Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yol pedalı seçiminde nelere dikkat etmeliyim?

Konu, 'Vites - Çekiş Sistemi' kısmında Ercan Bayram tarafından paylaşıldı.

1. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    Merhabalar arkadaşlar

Yol bisikleti ile hızlı bir başlangıç yaptım:cool:

idareten Mtb spd lerini taktım kullandım biraz :)
    biraz dediğime bakmayın 270-300 km kullandım:rolleyes:

neyse %90 bir yol ayakkabısı aldım
    ve şimdi sıra SPD yol pedalında

benimki tur ve uzuuuun yol için bir pedal olacak tavsiye önerilerinizi bekliyorum

maliyet açısından çok pahalı olmaması tercihimdir :in:

yardımlarınızı bekliyorum

(sayın mod um umarım yanlış yere başlık açmamışımdır konu isimlerinde spd göremedim :))

2. Oksal Özdöl

Oksal Özdöl Onursal Üye

Bisiklet:
    Focus
    Seviye:
    shimanonun spd yol tur pedalı olan pd-a520 sizi idare eder diye düşünüyorum. birazdaha iyi birşey isterseniz pd-r540 başlangıç için gayet güzel bir pedaldır...

Ercan Bayram bunu beğendi.
  3. ErdoganKesgin

ErdoganKesgin Bisikletkolik

Seviye:
    Merhaba,

Alacağın pedalları bayağı kullanacaksın, ilerde sorun yaşamak istemiyorsan , kendince yarışmalara girip bedenini test edeceksen, trafikte sıkışacağını anladığında sprinte kalkıyorsan ve bastığın tabanın kuvveti ayna kola mx aktarmasını istiyorsan LOOK KEO SPRINT RACE almanı salık veririm. 130ytl 4veya 6 taksitle Delta bisikletden temin edebilirsin. Yok pahalı bu diyorsan 2 kez düşün , yine pahalı diyorsan Deltanın kendi markası olan pedallara bakabilirsin görünüm ve gr olarak LOOK'a çok yakın bir model, fiyatı da uygun. Bende ki LOOK lar 97 yılından kalmaydı , dur şunları bir değiştireyim dedim, meğer benim pedallar 740gr :eek: geliyormuş, KEO ları takınca bisiklet 480gr hafifledi vallahi :D :D

Tercih senin, bir kez alıp yıllarca kullanmak istiyorsan KEO sprint race al derim.

4. burgazz

burgazz Forum Bağımlısı

Seviye:
    yuh yanı bı pedaldan da 480 gr hafıfletıldıgını ılk defa duyuyorum senın looklar tarıh oncesıydı galıba:D

5. ErdoganKesgin

Seviye:

yazdım ya burgazzcım, 97 model hem de arka kallerin bağlandığı kısımda CARBON yazıyor:eek: :eek: bi de karbon olmasaymış 2 kilo olurmuş herhalde:D :D

6. Ercan Bayram

Ercan Bayram Onursal Üye

Seviye:
    Hmmm biraz araştırmak gerekli demek ki

Look Keo Sprint Race diyorsun anladım...

MTB de de şuan pdm520 kullanıyorum ama ilerde eggbeater & time & crankbrothers ın pedallarından birisini alacağım...

Kalite önemli bence hemde direkt aktarım organlarında önemli...

bu soruyu sormamdaki amaç da şuan pdm 520 ile shimano spd ayakkabı ile kullanırken belirli bir km den sonra tabanlarda yanma hissi oluyor ve spd yi çkartıp topukla basarak gidiyorum belirli bir süre...

Yol için bu daha önemli alacağım km uzuuun mesafe olacak sonucunda.
    Sprint e kalkmaya gelince boyum 186 kadro 61 cm baya bi büyük sprint de üst boru dize çarpıyor çok kısa bir mesafem var sprint için...

zaten uzun yolun yolcusu olmak kondüsyon tutmak için başladım yol a normalde mtb yeterliydi ama 2sinin tadı bambaşka...

önerilerin için teşekkür ederim ;)
    MTB spd lerini bir an evvel sökmeyi düşünüyorum işte :) yol bisikletimden

7. güray

güray Kıdemli Üye

Seviye:
    yol bisikletinde kullanıcıların oylarıyla seçilen en iyi pedallar bölümlerinde hepsini kullanmış bisikletçilere sorulduğunda speedplay diyorlar.speedplayin tek eksisi kilit sistemi.eğer bir yolunu bulup getirtebilirsen ne mutlu sana.speedplaylerden sonra da looklarla timelar kapışıyor.en üst modeller karşılaştırılıyor.bende uzun araştırmalardan sonra esnemezlik,bulunabilirlik,basitlik özellikleri looku öne çıkardı,modellerde de fiyat kriterine göre sprint race en ideali.iyi sürüşler ercancım,yol bisikletçileri artıyor...

8. Hakan Yazman

Hakan Yazman Onursal Üye

Seviye:
    Ben de herzamanki gibi Shimano öneriyorum, fiyat olarak uygun bir modelini al rahat et derim...

9. ErdoganKesgin

Seviye:

hmmmm,
    şimdi senin yanma hissinin 2 sebebi var bence.
    1/ ayakkabın ayağına ya bol geliyor yada tam oturmasına rağmen parmak uçlarına doğru ayakkabın rahatlaştığından parmakların içeride hareket ediyor.
    not: ayakkabı alırken en büyük kriter kalıp gibi oturmasıdır ben çoğu antremanımdan döndüğümde baş parmaklarımda ağrı oluyor (itme ve kaldırmayı yapmamdan kaynaklı)
    2/ spdlerin yapısı gereği dar bir alan kapladıklarından ayak her basışında sağ veya sol kısma doğru ayak hareket eğilimi gösteriyor bu da ayağını haliyle rahatsız ediyor.

Ben keo sprint race pedalları aldıktan sonra hızlanmam 10km kadar arttı, özellikle yokuşlarımda 3/4 km artış oldu -ki bu çok önemli bence- , pedalın bir eksi tarafı ayağından hiç çıkmak istemeyişi nedeniyle trafikte ayağının pedaldan bir türlü kurtulamaması, neyseki araba kaportaları imdadıma yetişti de düşmekten kurtuldum:D :D ama işin sırrını çözdüm :D meğer dışa ve yukarıya hareketiyle kurtulabiliyor muşum:D :D

TR deki en uygun ve hafif model look keo sprint , ultegra 230gr 100usd keo 130gr 65€ , seçim senin...