Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol yarış bisikleti tavsiyeleriniz var mıdır?

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Mehmet TEKELİ tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet TEKELİ

Mehmet TEKELİ Yeni Üye

Seviye:
    Merhaba arkadaşlar,
    Forma yeni üyeyim ve yardımınıza ihtiyacım var, herkes gibi benimde çocukluğum bisiklet üzerinde geçti, 4 - 5 ay gibi bir süre önce tekrar bisiklet almaya karar verdim fakat fazla araştırma fırsatım olmadı, geçen hafta formu keşfettim ve incelemeye başladım ve gördüm ki herkes olumlu olumsuz görüşlerini ve bilgilerini paylaşıyor, düşündüm de bana da yardımcı olursunuz,
    Yol yarış bisikleti tavsiyelerinize ihtiyacım var, 800 - 1000 TL bütçem var önerebileceğiniz modeller ve tavsiyelerinizi öğrenmek isterim, ortalama haftanın 3 - 4 günü işe gelip giderken Bakırköy Balat arası sahil yolundan sürmeyi planlıyorum ortalama mesafem 20 km gidiş 20 km dönüş,
    önerilerinizi beklemekteyim şimdiden teşekkürler.

2. ÇEVİK

ÇEVİK Euzübillahimineşşeytanirracim

Adı:
    Volkan Ç.
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Selamün Aleyküm mehmet bey üyeliğiniz hayırlı olsun.Yalnız mesafe baya uzunmuş.Ben yenibosna ataköy arası kullanıyorum.İnanılmaz zevkli.Bisiklet seçimine gelince bence kaliteli bir markanın ikinci ellerine bakın.Ancak bütçenizi biraz yükseltirseniz,daha iyi olabilir.Özellikle sahibinden com da inanılmaz bisikletler var.Ben benim yarışı zamanında 2300 tl ye aldım.Sonra sahibinden de 1600'e az kullanılmışını gördüm.Çok üzüldüm.Ayrıca alırken kadro ölçüsünü belirleyin.Boyunuz ve bacak boyunuzu ölçün.Ben 1.81 boyundayım bacak boyum 81 kadro olarak 56 kadro aldım gayet iyi.Diğer naçizane önerim şehir bisikletlerinede bakın.Ayrıca forumdada çok güzel temiz bisikletler var.Son olarak hepsiburada.com şu an kampanya var bisikletlerde şansınıza ana sayfada hala güncel ise bir bakın acil şekilde.Markası claudbutler sanırım.

Mehmet TEKELİ bunu beğendi.
  3. ÇEVİK

Adı:
    Volkan Ç.
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
  4. Mehmet TEKELİ

Mehmet TEKELİ Yeni Üye

Seviye:
    Volkan bey merhaba,
    Öncelikle öneriniz için teşekkürler, Claudbutler düne kadar aklımdaydı düşünüyordum, dün akşam formda dolaşırken ismini şu hatılayamıyorum bir üyenin tavsiyesi vardı decathlon da Triban 3, bugün decathlona gittim Triban 3 yol bisikletine bakmaya, hatta deneme şansım bile oldu çok hoşuma gitti sürüşü çok akıcı ve yormuyor, tek sıkıntısı sele biraz sert :) reyon görevlisi Mustafa bey ile biraz sohbet ettik kendisi de bisiklet kullandığını ve fiyat ve performans olarak başarılı olduğunu belirtti, yaklaşık yarım saat kalmama rağmen ben dahil 5 kişi denedi 2 kişi aldı. Benimde tercihim bu yönde olacak sanırım daha cazip bir şeyler çıkar mı bilemiyorum :) 1 haftaya almayı düşünüyorum, umarım uygun bir günde beraber geziniriz.
    Bu arada kadro boyu tavsiyeniz için teşekkürler benim boy da 1.86 kilo 85 sanırım bende 56 yada 57 kadro bakacağım,

http://www.decathlon.com.tr/Triban-3-Yol-Bisikleti,PR-29004.html
    fiyatı 1.000 TL

5. ulas

ulas Admin

Bisiklet:
    Geotech
    Seviye:
  6. ÇEVİK

Adı:
    Volkan Ç.
    Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    Bu decathlon mağazası marmara forumda tepehome mağazasının eski yerine açılmış galiba merak ettim ,bende müsait bir zamanımda gezeyim.Bu arada mehmet bey tabiki nasip olursa İnşaAllah beraber gezeriz.Saygılarımla

7. Mehmet TEKELİ

Mehmet TEKELİ Yeni Üye

Seviye:
    evet marmara formun yanında, ekipman ve çeşit alternatifleri var ve personeli gerekli bilgiye sahipler, en azından bana öyle hissettirdiler (sanrım reklam oluyor) yarın tekrar gitmeyi düşünüyorum sanırım Triban 3 ü alacağım :) heyecan bassıyor

8. Mehmet TEKELİ

Mehmet TEKELİ Yeni Üye

Seviye:
    Ulas bey verdiginiz linki inceledim fakat benim butcemi asiyor ilgilendiginiz icin ve cevap verip yardimci oldugunuz icin tesekkurler

Artes D708 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

9. Ender A.

Ender A. Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    800-1000 TL civarında bir fiyata alacağınız bir yol bisikleti bence sizi bisikletten soğutabilir. Bir arkadaşa tavsiye etmek için ben de biraz araştırma yaptım. Fiyat/performans olarak ve başlangıç için bence alınabilecek en iyi bisiklet Salcano XRS 040 SORA. Fiyatı 1.399 TL görünüyor sitesinde. Pazarlıkla biraz daha uygun bir fiyata alınabilir herhalde bayilerden.