Yol spd ayakkabısı kullanımı ile ilgili soru

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
Merhabalar, inceledim ama bulamadım bu yüzden sormak istiyorum. Yol bisikletinde mtb için spd pedal ve ayakkabı kullanıyorum. Ayakkabı NW rocker, problem ağır olmaları. Önceden sorun değildi ama ben hafifledim bisiklet değişti o hafifledi artık biraz sıkıntı yapıyorum. Merak ettiğim yol spd ayakkabılarının tabanları dümdüz. Yani günlük kullanımı geçtim apartmanda yokuşta vs yürünmez gibi duruyor ben mi yanlış düşünüyorum kullanım açısından oldukça dar gibi.Aradaki farklardan haberdar olsam da aslında aklıma takılan madem yeni bir ayakkabı alınacak yola mı dönsem, yada hiç pedal masrafına girmeden mtb ayakkabısıyla mı devam etsem? Yani yol bisikletinde mtb pedal kullanmak bir eksi midir fark yaratır mı?:eek:

Scudo

Gökhan Toros

Forum Bağımlısı
Tepki
7.568
Başlangıç
2009—10
Yol bisikleti pedalı yürümek için tasarlanmış bir pedal değil. O nedenle dediğiniz gibi yürümek kolay değil. Ayrıca tavsiye edilmez çünkü kallerin üzerinde yürüdüğünüz için kallere zarar veriyorsunuz.

Eğer ben her turumda biraz yürürüm, şöyle böyle yaparım derseniz yol pedalı uygun değil sizin için. Ama apartmandan bisikleti çıkartmak falan filan yapacaksanız sorun yok, sıkıntı yaşamazsınız.

Ekrem Yılmaztürk

Forum Bağımlısı
Tepki
477
Bisiklet
Cube
@Gökhan Toros

Çok teşekkür ederim bisikletle sadece antreman için çıkmadığımdan yürümem gerekiyor , o zaman mtb ye devam hafif bir ayakkabı bakayım çok teşekkürler tekrardan