Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yol tacizcileri

Konu, 'Şehirlerarası Gezi ve Tur Makaleleri-Fotoğrafları' kısmında Mehmet Çöl tarafından paylaşıldı.

1. Mehmet Çöl

Mehmet Çöl Yeni Üye

Bisiklet:
    Bianchi
    Seviye:
    merhaba arkadaşlar. bugün günübirlik yaptığım 45 gidiş 45 de dönüş toplam 90 km lik turumdan başımdan geçenleri paylaşmak istedim. aslında fotoğraf ve video da çektim ama bulunduğum yerde net çok yavaş olduğundan dolayı koyamıyorum.
    turumu burdur çavdır ilçesinden antalya korkuteli ilçesine yaptım.
    önce giderken 25 km kadar ilerlemiştim ki bir tane motosikletli yanımdan geçiyordu. 3 kişi var üstünde 20 li yaşlarda 3 genç. bana yanımdan geçerken birtanesi kolunu yalayıp bana doğru şaplattı. acaba aklından ne geçiyordu bilmiyorum ama beni baya sinirlendirdi bu hareket ve ben de arkalarından küfür savurdum durmalarını bekledim ama durmadılar. neyse bu olay moralimi alt üst etmişken sonra da tırcılar başladı. gittiğim yol duble yoldu ve ben olması gerektiği gibi emniyet şeridinin en sağından gidiyorum 2-3 tane tır aynısını yaptı. koskoca yol olmasına rağmen emniyet şeridine kadar giriyorlar özellike teğet geçiyorlar. akılları sıra beni korkutmak istiyorlar. ama hiç düşünmüyorlar galiba beni rüzgarıyla altına çekebileceklerini. korkuteli dönüşünde de aksilikler devam etti. saksağanlı belini bilenler bilir. cumhurbaşkanlığı bisklet turunda da kullanılmıştı bu geçit. oldukça zorlu bir rampadır çoğu arabayı hararet yaptırmıştır bu yol. neyse burayı zar zor tırmanırken günlük güneşlik hava bir anda sağanak yağmura dönüverdi. öyle böyle yağmur değil ama. yağmuru tam karşıdan yediğim için artık tırmanamayacağımı anladım ve bisikleti elime aldım yürüyerek çıkmaya başladım. yine yanımdan geçen bir kamyoncu kafasını çıkarıp gülerek deli işareti yaptı. bu harekette moralimi bir hayli bozdu tura çıktığıma pişman oldum bir an. yaz yağmuru gelir geçer diye kimseye otostop çekmedim ama saksağanlı belini tırmanana kadar yağmur kesilmedi sırılsıklam oldum. daha bitmedi. tam geçidi tırmandım inişe geçiyordum ki vites geçişinde zincirim atıp öyle bir sıkıştı ki çıkarmak için bir hayli uğraştırdı beni. dönüş yolunda aynı yerde yine o gençlerle karşılaştım yine motosikletle gidiyorlar. bu sefer yanıma kadar gelip ağırlaştılar ve bu sefer orta parmak işareti yaptılar. 3 kişi oldukları için bulaşmak istememiştim ama beni sıkıştırmaya çalışıp hareketlerine devam edince artık ne olursa olsun dedim ve kavga etmeye karar verdim. cebimde biber gazı vardı onu çıkardım. amacım gözlerine sıkıp etkisiz hale getirdikten sonra tekme yumruk saldıracaktım. ama ben küfürler edip durun lan dedikten sonra gaza basıp ilerlediler neyse ki kavgaya gerek kalmadı. ben de çok istekli değildim zaten. işte arkadaşlar başıma malesef bunlar geldi. bir de yüzde 99 u müslüman olan bir ülkede yaşıyoruz. yabancı ülkelerde bu kadarını yapmazlar herhalde. umarım kimsenin başına böyle şeyler gelmez. hakikaten çok sinir bozucu.

2. Doğukan Aksu

Doğukan Aksu Onursal Üye

Seviye:
    Bu ülkeye bişey mi yedirdiler ne yaptılar da böyle olduk? Yaşanılan bir çok şeyi artık benimser olduk, azınlık olduk. Kısacası itilen kakılan taraf olduk. İstemeye istemeye yaşadıklarını okudum geçmiş olsun Mehmet. Bir çok arkadaşımız bu insanlıktan nasibi almamış öküzler yüzünden bu spordan, uğraştan gün ve gün soğumakta malesef.

3. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    Bu tek hücreli yaratıkların anavatanı olan ülkemizde sizin ve bizlerin yaşadıkları ve yaşayacak oldukları ne bir ilk ne de son olacak mümkün olduğu kadar sabır göstererek mantıklı hareket ederek hadiseyi üzerimizden savuşturmaya bakalım hele tek kişi isek riske girmeye hiç gerek yok ancak kendimizi savunmamız icap edecekse bunu yapmaktan da geri kalmayalım anlamadığım şu
    kimseye bir zararımız yok aksine başta kendimize , doğamıza , çevreye ve havaya katkımız var ama bu sığır ırklarının gözüne batıyoruz sanırım onları huysuz köpekler gibi tahrik eden şey asla bizler gibi olamayacak olduklarını onlara göstermemizden kaynaklanıyor

4. gidonboğazı

gidonboğazı Üye

Seviye:
    uluslararası bisiklet turlarının yapıldığı yollarda bile bunlar yaşanıryorsa...

Max Torque bunu beğendi.
  5. yasin çalış

yasin çalış Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Giant
    Seviye:
    geçmiş olsun iyiki kötü kazalar olmamış ülkemizde bu olaylar çok sık oluyo moral ve motivasyon bozukluğuna heves kırılmasına sebep oluyo..

6. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Öncelikle geçmiş olsun..

cehaleti ülke olarak ne zaman yenersek,insanların birbirine olan saygısı dahada artacak,

bozmayın moralinizi,kötülerin şansı yok..

Ahmet Ali Demir ve Max Torque bunu beğendi.
  7. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Çok geçmiş olsun mehmet, butür olaylarla çoğumuz karşılaşıyoruz. Biz sabırlı olalım mantıklı hareket edelim gerisini Allah'a havale edelim o herşeyin en iyisini bilendir.

8. enes savaş

enes savaş Onursal Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Hocam aslında siz bisikletin üstündesiniz motorluya (üstündeki birine veya motora) tekme atsaydınız %90 devrilirlerdi ve kafayı gözü yararlardı kask yoksa tabii...

Polise şikayet etseler bile sıkıntı yaşanmazdı...

9. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    http://arsiv.ntvmsnbc.com/news/442607.asp

Barış mesajı vermek için dünya turuna çıkan, ''BACCA'' malesef bizim ülkemizde öldürüldü,

Uzun turlara çıkan arkadaşlara önerim,dikkat etsinler,insan görünümlü çakalların,nereden çıkacağı belli olmuyor..

gok ve enes savaş bunu beğendi.
  10. ersen t.

ersen t. Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Diğer
    Seviye:
    Siyaset konuşmak yasak, din konuşmak yasak.

Peki nasıl açıklayacaz bu ve benzeri olayları?

Aytaç Biber, Ahmet Ali Demir ve gok bunu beğendi.
  11. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    geçmiş olsun... %99'u müslüman olan bir ülkede yaşadığımız için bunların olmaması gerektiğini ima etmişsiniz ama işte tam da bu nedenden dolayı oluyor bütün bunlar.

tek başına tura çıkmamalı, en az 3 kişiyle çıkılmalı diyorum.

12. ikan yüzgeçgölü

ikan yüzgeçgölü Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    işte bu yüzden avrupa birliğine giremiyoruz
    bir ülkenin gelişmiş olup olmadığını bisiklete binilip binilmediğinden anlarsın
    bak italyaya 13-14 yaşında kızlar motora bisiklete binip okullarına gidiyorlar ne bir çalan oluyor nede laf atan sarkıntılık yapan
    ülkelirindeki herkes hemen hemen bisiklet kullanıyor sürücüler o kadar anlayışlı ve dikkatli davranıyorlar
    malesef bizim ülkemizdeki 2 ayaklı öküzler inadına bisikletlinin üstüne sürüyor.
    Ambulans bir yere yetişmeye çalışırken kafa kafaya geldiklerinde ambulans yol vermek zorunda kalıyor
    güçlünün güçsüzü ezdiği bir yer türkiye

mehmetsarı ve ersen t. bunu beğendi.
  13. Berke

Berke Road Bike Cyclist

Bisiklet:
    Carraro
    Seviye:
    Geçmiş olsun kötü bir durum olmuş bulaşmamakta iyi etmişsiniz her şey beklenir kalkar bıçak çeker bunlar her şeyi yaparlar biber gazı kullanmanız iyi olmuş şoförlere diyecek bir şey bulamıyorum zaten 3 şerit yol yetmiyor emniyete giriyorlar bu olayın sizi bisikletten uzaklaştırdığını, soğuttuğunu düşünüyorum ama yapmayın, bir arkadaşınız varsa bisikletli beraber gezin

14. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    benzinin litresi 20 tl olsun,herkes motor , araç tır süremesin..

15. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    mesele para değil ki mesele zihniyet. herkesin araba-motor sahibi olmasına izin vermeyeceksin. istersen 50 lira yap benzini.
    adam yazıyor zaten arkasına, kıroyum amma para bende.

16. i. gürle

i. gürle Hayat bisiklet sürmek gibidir.

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    Büyük geçmiş olsun maalesef Antalya genelinde geçmişinde bisikletle ve kullanıcıları ile ilgili kötü anıları olan araç kamyon ve motor sürücüleri mevcut, bu arkadaşlar trafikte olabildiğince bisiklet sürücülerini taciz etmektedirler. Konyaaltı sahilinde alkollü içecek içip şişelerini gelişi güzel kırmaktadırlar, bisiklet yolunun ayrılmış güzergahına araç park edip gururla araçların içinden gitmek zorunda kalan bisikletlileri izlemektedirler, Turizmin Başkenti olan Antalya da bisikletliler her zaman görünmez gereksiz olarak görülmektedirler.

17. Çağlayan

Çağlayan Onursal Üye

Seviye:
    Aslında bir gün etkinlik düzenleyip,dolmuş , tır ve taksi odalar birliklerine yada derneklerine çağrıda bulunmalıyız,

Trafikte en çok bizleri sıkıştıran,taksi ve dolmuş şoförleri,uzun yollarda ise,tır şoförleri..

18. Osman Selman

Osman Selman Kıdemli Üye

Seviye:
    anlattıklarınızı yaşamış kadar oldum. utandım ülkemde ki insanlardan.

19. ikan yüzgeçgölü

ikan yüzgeçgölü Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Lapierre
    Seviye:
    BÜTÜN SUÇ devletin böyle ayılara allahın krolarına ehliyet veriyolar

20. Sehzade43

Sehzade43 Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Geçmiş olsun. Bu kadar büyük bir terbiyesizlik yapılmaz. Yapanlara sorsanız zevk alıyorlardır. Trafik polisi bu durumda denk gelse. Ama nerdeee. Bunlar evrimini tamamlayamamış insan kılığındaki yara...klar.