Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Yol yarış bisikleti alıcam sizce kron active nasıl

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında alperen şen tarafından paylaşıldı.

1. alperen şen

alperen şen Üye

Seviye:
  2. Serkan Mıstınoğlu

Serkan Mıstınoğlu Road Runner

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Merhaba alperen, 1100 liraya alabilecegin bisikletlerin cok ust seviye bisikletler olmalarini bekleme. Triban 3 de alabilirsin decathlondan, sedona 601 de alabililirsin. Hemen hemen ayni bisikletler. Donanimlari denk, agirliklari denk.. Hosuna gideni al :)

Hiz senin bacaginla alakali buyuk olcude

alperen şen bunu beğendi.
  3. alperen şen

alperen şen Üye

Seviye:
    öncelikle yanıtın için saol sirkecide daha uyguna bilirmiyim acaba_?

Serkan Mıstınoğlu bunu beğendi.
  4. ismail eren

ismail eren Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    eğer bütçeniz o kadarsa ve yol bisikletine yeni başlayan birisiyseniz alın bunu, işinizi görecektir.
    alırken kadro boyuna dikkat edin. boyunuz ve bacak iç uzunluğunuza göre kadro boyunun nasıl olması gerektiğine dair forumda konular var.
    onlara bir bakın

5. alperen şen

alperen şen Üye

Seviye:
    bide hızlı olacağımı düşünüyorum 30 km hiç durmadan 2saat 20 dakikada koşmuşluğum war bisikletle çok daha iyi olur sanırım

illahi yol deil mtbde olabilir siz Hangisini tavsiye edersiniz? 1100 liraya mtb almak daha mantıklıysa öyle yapayım

6. Serkan Mıstınoğlu

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    Bisikleti sadece asfaltta sureceksen mtb almani onermem, fakat 1100 liraya mtb almak istersen karsina 10larca secenek cikacaktir. Daha fazla secenek var mtbde. Fakat kullanim alanlari farkli. Yol bisikleti, asfalt bisikletidir. Mtb, mountain bike'dir yani dag-arazi bisikletidir.

Boyunu da soylersen kac kadro alman gerektigini asagi yukari kestirebiliriz

Sorunun cevabina gelince, hayir bulamazsin. Yol bisikletlerini sadece bayiler satar. Kron bayisi bulman gerekecek. Ve kron bayilerindeki fiyatlar da internette gordugun fiyatin aynisi olacaktir. Yani liste fiyati neyse odur. Sadece nakit odemelerde %10 civari bir indirim yapilir.

Ayrica sirkecide hic kron yol bisikleti gormedim, gerci uzun suredir gitmedim

alperen şen bunu beğendi.
  7. acemifırom

acemifırom Yeni Üye

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    @Serkan Mıstınoğlu bey ben yarışlarda koşabileceğim 5.000tl bütce ile alabileceğim bir yarış bisikleti arıyorum. Bana önerebileceğiniz modeller varmı acaba? 4.500tl - 5000 arası?

8. Serkan Mıstınoğlu

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    @acemifırom bütçen çok iyi :) fakat gerçekten fazla alternatifin var o fiyata. Hele ikinci elleri de işin içine katarsak, aylarca bile araştırılır.

İkinci ele yönelirsen, karbon kadro almayı garantilemiş olursun. Ve vites setin en kötü 105, hatta belki ultegra veya eski seri dura-ace bile olabilir.

Sıfır almaya niyetliysen, trek madone 3.1 gibi en alt seviye treklerden alabilirsin, onun dışında iyi kalitede alüminyum bisikletler var, özellikle specialized olanlar. Onlardan alabilirsin. Şuraya mutlaka göz at:
    Yol Bisikleti - Aktif Pedal Bisiklet

Meridanın Reacto Serileri var, Salcanonun XRS 010 modeline yönelebilirsin.
    YOL BİSİKLETLERİ
    Salcano Bisiklet | Motosiklet

Türkiye'de pek fazla marka alternatifin olmayacak. Focuslar var yine oldukça çeşitli, ve kullanıcısı da boldur focusun:
    CAYO SERİSİ (KARBON SUPER LIGHT)

Canondale çok yaygın mesela yine o fiyatlara:
    cannondale yol bisikleti

Daha en az 10 marka daha bulup yazabilirim buraya :D

Hele bunun yurt dışından alması da var, biliyosun 1500€'ya kadar yurtdışından da alabilirsin. 1500€'nun üzerini bireysel olarak sipariş edemiyorsun, şirket göstermen gerekiyor.

