Yol ve mtb karışımı bisiklet

BicycleLover

Forum Demirbaşı
Tepki
363
İsim
lazım değil
Bisiklet
Salcano
Merhabalar. Bir kaç sorum olacaktı sizlere. Yol ve mtb karışımı bisiklet olabilir mi? Yapılabilir mi parçalar değiştirilerek? Bisikletim ng650 hangi parçalarını değiştirmeliyim yapılıyorsa?

(Doğada sürmeyi seviyorum ama bazen gideceğim yol uzun oluyor bir yerde bana kolaylık sağlamasını istiyorum)

Teşekkürler..

Scudo

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
yol lastigi alip mesela 1.50 yada 1.75 kilitli masani da kitlersen istedigin dogrultuda birseyler cikabilir kanimca

Berke

Road Bike Cyclist
Tepki
5.964
Başlangıç
2014—15
Bisiklet
Bianchi
Bisiklet türü
Yol bisikleti
En fazla ince lastik takıp ve maşayı kilitleyerek daha rahat hızlanabilirsin düz yollarda.
Onun dışında yol ve MTB karışımı diyebileceğimiz bisikletler var, cylocross deniyor onlara:

http://www.singletracklink.com/wp-content/uploads/2014/09/KTM-Canic-CXC-Cyclocross-Bike-2015.jpg

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
1 - ince lastik
2- drop bar
fren vites değiştirmek istemiyorsan da drop barın üst kısmına mevcud frenle vitesleri yerleştirebilirsin.
böyle bi bisiklet görmüştüm çünkü

• Beğen
Tepkiler: ercst0rm

BicycleLover

Forum Demirbaşı
Tepki
363
İsim
lazım değil
Bisiklet
Salcano
@chnkrmz @Berke @ercst0rm

Yorumlarınız için teşekkür ederim. Peki lastiği hangisini tercih etmeliyim ne kadar ince veya marka? Ön maşa da kilit yok onu değiştirebilir miyim? Birde dağda sürerkende tekerlek dayanabilir mi şimdi ki gibi acaba?

• Beğen
Tepkiler: Ceyhun Özkan
Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BicycleLover Asfaltta sürmek için sana Michelin Country Rock 26x1.75 modelini şiddetle tavsiye edebilirim.Hamuru olsun , yuvarlanma direnci olsun , sırt yapısı , su kanalları vs. beni tatmin eden ve parasını hak eden bir lastik , aldığıma pişman değilim.Eğer aşırı off-road yapmayacaksan bu lastik seni hafif arazide hatta yeri gelir hafif mıcırda bile götürür.Sana tavsiyem eğer dağa taşa sürmeyeceksen boşuna kilitlemeli maşa almaman.Onun yerine tr'de pek bulunmayan düz maşalardan alabilirsin,hem ciddi bir ağırlık atmış olursun.

S.Emre DURMAZ

Forum Demirbaşı
Tepki
353
İsim
S.Emre
Bisiklet
Cube
Kardeşim git herhangi bir bisikletçiye, cst traveller marka bir çift dişsiz yol lastiği al, fiyatı da uygun. Ng650 maşası kilitlenmiyor, doğrudur. Öyle de kullanabilirsin masraf etmene gerek yok. Tek dezavantajı, düz yolda pedala bastıkça amortisör, pedala verdiğin gücün bir kısmını yaylanarak alacaktır. Yani en fazla yüzde 10 gibi bir güç kaybı yaşarsın. Ya da bisikletçilerde çıkma falan uygun bir düz maşa bulabilirsin, ancak bu sefer de bisikletin konforsuzlaşır, sertleşir..

• Beğen
Tepkiler: BicycleLover

BicycleLover

Forum Demirbaşı
Tepki
363
İsim
lazım değil
Bisiklet
Salcano
@S.Emre DURMAZ

Teşekkür ederim öneriniz için. Bu söylediğiniz lastikler ile arada bir yine taşlık yollarda sürebilirim değil mi?

Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BicycleLover O kadar sert yolda test etme fırsatım olmadı ama bizim Tirilye yollarında asfaltın sağ ve sol tarafı mıcır, bazen istemeden de olsa girip çıkıyorum fakat dikkat ettikten sonra hiç bir sıkıntı çıkmaz.

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci
Tepki
1.982
İsim
Ceyhun Özkan
Başlangıç
2000—01
Bisiklet
Scott
Bisiklet türü
Yol bisikleti
@BicycleLover Uludağ'a normal asfalt yoldan çıkmayı düşünüyorsun herhalde? Araziden çıkmayı planlıyorsan o zaman işin rengi değişecek tabi;)

• Beğen
Tepkiler: C.Biberci

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
@BicycleLover scwalbe 1.50 maraton plus mesela 5 mm kauçuk var lastikte, gram olarak biraz agir fakat yaklasik 2000 km kullandim ve patlamadi dişleri bile gayet iyi durumda

BicycleLover

Forum Demirbaşı
Tepki
363
İsim
lazım değil
Bisiklet
Salcano
@ercst0rm

Teşekkürler öneriniz için fakat biraz pahalı buldum. Bana aslında fiyat performans tadında bir şey lazım :) Tam ortada bir tekerlek lazım hem doğada sürebileceğim hem az da olsa bana yolda destek verecek bir teker. Cst traveller istediğim şey gibi duruyor sanırsam

chnkrmz

kırdılar beni layer layer.
Tepki
5.026
İsim
Cihan KIRMIZI
Başlangıç
1995—96
Bisiklet
Cannondale
Bisiklet türü
Cyclocross
@BicycleLover marka ince lastik tercih etmen daha sağlıklı olur.
maşayıda değiştirip düz takarsan tam olur.
bunları yaparsan mtb olmaktan her nekadar çıksada. topraklı ve engebeli yollarda bişe olmaz. tek sıkıntı ince lastikten dolayı yol tutuşunun az olması olacak

• Beğen

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
@BicycleLover fiyat yuksek diyorsan rubena flash modellerinin de iyi oldugunu duymustum arastirin isterseniz,

• Beğen

ercst0rm

Forum Demirbaşı
Tepki
694
İsim
Ercüment
Bisiklet
Specialized
(link)
(link)

mirzaberk

Üye
Tepki
79
İsim
Fatih Mirzaberk ASLANTAŞ
Bisiklet
Carraro
@BicycleLover bende rubena 700 - 40 C ölçüsünde lastik var takalı 10 gün oldu ama daha bir sıkıntı görmedim yol tutuşu falan da gayet iyi ve tanesini 60 liraya aldım ben mesela.image.jpeg

• Beğen
Tepkiler: Tayfun Sezer

BicycleLover

Forum Demirbaşı
Tepki
363
İsim
lazım değil
Bisiklet
Salcano
@mirzaberk @ercst0rm

Teşekkürler yorumlarınız için söylediklerinizi kaydediyorum.

Bir sorum daha var aslında tam hybrid olması için hem asfalt, hemde bozuk yolda doğada sürmeye uygun minimum incelik 1.75 mi yoksa 1.50 mi acaba?