Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol yarışına hazırlık

Konu, 'Sağlık - Antrenman - Beslenme' kısmında Ufuk Yılmaz 45 tarafından paylaşıldı.

1. Ufuk Yılmaz 45

Ufuk Yılmaz 45 Aktif Üye

Seviye:
    Arkadaşlar ben Kasım'da 18 yaşında olacağım.Bisiklet sporuna yeni başladım sayılır.Önümüzdeki yarışlara katılmak istiyorum,hiç olmadı Alanya 16-17 ekim sezon sonu yarışlarına katılmayı düşünüyorum.Amacım yarışı kazasız,belasız atlatıp herkesin içindeki sıralamamı almak ve başarı durumumu görmek ve ona göre de yol haritamı belirginleştirmek.

Bunun için yarışlara nasıl bir programla hazırlanmalıyım ? Dağ bisikletiyle hazırlanmam uygun olur mu ? Bu konudaki fikir ve görüşlerinizi bekliyorum.

Ayrıca evde makara çalışmak performansı ne derecede etkiler ? Bunları öğrenmek istiyorum.

Şimdiden Teşekkürler.

2. Mehmet_Gürsoylu

Mehmet_Gürsoylu Forum Bağımlısı

Seviye:
    O yarışta inşallah bu sene bende varım.Ama bisiklete yni başladıysan bu kondisyonla yarışı bitirmen biraz zor olur çünkü ilk finişi geçenden itibaren bir zaman sınırı konuluyor.O zaman dolmadan yarışı bitiremezsen diskalifiye olursun.Zamanla yarışıyorsun yani.Diğer açıdan grubla beraber gitmen gerek ki bu da oldukça zor bu yüzden kendine bir yol bisikleti edin yada şehrinde yol takımı varsa ona gir.Mtb ile çalışarak bu iş olmaz ikisi çok farklıdır.Evde yaptığın makarada pek fayda etmez en iyisi yola çıkmaktır.bu koşulları sağladığında birer gün ara ile sabit 30 km/h da 40 km gitmeye çalış.Bunu 1 hafta uygula.Ortalama gösteren bir km saati al ve her hafta ortalamanı yükseltmeye çalış.40 km mesafeyi 40 ortalama ile gittiğin zaman emin ol yarışta iddan oalcaktır ama bu işler uzun süre gerektirir alanya yarışına kadar pek hazırlanabileceğini sanmıyorum

alper öztürk ve Ufuk Yılmaz 45 bunu beğendi.
  3. Samet Horasan

Samet Horasan Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    MTB nin ne gibi bir farkı olabilirki? Yol lastikleri taksak fayda sağlamaz mı?

4. Samet Horasan

Samet Horasan Aktif Üye

Bisiklet:
    b'Twin
    Seviye:
    Soru güncel.

Selamlar...

5. sinan hüner

sinan hüner Aktif Üye

Seviye:
    mtb nin geometrık yapısıyla yol bısıkletınınkı bır degıl bu yüzden mtb ıle yarısa hazırlanırsan yol bısıkletıyle yarısa gırdıgınde bısıklete uyum saglayamazsın belın tutulur ellerın uyusur fln

Ufuk Yılmaz 45 ve Samet Horasan bunu beğendi.