İlk yapman gerekeni söyliyeyim, İzmir'deki tüm bisikletçileri gez. Alternatiflerinin hepsini gör. Satıcılardan da tavsiyeler al, kafanda bir şablon oluşsun, birkaç marka-model oluşsun, yani sevdiğin bisikletleri bir belirle önce. En son değerlendirmeyi ve elemeyi, yani hangisini seçeceğini buradan konuşup değerlendiririz forumca :) Bu yukardakilerin hepsi iyi bisikletler. 5000 liraya alacağın bisiklet zaten iyi bir bisiklet olacaktır. Yarış da koşulur. Yarış için ultegra idealdir mesela. Ama ultegralı bir bisiklet alamayabilirsin 5000 liraya. 105 olur büyük ihtimal. Onu ilerde ultegraya yükseltirsin vs vs. Aynı şekilde jant da alman gerekecek eğer yarış düşünüyorsan. Çünkü bisikletlerle birlikte gelen jantlar çoğu zaman fiyatı düşürmek adına ucuz yollu seçiliyor. En meşhuru shimano r500 mesela. Benim cervelonun üzerinde bile 500 liralık bu janttan vardı sen düşün.. satıp ksyrium elite almıştım. Sen de benzer bir jant terfisi yaparsın. Bunlar ek masraflar tabi. Sıfır aldığında kesinlikle ek masrafların olacak. İkinci en almanın güzelliği de burada. Hem grupseti, hem jantları yarışa uygun, süper bir ikinci el bulabilirsin mesela rahatlıkla o paraya. Bu mevzuyu bir netleştir. İkinci el mi sıfır mı?

9. acemifırom

acemifırom Yeni Üye

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    @Serkan Mıstınoğlu bu denli iyi niyetli cevap için cok minnettarım. Ben su aralar alısam kurumsal bir firmanın yardımı aracılıgı ile alıcam. Yani 2.el alma şansım yok doğrusu. Kafamda scaultra 5000 serisi vardı. ama sizde bircok model yazmıssınız doğrusu. Ben 5000tl max bütce ile SIFIR bir bisiklet düşünüyorum. ve Puanlı yarışlarda kullanabilecğeim birşey olucak zaten elimde ki lanet gelesi mtb ile günde 3saatlik antremanlara cıkıyorum 5 yokuş parkurlu. 8 ay lık bir düzenli idman sonucunda yarıslara gireceğim. Ultegra bulabilirsem nefis olur bu bütce ile gercekten önerilerini dikkatealıcam yardımcı olursan cok cok sevınıcem. su tercih meselesini 3e 4e indirelim bir el at?

10. Serkan Mıstınoğlu

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
  11. acemifırom

acemifırom Yeni Üye

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
  12. Kazım kuru55

Kazım kuru55 Üye

Adı:
    Kazım
    Seviye:
    Carroro 702 grande man ve sportive 321 ile salcano mostar 700 ve city fun 60 arasında kaldım.Şehir içi asfalt kullanımda hangisi daha uygun olur acaba.Boy 1.85 kilo 120...

13. acemifırom

acemifırom Yeni Üye

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
  14. Serkan Mıstınoğlu

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    @acemifırom değerlendirmesi güzel o pisikletin. yarış ve günlük antrenman için öneriliyor. 1-2 değişiklikle rahatlıkla yarış makinası olur deniyor. Jant kesinlikle değişmeli deniyor, antrenman jantı olur fakat yarış için olmaz deniyor.
    Bunun dışında aynakol değişmeli deniyor, ultegra sete geçemesen bile aynakolu ultegra yapabilirsin.
    Frenleriyle ilgili de birkaç olumsuz yorum var, "merida road pro" diye kendi kaliperlerini kullanıyormuş.

