Yola geçmekte kararsızlık yaşıyorum.

N. Burak Önder

Daimi Üye
Tepki
240
Bisiklet
Scott
Merhaba arkadaşlar..

Şöyle ki.. Şuan bir mtb bisikletim var zamanında 1500liraya almıştım şuan 2500lira olmuş fiyatı ama genelde asfaltta kullanıyorum ama içimde öyle bir yol aşkı var ki sormayın rüyalarıma kadar giriyor. Bir yerden topluca para gelecekti ama yılan hikayesine döndü o iş o para ile yol alıp mtb + yol yapacaktım ama paranın geleceği yok mtbmi satıp üzerine katıp yol almaya karar verdim. İlerde para gelince de mtb alırım diye düşündüm ama şimdi pek emin değilim hele ki belgrada girince mtbnin zevki apayrı öte yandan da düşünüyorum haftada bi kez anca giriyoruz araziye ayrıca kış geliyor yol bisikleti ne kadar kullanışlı olur bilmiyorum ama düz yolda mtb kesmiyor artık beni düşün düşün... birde size sorayım dedim yerimde olsaydınız ne yapardınız.. mtbye bir yıl ara verip yola mı geçerdiniz yoksa yol sevdanızı bir yıl erteler miydiniz.

Scudo

Emre Akcan

Forum Bağımlısı
Tepki
345
Bisiklet
Scott
ben olsam yola geçerdim zaten ilk sürüşte unutursunuz. bende para biriktiriyorum yol almak için :D

• Beğen
Tepkiler: N. Burak Önder

Aykut Subaşı

Forum Bağımlısı
Tepki
457
Bisiklet
Cube
Benim yaptığı gibi yap...
1 senelik yola geçtim.Bu süre zarfında çok sağlam bir antreman programı yaptım ve yeni sezonda mtbye geçicem tekrar.
MTByi satıp yola geçmeye değer mi dersen ... değer.Hemde nasıl :D
ama tabiki mtb başladık mtb bitircez.Mtb candır,canandır...

Artık Yok

Forum Bağımlısı
Tepki
1.463
ikisininde yeri apayrıdır birini diğerinin üstünde göremem hiçbir zaman ancak uzun zamandır mtb kullanıyormuşsunuz ve genellikle düz yolda kullandığınızı hesaba katarsak yol bisikleti kesinlikle daha doğru bir tercih olacaktır kşında kullanabilirsiniz sadece ıslak zeminde dikkatli olmalısınız bence hayallerinizi ertelemeyin :D

N. Burak Önder

Daimi Üye
Tepki
240
Bisiklet
Scott
Cok teşekkürler arkadaşlar yola geçmek farz oldu öyleyse ! :D

Umut Kılınç

Daimi Üye
Tepki
76
Ben olsam o kadar yüksek bütçe yol bisikleti alırdım.Zaten mtb ile hemen hemen aynı yerlerde kullanacaksınız.Benim gibi 450 tl bütçeye yol bisikleti alınmaz.

• Beğen

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
yol sevdası bende de başlamıştı ben şehir bisikleti aldım biraz ertelerim dedim (mtb ye göre daha yakın yola :) ) en fazla 3 ay dayanabildim sonra hemen yol bisikleti aldım.bence hiç düşünmeden yol alabilirsiniz çünkü insanı bir etkiledimi daha bırakmıyor bu yol bisikleti bambaşka bir olay :)

Umut Kılınç

Daimi Üye
Tepki
76
Ben bir arkadaşım carraro 012 CR RACE sini sürdüm sanki antika araba sürüyormuş gibi bir his veriyor insanın inesi gelmiyor :)

• Beğen

N. Burak Önder

Daimi Üye
Tepki
240
Bisiklet
Scott
@fatihaydın cidden öyle bir başladı mı o sevda yol bisikletine geçeceksin başka caresi yok. Forumda okuduğum konularda da böyle genel kanı :)

fatihaydın

Forum Bağımlısı
Tepki
356
Bisiklet
Look
@N. Burak Önder

aynen öle şuanda içim o kadar rahat ki şehir bisikletini 3 ay kullandım alışamadım ama yolu 1 ay kullandım öle bir his veriyor ki sanki 10 yıllık yol bisikletçisiyim :) cidden o şekilde sanıyordum kendimi :)

hamibektas

Daimi Üye
Tepki
125
Size şunu söylemek isterim... Bisiklet gerçekten ama gerçekten yol bisikleti imiş. Başta alırken her insanda olan tereddütler bende de vardı. O kadar paraya değer mi? MTB'yi satıp yola geçmek gereklimi? Ama inanın şuan içimde zerre kadar pişmanlık yok. Aksine iyi ki böyle bi adım atıp almışım diyorum. Ve şunu söylemek isterim ben bisikleti severdim. Yol bisikleti ile de hem bisiklete hem de bu spora AŞIK oldum :) İnşallah sizde bu aşkı tadar ve yaşarsınız :)

