Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

yol mu mtb mi

Konu, 'Bisiklet Seçimi' kısmında Cem Korkmaz tarafından paylaşıldı.

1. Cem Korkmaz

Cem Korkmaz Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    çok kararsızım yaklaşık 1 yıldır yol mu mtb mi

şu an yol kullanıyorum bisikletim
    http://www.bisikletforum.com/showthread.php?t=111335

arazide süreceken arazi al gibi cevaplar vermeyin lütfen arazi alırsam arazide yol alırsam yolda süreceğim

bana şu an yol daha yakın geliyor ktm strada 3000 ve strada 4000

strada 3000 ini üstünde ultegra takım var diye düşünüyorum . ve fiyatıda ktm in sitesinde 1500 €olması lazım yanlış hatırlamıyorsam tabii tavsiyelerinizi bekliyorum fp konusunda

2. Tolga Günsezer

Tolga Günsezer Bisikletkolik

Bisiklet:
    Whistle
    Seviye:
    Yol bisikletiniz bir harika. Değiştirmek ise amacınız bilemem ama bana yenilere taş çıkarır gibi göründü.
    Neyse konumuza gelelim, yol alın daha fazla kullanım alanı var diyeceğim hemen itiraz edecekler ama öyle. orta ve ağır arazi dışında her yerde sürebilirsiniz. Ya da kros yol bisikleti (cyclocross) alabilirsiniz. Böylece ağır arazi ve tepe inişi vs dışında heryerde kullanırsınız. Kros yol bisikleti için forumd çok uygun bir bisiklet var felt marka düşünün derim. Bunların dışında Salcano Apex 030 f/p çok başarılı. 2. elde daha çok fırsat var.

3. Tuncay Üner

Tuncay Üner Bisikletkolik

Bisiklet:
    Trek
    Seviye:
    cyclocross alabilirsiniz. bir çok zeminde işinizi görür. ayrıca tur bisikletine sahip olmuş olursunuz.

4. Artık Yok

Artık Yok Bisikletkolik

Seviye:
    KTM STRADA 3000 Detay Bilgisi

Kadro : RR R-1203 / strada 2000 Roadrace Alloyframe AI7005 TB Triplebutted Monostay Headtube 1.1/8"

Süspansiyon : KTM GM-5 Carbon-Monocouge Roadrace-Fork Alloy-Shaft

Vites : Shimano Ultegra

Arka Değiştirici : Shimano Ultegra

Ön Değiştirici : Shimano Ultegra

Dişli Oranı : Shimano CS5700 12-27 / 12-25

Zincir : Shimano Ultegra 50-34 / 52-39-30

Rotor : Shimano Ultegra

Ön Fren : Shimano Ultegra

Arka Fren : Shimano Ultegra

Jant : Mavic Aksium

Lastik : Conti Grand Prix 24-622 Folding

Gidon : Ritchey Comp Logic II Road

Gidon Boğazı : Ritchey Pro Tabe

Sele : Selle İtalia X2 Man Flow

Sele Borusu : Ritchey comp 300/27.2

Ağırlık : 8,2 kg

Fiyatı Şu An 3900 TL Civarında Sanıyorum Stabil Asfaltta Gidecekseniz Genelde Yol Bisikletinden Şaşmayın Derim

5. Eray Geçay

Eray Geçay Kıdemli Üye

Seviye:
    Kim sorsa mtb al her yerde kullanırsın derdim ancak bir insan mtb alıyorda şu şehir hayatında kaç kere araziye giriyorki ben mtb kullanıyorum kafama eserse arada sırada değişiklik olsun diye araziye giriyorum. Kullanım alanımın %85 i asfalltta geçiyor. Heleki büyük şehirde yaşıyorsan mutlaka yol al. Şuan ki bisikletin zaten şahane . Arada toprakta da gideyim bir dağ havası alayım hafta sonu şöyle abanta gidelimde birazda orda sürelim diyorsan cyclocross al hem dişli lastik kullanabilirsin hem ince lastik. Ben hiç yol kullanma şansına erişemedim şuana kadar kullananlar seni daha iyi yönlendirir. Artık tüm yorumlardan sonrası sana kalmış :)

6. ahmet orhan

ahmet orhan Aktif Üye

Bisiklet:
    Kron
    Seviye:
    reserved....

7. Alper Gencan

Alper Gencan Kıdemli Üye

Bisiklet:
    Salcano
    Seviye:
    Marka olarak yardımcı olamıcam ama bende bir mtb kullanıcısı olarak bazen kendi kendime neden mtb kullanıyorum diye soruyorum... Büyük şehirde yaşıyan birisi olarak sürüşümün neredeyse %95 i asfalt zeminde gerçekleşiyor. Şimdi bir çok kişi -- '' e mtb yi hem arazide hem yolda kullanırsın '' diyor tamamda kaç kere araziye gidiyorki bir insan? Haftada bir yada iki araziye gitsen neyse ama ayda yılda bir kere gidiliyorsa mtb kullanmak bana göre ( bir mtb kullanıcısı olarak diyorum ) tamamen amelelik. Ha yok gider 10bin lira verir 9 kiloluk karbon mtb alırım diyorsan o ayrı :) Ama genelde şehir de kullanıyorsan yol bisikleti en mantıklısı zaten yol bisikleti kullanıyormuşşun bunu en iyi zaten sen bilirsin. Bende ilk fırsatta ikinci bisiklet olarak yol bisikleti almayı düşünüyorum. Bide arkadaşların dediği gibi cyclocross biiskletlere de bak derim. Salcano nun diğer markalara göre daha uygun ve güzel cyclocross bisikletleri var...

Cem Korkmaz bunu beğendi.
  8. Mehmet Gonen

Mehmet Gonen Üye

Seviye:
    bence cok güzel klasik gibi bbir yol bisikletiniz var ve asfaltta işinizi gördügünü tahmin ediyorum , yanına bi mtb alıp koyar arazinin de keyfine varırsınız .

9. Cem Korkmaz

Cem Korkmaz Üye

Bisiklet:
    Scott
    Seviye:
    haklısınız ama 90 model 20. yy a geçiş yapmak istiyorum :D çok fark eder mi acaba