura çıkmayı planlamıyorum yavaş yavaş. Alacağım ilk anda 1-1.5 nerelere harcayacağım, ne gibi ekipmanlar almam gerekir?

Gideceğim yerde ayrıca bana bir güzellik yaparlar diye düşünüyorum.

Levent34

Aktif Üye
Tepki
126
Bisiklet
b'Twin
Takipteyim. Triban 3 yol bisikletimi yeni sattım :) bisiklet arayışlarına girdim. Bütçe olarak hemen hemen aynıyız :)

Kafamdakiler ;

- ALUR 700

- Cube Peloton

- Mosso Wizard 7.8 Full carbon 105 setli. :/

• Beğen

Canince

Daimi Üye
Tepki
450
Bisiklet
Kron
Kask en önemlisi , forma , gözlük , el pompası,ayak pompası,yama takimi,alyan takimi,spd pedal,ayakkabi,kış giyimi tamamen bir konu bunlarin hepsi neredeyse elzem şeyler

• Beğen
Tepki
9
İsim
Kerem
Bisiklet
Merida
@Canince
Peki o zaman zorlayacağım şekilde 3000 TL ye kadar alabileceğim giriş yol bisikleti nedir ?

iogee

Daimi Üye
Tepki
410
İsim
iogee
Bisiklet
Focus
"her bisikletçi bir gün yola gelecektir" derdi arkadaşım Erkan Harman... konuya gelirsek kesinlikle bisiklete yatırımdan ziyade aksesuar a yatırım yap iyi spd ayakkabı kask giysiler.

• Beğen
Tepkiler: erkan_harman
Tepki
9
İsim
Kerem
Bisiklet
Merida
@iogee
Zaten amacım seneye üniversiteye gittiğimde beni 6 sene kurtaracak güzel bir bisiklet almak. O yüzden biraz yatırım yapayım diyorum. En azından kendi paramla bisiklet alana dek. :)

iogee

Daimi Üye
Tepki
410
İsim
iogee
Bisiklet
Focus
@Kerem Ozan Ay

inş bu kadar sürebilirsin ki ilerleme gösterirsen 2-3 seneden ileriye gitmiyor çok üst düzey değilse bisikletin. her seferinde tamam ben buna uzun yıllar binerim sonra bakıyorsun yeni modeller yeni seriler yeni jant setleri sonu yok abicim...

Tepki
9
İsim
Kerem
Bisiklet
Merida
@iogee
Çalışır alırız artık be diyelim abi :)

iogee

Daimi Üye
Tepki
410
İsim
iogee
Bisiklet
Focus
@Kerem Ozan Ay

aynen dostum hayatın tadını çıkar sürmene bak gerisi yalan

• Beğen

Ahmetgitar

Forum Bağımlısı
Tepki
5.634
İsim
Ahmet
@Kerem Ozan Ay
Başlangıç için 100tl civarında pedal, 200 lira civarında gayet güzel bir ayakkabı, 150 liraya iyi bir tayt ve forma, 150 liraya da kask ve eldiven alabilirsiniz. 100 lira civarı da aydınlatma, pompa, yedek iç lastik dersek dört dörtlük bir set yapmış olursunuz.
Öncelik nedir derseniz de, kask, eldiven, aydınlatma ve pompa/iç lastik olmazsa olmazdır derim.

• Beğen

gmfaruk

Forum Bağımlısı
Tepki
1.089
Bisiklet
Kron
Ilk etapta bisikletin disinda sadece kaska para ver devamini ihtiyacin oldukca al.

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@Kerem Ozan Ay yok yok piyasada bisiklet yok almak istediğin zaman:) Valla bende tam 3750 lira ayarladım ama bisiklet yok ya alacak. 2016 modelleri bekliyorum. Oradan da düzgün bir şey bulamazsam Sensium 200 alacağım artık. Hemde 2016'ya kadar bütçenin üzerine biraz daha para ekleyebilirim diye düşünüyorum. Kısacası beklemedeyim. En sevmediğim şey ama maalesef sana da bunu telkin ediyorum :) Bekle 2016 şubat-marta kadar bekle:)

• Beğen

mirzaberk

Üye
Tepki
79
İsim
Fatih Mirzaberk ASLANTAŞ
Bisiklet
Carraro
@keremozanay Birincisi ve en mantıklı olanı diğer arkadaşlarında dediği gibi 2016 Şubat - Mart zamanını beklemen. Yok eğer ben beklemek istemiyorum diyorsan bisikletine alacağın ekipman en azından 1.000 TL tutacağı için ( aydınlatma, kask, eldiven, baf, vb. gibi ) limitin eğer 3.000 TL ise benim sana önerebileceğim ve benim de yol için aklımda olan modeller Carraro CR - Race 022 ( şu anki fiyatı 1.600 TL civarı olsa gerek ) / Cannondale Synapse Claris 8 ( o da yaklaşık 800 Usd civarı ) / Merida Ride 100 ( bu da yaklaşık 900 Usd civarı olsa gerek ) bunlar olabilir. Eğer bütçe anlamında kendini zorlamak istemiyorsan ve bence daha mantıklısı üzerine yatırım yaparak bisikletini geliştirmek istiyorsan ( çünkü yukarıda da söylediğin gibi 6 sene binmeyi düşünüyorsan yanılıyorsun maksimum 3 yıldır o bisiklete olan tutkun ;) sonra satıp daha iyisine geçmeyi düşüneceksin o ayır bir konu ;) ) benim sana tavsiyem Carraro CR - Race 022'yi alman olacaktır.

Hatta al sana linkini de vereyim ;

(link)

http://yonetim.accellbisiklet.com.tr/Upload/Urun/728X444/CR-Race_022.jpg

caesar

Forum Bağımlısı
Tepki
671
İsim
caesar
Bisiklet
Salcano
@mirzaberk

Yanlış yazmışım ya :) 052 ile olan cümle bana ait arkadaşlar;)

• Beğen

mirzaberk

Üye
Tepki
79
İsim
Fatih Mirzaberk ASLANTAŞ
Bisiklet
Carraro
@caesar 052 de olabilir evet ama aradaki fiyat farkı olarak tiagra ile claris farkını karşılar mı bilemem sanki vites ve fren sistemindeki tiagra ve claris farkı için aradaki yaklaşık 600 TL'lik fark sanki bana biraz fazla gibi geldi :confused: