Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yola geçmekte kararsızlık yaşıyorum.

Konu, 'Serbest Kürsü' kısmında N. Burak Önder tarafından paylaşıldı.

1. N. Burak Önder

N. Burak Önder Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Merhaba arkadaşlar..

Şöyle ki.. Şuan bir mtb bisikletim var zamanında 1500liraya almıştım şuan 2500lira olmuş fiyatı ama genelde asfaltta kullanıyorum ama içimde öyle bir yol aşkı var ki sormayın rüyalarıma kadar giriyor. Bir yerden topluca para gelecekti ama yılan hikayesine döndü o iş o para ile yol alıp mtb + yol yapacaktım ama paranın geleceği yok mtbmi satıp üzerine katıp yol almaya karar verdim. İlerde para gelince de mtb alırım diye düşündüm ama şimdi pek emin değilim hele ki belgrada girince mtbnin zevki apayrı öte yandan da düşünüyorum haftada bi kez anca giriyoruz araziye ayrıca kış geliyor yol bisikleti ne kadar kullanışlı olur bilmiyorum ama düz yolda mtb kesmiyor artık beni düşün düşün... birde size sorayım dedim yerimde olsaydınız ne yapardınız.. mtbye bir yıl ara verip yola mı geçerdiniz yoksa yol sevdanızı bir yıl erteler miydiniz.

2. Emre Akcan

Emre Akcan Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    ben olsam yola geçerdim zaten ilk sürüşte unutursunuz. bende para biriktiriyorum yol almak için :D

N. Burak Önder bunu beğendi.
  3. Aykut Subaşı

Aykut Subaşı Bisikletkolik

Bisiklet:
    Cube
    Seviye:
    Benim yaptığı gibi yap...
    1 senelik yola geçtim.Bu süre zarfında çok sağlam bir antreman programı yaptım ve yeni sezonda mtbye geçicem tekrar.
    MTByi satıp yola geçmeye değer mi dersen ... değer.Hemde nasıl :D
    ama tabiki mtb başladık mtb bitircez.Mtb candır,canandır...

ihtiyar ve N. Burak Önder bunu beğendi.
  4. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    ikisininde yeri apayrıdır birini diğerinin üstünde göremem hiçbir zaman ancak uzun zamandır mtb kullanıyormuşsunuz ve genellikle düz yolda kullandığınızı hesaba katarsak yol bisikleti kesinlikle daha doğru bir tercih olacaktır kşında kullanabilirsiniz sadece ıslak zeminde dikkatli olmalısınız bence hayallerinizi ertelemeyin :D

ihtiyar ve N. Burak Önder bunu beğendi.
  5. N. Burak Önder

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Cok teşekkürler arkadaşlar yola geçmek farz oldu öyleyse ! :D

6. Umut Kılınç

Umut Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben olsam o kadar yüksek bütçe yol bisikleti alırdım.Zaten mtb ile hemen hemen aynı yerlerde kullanacaksınız.Benim gibi 450 tl bütçeye yol bisikleti alınmaz.

7. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    yol sevdası bende de başlamıştı ben şehir bisikleti aldım biraz ertelerim dedim (mtb ye göre daha yakın yola :) ) en fazla 3 ay dayanabildim sonra hemen yol bisikleti aldım.bence hiç düşünmeden yol alabilirsiniz çünkü insanı bir etkiledimi daha bırakmıyor bu yol bisikleti bambaşka bir olay :)

ihtiyar, Cyclist999 ve N. Burak Önder bunu beğendi.
  8. Umut Kılınç

Umut Kılınç Kıdemli Üye

Seviye:
    Ben bir arkadaşım carraro 012 CR RACE sini sürdüm sanki antika araba sürüyormuş gibi bir his veriyor insanın inesi gelmiyor :)

9. N. Burak Önder

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    @fatihaydın cidden öyle bir başladı mı o sevda yol bisikletine geçeceksin başka caresi yok. Forumda okuduğum konularda da böyle genel kanı :)

10. fatihaydın

fatihaydın Bisikletkolik

Bisiklet:
    Look
    Seviye:
    aynen öle şuanda içim o kadar rahat ki şehir bisikletini 3 ay kullandım alışamadım ama yolu 1 ay kullandım öle bir his veriyor ki sanki 10 yıllık yol bisikletçisiyim :) cidden o şekilde sanıyordum kendimi :)

Tuncay Üner ve N. Burak Önder bunu beğendi.
  11. hamibektas

hamibektas Kıdemli Üye

Seviye:
    Size şunu söylemek isterim... Bisiklet gerçekten ama gerçekten yol bisikleti imiş. Başta alırken her insanda olan tereddütler bende de vardı. O kadar paraya değer mi? MTB'yi satıp yola geçmek gereklimi? Ama inanın şuan içimde zerre kadar pişmanlık yok. Aksine iyi ki böyle bi adım atıp almışım diyorum. Ve şunu söylemek isterim ben bisikleti severdim. Yol bisikleti ile de hem bisiklete hem de bu spora AŞIK oldum :) İnşallah sizde bu aşkı tadar ve yaşarsınız :)

12. Vedat METİN

Vedat METİN Kıdemli Üye

Seviye:
    Bisiklet bir tutkudur,yol bisikleti aşktır.Bir kere beyninize girdiyse tek ilacı almaktır.Yol bisikletini aldığınızda keşke daha önce alsaymışım diyeceksiniz.Fakat imkanınız varsa mtbyi satmayın mtbde dağda,bayırda,uzun turlarda ihtiyaç.Ben mtbmi sattım yol bisikleti aldım.Aradan 3 ay geçti tekrar mtb aldım.

ihtiyar bunu beğendi.
  13. N. Burak Önder

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Bende öyle yapacağım sanırım yola geçip ilerleyen zamanlarda tekrar mtb alacağım.

Vedat METİN bunu beğendi.
  14. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    İnsanlar yol biskleti almaya korkuyorlar ve aslında haklılık payları da var. Bu korku, yol bisikleti ile bir miktar geçirinceye kadar sürüyor. Daha sonra korkulacak bişeyin olmadığını anlıyorsunuz. Hele ki yaptığınız yol %90 asfalt ise zaten çok iyi bir karar vermişim diyeceksiniz muhtemelen.

Tüm bunların yanında, konfordan bir miktar ödün vereceksiniz. buda aklınızda bulunsun.

ihtiyar ve Cyclist999 bunu beğendi.
  15. Kudret Kurtcebe

Kudret Kurtcebe Onursal Üye

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    istanbulun yollarını didik didik edip keşfettikten sonra anladımki gerek avrupa yakada gerekse anadolu yakada uzun etaplar için asfalttan stabilize ye girmenin zevki sadece cyclo cross yolda var bu bisikletler malesef türkiyede yok tek bayi benim bildiğim göztepede focus alman malı saykolardır ..geçen gene gittim saykolar gıcır gıcır yol bisikletleride var ama yolla her yere gidemezsiniz alan dardır anadolu yakada ,,,zevki sadece asfalt olmayan ben stabilizeye de gireceğim diyenlerin bisikleti budur yani hem asfalt hem stabilize ,mtb ye gelince mtb sadece dağda insana adrenalin verir 200 km lik etaplarda hammallık etabınız 200 km ise ve bu etapta stabilize yollar ve asfalt var ise onun ilacı cyclo cross yoldur ve tekerin en son limiti 1.32 dir onun altı zati olmuyor saykolarda..

ihtiyar, N. Burak Önder ve Tuncay Üner bunu beğendi.
  16. N. Burak Önder

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Kudret Abi sadece asfaltta kullanacağım o yüzden cyclo cross alırsam pişman olurum gibime geliyor. Avrupa yakasında kullanıyorum genelde bisikleti yolları tanıyorum dikkat ettikten sonra birşey olmayacağı kanısındayım. Mtb dediğiniz gibi sadece dağda keyif veriyor dağada pek uğradığımız olmadığı için mtb keyfini yaza kadar erteliyorum şimdilik :)

17. Baha Yılmaz

Baha Yılmaz Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Uygun modifikasyonlar sonucunda bence iyi bir tur bisikleti derdinize deva olacaktır.İlla uzun yola çıkmanıza da gerek yok..

18. N. Burak Önder

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    Tur bisikleti kesinlikle ve kesinlikle beni kesmeyecektir.

19. Baha Yılmaz

Baha Yılmaz Yeni Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    :DSevgili kardeşim sen kararını çoktan vermişsin o zaman..
    Tez zamanda Yol'a revan ol:)

20. ihtiyar

ihtiyar Onursal Üye

Adı:
    Bülent B.
    Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Benim bütün bu yorumlardan anladigim; yol bisikleti alirken, en azindan 32 mm. lastiklerin de takilabilecegi bir kadro bulmaya calismak. Türkiye icin ne derece gercekci bir yaklasim, bilemiyorum. Ama bu konuda Türkiye üzerinde daha cok bilgisi olanlar daha güzel yorumlayacaklardir.
    Aksi taktirde, hem yol, hem dag bisikletinin de gerekli oldugu kanisindayim