Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yol mu tur mu

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında bekir ayvaz tarafından paylaşıldı.

1. bekir ayvaz

bekir ayvaz Yeni Üye

Bisiklet:
    Atala
    Seviye:
    merhaba
    2 gün önce yine bir konu açmıştım ama araştırmalarım sırasında kafam biraz daha karıştı. bu nedenle tekrar bir konu açim dedim
    bisikletteki amacım hafta sonları 100-200km arası yolculuklar cevre yörelere fotoğrafcılık icin ve bu yolların tamamı asfalt olmayacak malesef
    aynı zamanda da asfalt yollarda istediğim gibi gitmeme olanak sağlayacak bir bisiklet düşünüyorum.tamamen asfalt 150km civarı güzel yollar var cevremde.
    tabi daha uzun yolculuklarda olabilir ayda bir filan
    bana bu konuda önerebileceğiniz bisikletler var mıdır?
    max 2000tl kafamdaki miktar

2. Ender şeker

Ender şeker Forum Demirbaşı

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Ben salcano astro 50 mtb aldim 712 liraya bir sıkıntım yok ama ben günde 7.8 km biniyorum.200km dediğin zaman iş değişir tabi.bu arada giant ın uygun fiyatlı modelini gördüm geçen gün baya begendim.salcanodan önce onu görsem fikrim değişebilirdi sanirim

3. adnan kahveci

adnan kahveci Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    bu konuda fazla uzman olmamakle beraber ..
    yanında kamp çadır vs extre yük taşıyacaksaN 700*35 lastikli şehir...aksi taktirde yol bisikleti...

4. Koray Uzun

Koray Uzun Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Sedona
    Seviye:
    Madem patikalara çamurlara gireceksin yol yerine cyclocross bisiklet alıp onu aynı zamanda tur bisikleti olarak da kullanabilirsin.

Bir römorkla kolayca yol bisikletine dönüşebilir.
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=115274&p=1458384&viewfull=1#post1458384

Cyclocross bisikletin de yol bisikletinden temel farkı biraz daha kalın lastik takılabilmesidir. Araziye gireceğin zaman az dişli 35mm lik bir lastik, daha düzgün yollarda da kullanmak için de yarış lastiği kullanabilirsin.

Burada cyclocross bisikletleri tur bisikleti olarak kullanmak hakkında daha fazla bilgi var.
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=96055

cyclocross lastik

Yarış lastiği