• Beğen

Vedat METİN

Daimi Üye
Tepki
125
Bisiklet
Sedona
Bisiklet bir tutkudur,yol bisikleti aşktır.Bir kere beyninize girdiyse tek ilacı almaktır.Yol bisikletini aldığınızda keşke daha önce alsaymışım diyeceksiniz.Fakat imkanınız varsa mtbyi satmayın mtbde dağda,bayırda,uzun turlarda ihtiyaç.Ben mtbmi sattım yol bisikleti aldım.Aradan 3 ay geçti tekrar mtb aldım.

• Beğen
Tepkiler: ihtiyar

N. Burak Önder

Daimi Üye
Tepki
240
Bisiklet
Scott
@Vedat METİN

Bende öyle yapacağım sanırım yola geçip ilerleyen zamanlarda tekrar mtb alacağım.

• Beğen
Tepkiler: Vedat METİN

Tuncay Üner

Forum Bağımlısı
Tepki
619
Bisiklet
Trek
İnsanlar yol biskleti almaya korkuyorlar ve aslında haklılık payları da var. Bu korku, yol bisikleti ile bir miktar geçirinceye kadar sürüyor. Daha sonra korkulacak bişeyin olmadığını anlıyorsunuz. Hele ki yaptığınız yol %90 asfalt ise zaten çok iyi bir karar vermişim diyeceksiniz muhtemelen.

Tüm bunların yanında, konfordan bir miktar ödün vereceksiniz. buda aklınızda bulunsun.

BF Okuru

Forum Bağımlısı
Tepki
789
istanbulun yollarını didik didik edip keşfettikten sonra anladımki gerek avrupa yakada gerekse anadolu yakada uzun etaplar için asfalttan stabilize ye girmenin zevki sadece cyclo cross yolda var bu bisikletler malesef türkiyede yok tek bayi benim bildiğim göztepede focus alman malı saykolardır ..geçen gene gittim saykolar gıcır gıcır yol bisikletleride var ama yolla her yere gidemezsiniz alan dardır anadolu yakada ,,,zevki sadece asfalt olmayan ben stabilizeye de gireceğim diyenlerin bisikleti budur yani hem asfalt hem stabilize ,mtb ye gelince mtb sadece dağda insana adrenalin verir 200 km lik etaplarda hammallık etabınız 200 km ise ve bu etapta stabilize yollar ve asfalt var ise onun ilacı cyclo cross yoldur ve tekerin en son limiti 1.32 dir onun altı zati olmuyor saykolarda..

N. Burak Önder

Daimi Üye
Tepki
240
Bisiklet
Scott
Kudret Abi sadece asfaltta kullanacağım o yüzden cyclo cross alırsam pişman olurum gibime geliyor. Avrupa yakasında kullanıyorum genelde bisikleti yolları tanıyorum dikkat ettikten sonra birşey olmayacağı kanısındayım. Mtb dediğiniz gibi sadece dağda keyif veriyor dağada pek uğradığımız olmadığı için mtb keyfini yaza kadar erteliyorum şimdilik :)

Tepki
40
Bisiklet
Scott
Uygun modifikasyonlar sonucunda bence iyi bir tur bisikleti derdinize deva olacaktır.İlla uzun yola çıkmanıza da gerek yok..

N. Burak Önder

Daimi Üye
Tepki
240
Bisiklet
Scott
@Baha Yılmaz

Tur bisikleti kesinlikle ve kesinlikle beni kesmeyecektir.

ihtiyar

Forum Bağımlısı
Tepki
3.579
İsim
Bülent B.
Bisiklet
Diğer
Benim bütün bu yorumlardan anladigim; yol bisikleti alirken, en azindan 32 mm. lastiklerin de takilabilecegi bir kadro bulmaya calismak. Türkiye icin ne derece gercekci bir yaklasim, bilemiyorum. Ama bu konuda Türkiye üzerinde daha cok bilgisi olanlar daha güzel yorumlayacaklardir.
Aksi taktirde, hem yol, hem dag bisikletinin de gerekli oldugu kanisindayim

• Beğen