Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yol pedal ama nasıl

Konu, 'Yol Bisikleti / Road Bike' kısmında barend tarafından paylaşıldı.

1. barend

barend Yeni Üye

Seviye:
    selamlar
    yaklaşık bir haftadır wellgo marka yol pedalı kullanıyorum , ayaklarımı pedaldan her ayırdığımda ( pedalların yapısındaki ağırlık dağılımının eşit olmamasından ) 180 derece geri doğru dönüp tepetaklak oluyor , tekrar harekete geçerken her seferinde ayakkabının burnu ile önce pedalı çevirip sonra kilitleyebiliyorum , merak ettiğim diğer pedallarda da aynı sorun var mı yoksa harbiden dadik bir pedal mı tercih etmişim ??

2. BF Okuru

BF Okuru Yeni Üye

Seviye:
    Açıkçası sorunu tam olarak anlayamadım; birkaç fotoğraf ile destek olursan seviniriz.

Pedalın dönmesine gelince; ben Look Keo Sprint kullanıyorum ve eğer doğru anladıysam pedal çıkarıldıktan sonra aynı şekilde dönüyor; bu yadırganacak bir durum değil.

Aynı şekilde ayakkabı ile düzeltip yola devam ediyorum. Ama bu çok sık tekrarlanıyorsa; yani pedalı çevirmekte zorluk yaşıyorsan gevşeme sözkonusu olabilir.

barend ve Bülent ÖZER bunu beğendi.
  3. jemboy

jemboy Kıdemli Üye

Seviye:
    bu genelde çoğu pedalda olan bi durum arkadaşım hiç üzülme sadece yuksek kalite yuksek fiyatlılarda zannedersem bu özellik var hatta ben öle dönmeyen hiç clipless pedal görmedim sıkma canını :)

barend bunu beğendi.
  4. sonerveozer

sonerveozer Forum Bağımlısı

Bisiklet:
    Mosso
    Seviye:
    döncek tabi dönsün die yapmışlar onları.. :)
    şaka bi yana pedallar herzaman aynı konumda durması için yapılır bu özellik..

5. Şerif Şentürk

Şerif Şentürk Bisikletkolik

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    bende pedallara karpiyer takmıştım bırakınca oda aynı şekilde ağırlık eşit olmadığı için döner bu durum normaldir