Kısacası kadro oldukça iyi, aynakol,fren,jant değişmeli :)

15. acemifırom

acemifırom Yeni Üye

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    @Serkan Mıstınoğlu dostum bana aldigimda hiçbir seyini değiştirmeye cegim bir model önerebilir misin cidden cok sikisicam birde jant aynakol girerse ne dersin varmı tam takir bu model diye bilecegin focus cok hosuma gitti

16. Serkan Mıstınoğlu

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    @acemifırom var tam takır model neden olmasın. ama 5000 liraya sıfır yok sorun orda dostum :D

ultegra set dediğin 2000 lira ediyor, iyi diyebileceğin bir jant da 1000 lira desen, ki 1500ü bulur aslında. e ne kaldı geriye? 1500-2000 lira. Bu paraya karbon kadro+ geri kalan ufak tefek parçalar. Tam olarak olmayacak malesef.

Scultura 5000 ve cayo 6.0 gayet ideal. Aynakolları performans aynakolu değil. Yarışa girersin, ama yetersiz kalır biyerden sonra. No name shimano r500 aynakol sonuçta. iki bisiklette de aynı aynakol var.

Tavsiyem ikisinden birini alman ve aynakolun sprintte esnediğini, jantların yokuşta seni zorladığını kendin görmen. 1-2 yıl içinde değiştirirsin acelesi yok. zaten ilk yarışlarındaki amaç peletonla birlikte finişe varmak olacak, hem yarış ortamına alışırsın hem bisiklete. Acele etmene gerek yok :)

----------------------

ayrıca, "yerine koyamayacağın parçayla yarışa girme" der çok saygıdeğer bir abim :)
    Yani hemen her yarışta ufak çapta da olsa bir kaza olur, düşülür. Buna senin sebep olmana gerek yok. önündeki düşse, 2 önündeki düşse, hatta 4 önündeki düşse bittin :) Kadro çatlatan, jant yamultan çok fazla arkadaşım oldu. Bunlar senin de başına gelecek, ve bunların yerine yenilerini koyabilecek misin?
    Yarış dediğin şey dışardan görüldüğü gibi değil. Mutlaka ekstra masrafların çıkacak.. Bütçeni belirleyip "aldım bitti oh kurtuldum artık masraf yok" diyemezsin :)

acemifırom, Engin er. ve Deniz bunu beğendi.
  17. acemifırom

acemifırom Yeni Üye

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    @Serkan Mıstınoğlu valla çok iyi aydunlattin dostum günde antrenman larimi 4 saatte çıkardım. Yarin 4.5 zorlucam 5yokuslu parkurum. Ayrıca senden antrenman lar konusunda da bilgi almak isterim ve tabi bu bisikletin degiscek parçaları yerine neleri alabilirim bunlarin da önerisi ni yaparsan cok sevinirim cok agritiyorum başını ama yarislara seneye bu zamanlarda katilicam bu yıl hep idman

18. Serkan Mıstınoğlu

Bisiklet:
    Cervélo
    Seviye:
    @acemifırom günlük 4-5 saatlik antrenmanın faydalı olabilmesi için başka hiçbir işte uğraşmaman gerek. hayatında okul ya da iş olmamalı. Yiyip,uyuyup,antrenman yapmalısın. Gerçekten de böyle bir hayatın yoksa günlük 4 saatlik antrenman fazla :)

19. acemifırom

acemifırom Yeni Üye

Bisiklet:
    GT
    Seviye:
    @Serkan Mıstınoğlu suan lik is arama telasinda oldugum icin bostayim yani 1.5 aydir 1saat 10 dk ole başladım bugun inşallah 4.30 a cikarcam. Ama ise girersem hele ki 8 saat olursa vardiya 2.5-3 saat hergün pedal larim ya. Ama önce bana alınabilir bisikleti bulmamiz gerek